در آپارتمان کوچک هم می‌توان ناهارخوری جا داد
۷۸۵۸۳
۰۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۶
۷ 
بیشتر ما اعتقاد داریم آپارتمان های کوچک دیگر جایی برای میز ناهارخوری ندارند و باید بی خیال آن شد. اما در این مطلب به شما یاد می دهیم از کمترین فضاها بیشترین استفاده را ببرید.

مجله اینترنتی برترین ها

برترین ها: بیشتر ما اعتقاد داریم آپارتمان های کوچک دیگر جایی برای میز ناهارخوری ندارند و باید بی خیال آن شد. اما در این مطلب به شما یاد می دهیم از کمترین فضاها بیشترین استفاده را ببرید. این طور نیست که به زور میز و صندلی را در گوشه ای جا دهیم و دیگر نتوانیم راحت در میان آنها راه برویم.

1. کنج بی طرفبا استفاده از رنگ های خنثی و کمرنگ می توانید یک کنج راحت و کامل برای قرار دادن میز غذاخوری ایجاد کنید. برای بهترین استفاده از فضا، گوشه ای از اتاق نشیمن را انتخاب کنید. به نجار سفارش نیمکت های تشک‌دوزی شده بدهید که در زیر خود نیز کشو دارند و می توان به عنوان انباری وسایل کوچک از آن استفاده کرد. در مقابل این نیمکت، یک میز صاف و ساده و صیقلی قرار دهید و در طرف مقابل، دو صندلی حصیری بسیار شیک بگذارید. به این ترتیب، گوشه بی استفاده آپارتمان شما به یک نقطه کانونی بسیار زیبا در خانه تبدیل می شود.


2. دیوار دورنگهرچه قدر دورنگی در انسان ها زشت و ناپسند است، در دکوراسیون بسیار زیبا و پسندیده است. از این دورنگی می توانید برای جلوه دادن به فضای غذاخوری در آپارتمان های کوچک بهره بگیرید. به طور مثال، دوسوم دیوار را با ورقه های چوبی بپوشانید و یک‌سوم باقی مانده را رنگ یا کاغذدیواری کنید. ترجیحا رنگ ها متضاد باشند. به طور مثال، در اتاقی که در این تصویر می بینید، دوسوم پایین دیوار با لایه های چوب بلوط به رنگ سفید پوشانده شده اند و در بالای آن آبی روشن کار شده است. این همان ترکیب رنگی است که ما در صندلی های میز غذاخوری شاهد آن هستیم.


3. عمقِ رنگدر آپارتمان های کوچک از کنج های خانه برای ایجاد فضای غذاخوری استفاده می کنند. این فضاها اصولا دکوراسیون مشابه با فضاهای دیگر اتاق دارند. اما می توان از یک رنگ ساده و متضاد، شخصیتی متفاوت به این فضای کوچک بخشید. به طور مثال، در دکوراسیون سفید و مشکی این اتاق که با آشپزخانه جفت شده است، رنگ های بنفش و یاسی هویتی جدا به میز غذاخوری بخشده اند. لوستر گرد سفید با نوارهای نقره ای نیز طرحی متفاوت از مستطیل و مربع های میز و کابینت ها دارد.


4. صمیمیت زیاددر گوشه ای از خانه یا آپارتمان خود نیمکت های تشک‌دوزی شده قرار دهید و برای اینکه استفاده بهینه ای از آنها داشته باشید، میزی مناسب و متناسب شکل آنها در مقابلشان قرار دهید تا یک فضای غذاخوری راحت و صمیمی ایجاد شود. پرده هایی که برای پنجره های این اتاق در نظر گرفته شده اند، نصف پنجره را می پوشانند و این باعث شده است تا نور طبیعی زیادی وارد خانه شود و فضای ناهارخوری روشن و دنج شود.


5. ناهارخوری رنگیبرای تزئین فضای غذاخوری در گوشه خانه می توانید از رنگ های روشن و شاد در کنار یکدیگر بهره بگیرید. به طور مثال، رنگ های صورتی، نارنجی و قرمز می توانند هیجان و شادابی زیادی به فضا القا کنند. اگر پرده و کوسن هایی که روی نیمکت ها می گذارید از یک رنگ و یک طرح واحد انتخاب شده باشند، تناسب و تقارن بهتری به فضا می بخشند.


6. کیوسک گفت‌وگوایجاد یک اتاقک یا کیوسک کوچک و اختصاصی در گوشه ای از خانه باعث می شود زمان صرف غذا احساس راحتی بیشتر داشته باشید و زمان بیشتر را در کنار هم بنشینید و حرف بزنید. این نوع دکوراسیون شبیه کافه یا رستوران های بیرون از خانه است و به همین دلیل به ساکنان خانه حس متفاوتی می بخشد. قرار دادن میز ساده ای که فقط یک پایه در وسط دارد نشستن و بلند شدن فرد از پشت میز را آسان می کند.


7. قاب‌بندی فضااز دیوار استفاده های بهینه ای می توان کرد. با ساخت کمدها و کابینت های داخلی می توانید انواع وسایل خود را در دل دیوار جای دهید. این ایده به ویژه برای آپارتمان های کوچک که فضای ذخیره کمی دارند بسیار مناسب است. در میان این کمدها می توانید یک میز غذاخوری کوچک نیز قرار دهید و آن را با کمدهای اطراف به نوعی قاب کنید.


8. یک‌دست کردندیوارهای سفید، نیمکت‌های سفید، تاقچه های سفید و وسایل تزئینی سفید باعث می شوند تا هیچ چیز به چشم نیاید و همه چیز از دیده ها مخفی باشند. اما می توانید با ایجاد نوعی تضاد ملایم این مخفی بودن را از بین ببرید. به طور مثال، کوسن های کرم با پارچه های طرح‌دار یا یک میز ساده تیره تضاد جالب توجهی در این همه سفیدی به وجود می آورند. برای بیشتر دیده شدن حتی می توانید از تابلوهای نقاشی رنگی نیز استفاده کنید.


9. توهم بزرگدر این فضا، صندلی های چوبی با پارچه سفید و سبز کمرنگ و طرح چهارخانه تزئین شده اند که نوعی تضاد جالب توجه به وجود آمده است. در ضمن، پرده های بلند از سقف تا کف زمین نیز باعث بلندتر دیده شدن سقف اتاق شده است.


10. صاف و سادهاین فضای غذاخوری بسیار ساده و کوچک، در گوشه دنجی از خانه درست شده است تا بهترین استفاده را از همه فضاهای خانه کرده باشیم. یک نیمکت کوچک در زیر پنجره که در زیر خود کشو نیز دارد در کنار صندلی های ساده و معمولی و یک میز ساده در کنار هم تشکیل میز ناهارخوری این خانه را داده اند. در بالای میز نیز یک لوستر فلزی به سبک فانوس های قدیمی نصب شده تا بر سادگی فضا تاکید کند.


11. فضا و آسایشهنگامی که فضا بسیار محدود و تنگ است، به دنبال راحتی و آسایش بیشتر باشید. به طور مثال، برای نیمکت هایی که در گوشه این خانه در نظر گرفته شده است، پشتی های نرمی نیز به دیوار نصب شده اند تا اگر جای نشستن فرد تنگ است، حداقل احساس راحتی داشته باشد. کشیده بودن نیمکت باعث می شود تا فضای بیشتر برای نشستن وجود داشته باشد. اگر در طرف دیگر میز ناهارخوری صندلی بگذارید فضای زیادی اشغال می کنند. بنابراین، بهترین ایده این است که از نیمکت ساده و کوچک بهره بگیرید.


12. دوشنبه بازاری به نام ناهارخوریبرای اینکه بخش کوچک ناهارخوری در خانه را به یک نقطه کانونی موردتوجه تبدیل کنید می توانید از انواع طرح ها و رنگ های متنوع استفاده کنید. به نوعی می توان گفت آن را شبیه سمساری تزئین کنید. به طور مثال، میز ساده سفیدی را با چهار نوع مبل و صندلی متفاوت با طرح و شکل و رنگ مختلف احاطه کنید.


13. رستاخیز طرح‌هافضاهای ساده غذاخوری در خانه را می توان با کمک طرح های زیبا، شاداب و زیبا جلوه داد. به طور مثال، دیوارها را به رنگ کافه لاته نقاشی کنید، برای پوشش پنجره ها از کرکره استفاده کنید. کف زمین را با کاشی های دو رنگ به صورت شطرنجی تزئین کنید. و در کنار این رنگ ها، کوسن و بالشتک هایی با رنگ های متضاد و طرح های زیاد به کار بگیرید تا مثلا صندلی های حصیری و میز بژ خیلی هم بی روح به نظر نرسند. طرح و گل پارچه صندلی ها ارتباط مستقیم با زیبایی فضا دارند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج