توقیف غیرقانونی دو فروند شناور ایرانی در کویت
۸۱۲۸۲۸
۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
۱۵ 
مدیرعامل شرکت راهبر ‌شناورها گفت: دو فروند شناور خدماتی ایرانی که با مدارک قانونی قصد خروج از آب‌های کویت را داشتند، توسط گارد ساحلی کویت در آ‌ب‌های بین المللی خلیج فارس توقیف و تحت تدابیر شدید امنیتی به کویت برگردانده شد.

خبرگزاری مهر: حدود ۲۰ روز پیش بود که دو فروند شناور خدماتی ایرانی که با مدارک قانونی قصد خروج از آب‌های کویت را داشتند، توسط گارد ساحلی کویت، در آ‌ب‌های بین‌المللی خلیج فارس توقیف و تحت تدابیر شدید امنیتی به بندر کویت برگردانده شدند.

مدیرعامل شرکت فروغ صنعت دریا به عنوان راهبر این شناورها ضمن تأیید این خبر، در این‌باره گفت: این کشتی‌های خدماتی به صورت اجاره‌ای در بندر الزور کویت کار می‌کردند و بابت ساخت پل در بندر مورد استفاده قرار گرفته بودند.

اوقاتیان ادامه داد: پس از اتمام قرارداد این کشتی‌ها با شرکت کویتی، هنگام برگشت و خروج از آب‌های کویت، توسط ناوچه‌های P313 کویت، به اجبار به بندر برگردانده می‌شوند.

وی اظهار داشت: باوجود رایزنی‌های گسترده با مسئولان کویتی برای بازگشت و آزاد‌سازی شناورهای مذکور‌، تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

اوقاتیان ادامه داد: اطلاعات کسب شده از فرماندهان این شناورها حکایت از آن دارد که امکانات ضروری از جمله منابع آب، غذا و سوخت اتمام یافته است و مسئولان کویتی در این خصوص همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه ‌در حال حاضر‌، خدمه در شناورهای خود محبوس شده و اجازه خروج ندارند، افزود: ‌البته بر اساس قوانین جهانی دریانوردی در چنین شرایطی، کشوری که شناور در آن توقیف شده‌، باید امکانات لازم را برای زنده ماندن خدمه شناور فراهم سازد.

اوقاتیان‌ تأکید کرد: ‌رایزنی‌های لازم با مسئولان وزارت خارجه کشورمان در حال انجام است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/10/06
اقتدار دریایی داریم؟
پاسخ ها
بدون نام
Australia
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
خیلی زیاد!!!
United Arab Emirates
14:23 - 1397/10/06
جالبه هرچی ما توقیف کنیم قانونی و در اثر تجاوز به حریممونه و هر چی از ما توقیف کنن فقط و فقط غیر قانونیه یه در صد هم هیچ احتمال دیگری وجود نداره
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1397/10/06
مسّولین بروند دست بوسی والتماس حتما کارساز می افتد.
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1397/10/06
کاری نداره برید شما هم یک یا دو شناور کویتی را بگیرید،مثل اب خوردن .ببینید کویت چکار میکنه.
Iran, Islamic Republic of
02:21 - 1397/10/07
هرچه به این عربها رو بدهید پرروتر می شوند یک یادو شناور حامل کالای کویت را در تنگه هرمز ویا محدوده خودمان توقیف کنید به التماس می افتند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج