اصغر فرهادی داوری جشنواره فجر را رد کرد
۸۱۸۰۷۹
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
۱۳ 
ابراهیم داروغه زاده گفت: با آقای فرهادی صحبت کردم که ببینم آیا برای داوری می توانیم از کمکشان استفاده کنیم ولی ایشان تمایلی نداشتند.

خبرگزاری صبا: ابراهیم داروغه زاده در گفت‌وگویی درباره انتخاب داوران این دوره از جشنواره و اینکه آیا ریاست مجید مجیدی در هیات داوران صحت دارد؟ بیان کرد: واقعیت این است که ما انتخاب قطعی نداشته‌ایم و روز شنبه هفته آینده جلسه شورای سیاست‌گذاری را برگزار می‌کنیم تا داوران نهایی شوند٬ اما با آقای مجیدی صحبتی نشده است و فقط پیش از این خودم صحبتی با آقای فرهادی داشتم که ببینم آیا برای داوری می‌توانیم از کمکشان استفاده کنیم؟ ولی ایشان تمایلی نداشتند در این موقعیت قرار بگیرند. وی افزود: شورای سیاستگذاری هنوز داوران را مشخص نکرده و این رایزنی با آقای فرهادی را هم خودم قبلا انجام داده بودم.

اصغر فرهادی داوری جشنواره فجر را قبول نکرد

داروغه زاده همچنین درباره انصراف برخی فیلمسازان کوتاه از شرکت در جشنواره و اینکه آیا فیلمی اضافه‌ می‌شود؟ توضیح داد: این فیلم‌ها از طرف انجمن فیلمسازان جوان و انجمن فیلم‌ کوتاه مستقل خانه سینما معرفی شده بودند و البته خودشان هم از ابتدا گفتند که فیلم را با این شرط معرفی می‌کنند که بتوانند طبق آیین‌نامه جشنواره خودشان را هماهنگ کنند اما آنها نتوانستند چون به هرحال خیلی امکان پذیر نیست که فیلم کوتاه تدوین دوباره شود، ضمن اینکه این آیین‌نامه درباره زمان فیلم کوتاه هم پیشنهاد خود دوستان بود که سال گذشته مطرح شد و ما هم در آیین نامه اعمال کردیم.

وی گفت: به این ترتیب امسال چهار فیلم در جدول بخش کوتاه باقی ماند که البته براساس آیین‌نامه هم ۵ فیلم باید انتخاب می‌شد اما دوستان خواهش کردند که تعداد بیشتر شود که سرانجام هم به این تعداد رسیدیم.

داروغه‌زاده در بخشی دیگر در پاسخ به اینکه با توجه به انتقاد علیرضا داودنژاد برای نمایش «مصائب شیرین»۲ آیا امکان قرار دادن بخشی برای نمایش فیلم‌هایی از این دست به عنوان بخش خارج از مسابقه وجود دارد؟ توضیح داد: در حال حاضر جدول کامل شده است ولی بخش خارج از مسابقه منتفی نیست. با این حال باید کمی جلوتر برویم و ببینیم کدام یک از فیلمسازان درخواست نمایش دارند و ببینیم آیا اصلاً شرایط لازم برای این بخش در سینمای رسانه‌ها فراهم می‌شود یا خیر.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1397/10/19
اصغر فرهادی اول باید از اربابان قطری و انگلیسی خودش اجازه بگیره اگر تشخیص دادن که این داوری می تونه کشور رو ناتوان نشون بده میاد و گر نه نه
همه وطن فروشان غربی همین هستند
خوش رقصی برای اربابان خود
پاسخ ها
سین
Germany
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
عمار چندش و بی ادب .نظرات احمقانه ات رو فقط برای خودت نگهدار.مطمئنم عرضه جارو کردن یک اتاق رو هم نداری .
عمار
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
البته برای امثال شماها این افراد کفایت میکنن
لازم.نیست شخصیتت رو جار بزنی
بزار لااقل فقط دور و بری هات بدونن چه انسان سبک مغزی هستی
عمار
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
البته برای امثال شماها این افراد کفایت میکنن
لازم.نیست شخصیتت رو جار بزنی
بزار لااقل فقط دور و بری هات بدونن چه انسان سبک مغزی هستی
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1397/10/19
درود بر فرهادی قهرمان
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1397/10/19
فکرکردین الکی هرکس برواروپایاامریکا نمیتونه علیه منافع اون کشورحرف بزنه یاکاری کنه وجشوارفجرهم فیلم علیه کشورهاباش اخراج واذیت میکنن وحالا چطورفرندابتکارتوامریکازندگی میکنه تعجبه..
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1397/10/19
کار درستی کرد
دست اندرکاران جشنواره فجر فیلم های فرهادی رو میکوبیدند.
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1397/10/19
آخه جشواره وطني براشون افت كلاسه
United Arab Emirates
21:56 - 1397/10/19
میدونی چرا ؟ برای اینکه جوایز و فیلم های بر گزیده از قبل انتخاب شدند !!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج