بازپرسی که دستور فیلتر تلگرام را داد، تبرئه شد
۸۳۳۸۵۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
۲۰ 
بیژن قاسم زاده بازپرس سابق شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه که دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کرده بود، از شکایتی تحت عنوان اقدام خلاف قانون تبرئه شد.

خبرگزاری ایرنا: بیژن قاسم زاده بازپرس سابق شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه که دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کرده بود، از شکایتی تحت عنوان اقدام خلاف قانون تبرئه شد.

زینب طاهری وکیل دادگستری و شاکی این پرونده  با اعلام این خبر اظهار داشت: دهم اردیبهشت امسال، دادستان تهران در رسانه های رسمی اعلام کرد که تلگرام به دستوربازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه فیلتر شده است.

بازپرسی که دستور فیلتر تلگرام را داد، تبرئه شد

وی گفت: این اقدام به حقوق قانونی و انسانی افراد زیادی لطمه وارد کرد. در همین ارتباط و بعد از بررسی های زیاد، لایحه اعتراضی مبنی بر اقدام خلاف قانون بازپرس تنظیم و در دادستانی تهران به ثبت رساندیم و به قرار بازپرس شعبه دوم، اعتراض کردیم.

طاهری افزود: علاوه بر شکایت از این اقدام خلاف قانون، لوایحی را نیز مشتمل بر شکایت تعداد زیادی از افراد متضرر، در دادستانی کل کشور و حوزه ریاست قوه قضائیه به ثبت رساندیم.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: دادستانی تهران، شکایت از بازپرس شعبه دوم را برای رسیدگی به شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع داد که در این شعبه، بدون توجه به موضوع اصلی یعنی اعتراض به قرار صادره در شعبه دوم، قرار منع تعقیب صادر شد این در حالی است که فیلترینگ تلگرام نقض قانون اساسی است.

طاهری تاکید کرد: مساله فیلترینگ تلگرام به این علت بحث برانگیز است که آیا مدعی العموم می تواند دستور فیلتر یک پیام رسان یا به طور کلی فضای مجازی را به بازپرس بدهد؟ در هیچ جای قانون این امر جزو حوزه اختیارات دادستان نیست.

پیشتر هم تعدادی از وکلای دادگستری از اقدام بازپرس سابق شعبه دوم دادسرای فرهنگ مبنی بر صدور دستور فیلترینگ تلگرام شکایت کردند که این شکایت رد شد. 

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/12/01
بیست سی میلیون کاربر ایرانی مخالف حرکتش بودن کلی شغل نابود تبرئه شد جالبه
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/12/01
ارتباط بین سالمندان و نوه و بچه هاشون رو قطع کرد وگرنه جوونا با فیلتر شکن میرن
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1397/12/01
خسته نباشی که پیگیری کردید ولی مطمئن هستم که میدونستی اخرش اینجوری میشه بازم ممنون که تلاش کردی ، ما از همون اول راهش و پیدا کردیم اونا بی قانون رفتار کردن ما هم بی قانون ازش استفاده میکنیم
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/02/22
خدا ازش نگذره...خیلی خیانت کرد به مردم...تاریخ اسم این فرد رو بعنوان ظالم و نادان ثبت خواهد کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج