زنان بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند
۸۰۶۹۶۳
۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
۱۴ 
دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: زنان در جامعه بشری بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند.

خبرگزاری ایسنا: دستیار حقوق شهروندی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: زنان در جامعه بشری بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند.

شهناز سجادی در نشست هم اندیشی صلح و منع خشونت علیه زنان با بیان اینکه حقوق امتیازی است که به شهروندان جامعه تعلق می‌گیرد، گفت: خشونت قانونی نوعی خشونت روانی است؛ چراکه فردی که مخاطب این خشونت قرار می‌گیرد، احساس حقارت و عدم امنیت دارد و به نوعی ابعاد زندگی او تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زنان در جامعه بشری بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند، افزود: در سراسر قوانین جامعه تبعیض مشاهده می‌شود که این تبعیض خشونت حقوقی و قانونی است که خطرناکترین نوع خشونت بوده و در مقابل آن مقاومتی نمی‌کنیم و مشروع خوانده می‌شود؛ چراکه براساس فقه و موازین اسلامی است به همین دلیل به نظر برخی این نوع از خشونت مشروع و حتی مقدس تلقی می‌شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1397/09/20
زنان ایرانی نماد صبر و شیر زن بودن والان هرکی با شوهرش پای بساط قمار وقلیون و ...در جمع باشه روشنفکر وبقیه امل؛ یا چاقو تو کیف و داستان شوهرم را کشتم چون غیرت داشتم و نخواستم عفتم لکه داره بشه هردو واقعیت دارد و دومی شوهرش معتاد و قشر اول الاف وبیکار در جمع نبود الگو وتربیت
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1397/09/20
چه جالب نمیدونستیم
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1397/09/20
بابا غیب میگید انقدر زور نزنید چه مشگلهای بزرگی وحل میکنید
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1397/09/21
اگه اگاه به این حرف هستید چرا مهریه رو تغییر. دادید چرا مردی رو که با چهل هزار تومان پرداخت از کیفر نفقه فرهر می کنه باز خواست نمی کنید و باهاش همراهید حقوق زنم ارزوست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج