خشونت علیه زنان در ایران ۶۶ و در دنیا ۳۳ درصد
۷۹۷۵۶۱
۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
۲۱ 
رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده تهران گفت: آمار جهانی می‌گوید که 33 درصد زنان جهان خشونت می‌بینند، در حالیکه آمار کارشناسان می‌گویند که 66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجه هستند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده تهران گفت: آمار جهانی می‌گوید که 33 درصد زنان جهان خشونت می‌بینند، در حالیکه آمار کارشناسان می‌گویند که 66 درصد زنان ایرانی با خشونت مواجه هستند.

دکتر فاطمه قاسم پور در نشست نقد و بررسی «لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت»، با اشاره به این موضوع و با طرح این سؤال که نسبت ما با مقوله خشونت علیه زنان چیست؟ اظهار کرد: ما وقتی در خصوص بررسی امنیت زنان در برابر خشونت حرف می‌زنیم، چیزی که به ذهن می‌رسد موضع ما نسبت به پذیرش خشونت است که نسبت به این موضوع، جریان‌های طیفی متفاوت و بازخوردهای متفاوتی وجود دارد.

رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده تهران افزود: برخی افراد، خشونت را اولین مسئله‌ای می‌دانند که زنان جامعه ایرانی با آن درگیری دارند و آمارهایی را مطرح می‌کنند که 66 درصد زنان ایرانی درگیر خشونت هستند. برخی نیز معتقدند مسئله خشونت در برابر زنان وجود دارد و منکر مسئله خشونت در برابر زنان نیستند، اما به عنوان مسئله اول زنان در ایران قبول ندارند.

وی با بیان اینکه «لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» به چه میزان می‌تواند این مسئله را حل کند، به تاریخچه ایجاد این لایحه اشاره کرد و گفت: این لایحه تاریخ هفت ساله دارد و از سال 90 متولد شده است.

قاسم پور اظهار کرد: مسئله خشونت علیه زنان را نه می‌توان نفی کرد و نه می‌توان گفت که 66 درصد زنان ایران درگیر خشونت هستند، ما باید تعریف خشونت را بر اساس شاخصه‌های دینی خود داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده تهران عنوان کرد: عملا با قانون نمی‌توان به تنهایی نسبت به خشونت علیه زنان مقابله کرد؛ ما باید بین خشونت واقعی و غیرواقعی، بین خشونت و احساس خشونت و مصادیق حقیقی خشونت فرق بگذریم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
23:33 - 1397/08/25
چقدر زیاد@@@وحشتناکه@@آمار رااشتباه نکردید...؟؟اون 34درصد هم طلاق دادند یامجردهستن..حتما@@@ ما اینجوری نبودیم
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1397/08/25
ممکن است مشکل از زنان ما باشد
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1397/08/25
زنان در ایران از هیچ حق وحقوقی بر خوردار نیستن الا در راهپیمایها وانتخابات که زنها گل سرسبد میشند
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1397/08/26
خشونت علیه مردان چقدر هست.تحمیل مهریه های سنگین ایا خشونت علیه مردان نیست؟
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1397/08/26
وایضا گرفتاری مردان ازدست مهریه زنان درایران ۸۸۸درصد ودردنیا واقعیت وحقانیت درصد است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج