«سه‌گانه خاورمیانه» به روایت گروس عبدالملکیان
۸۳۶۶۳۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
۲۸ 
مجموعه شعر تازه‌ گروس عبدالملکیان با عنوان «سه‌گانه خاورمیانه» از سوی نشرچشمه راهی بازار نشر شده است.

خبرآنلاین: مجموعه شعر تازه‌ گروس عبدالملکیان با عنوان «سه‌گانه خاورمیانه» از سوی نشرچشمه راهی بازار نشر شده است.

«سه‌گانه خاورمیانه» به روایت گروس عبدالملکیان

گروس عبدالملکیان شعرهای این کتاب را از زمستان ۹۳ تا پاییز ۹۷ و طی چهار سال نوشته است. کتاب «سه‌گانه خاورمیانه- جنگ عشق تنهایی» مجموعه‌ای‌ با ساختمان و فضایی متفاوت است. این کتاب نهمین اثر گروس عبدالملکیان و ششمین مجموعه شعر مستقل اوست که پس از چهار سال از انتشار آخرین مجموعه شعر مستقل او یعنی «پذیرفتن»‌ راهی بازار نشر شده است.

او در بخشی از مقدمه‌ کتاب می‌گوید: «کتابی که می‌خوانید، مجموعه شعری پیوسته است؛ به این معنا که شعرهای این کتاب هم مستقل‌اند و هم پیوسته.»

گویا مخاطب، هم می‌تواند آن را مثل هر مجموعه شعر دیگری، از میانه آغاز کند، هم اگر کتاب را از ابتدا بخواند، روایتی پنهان در آن می‌یابد که فضایی متفاوت به مجموعه می‌دهد. بنابراین این کتاب نه مجموعه است و نه منظومه؛ یا شاید بشود گفت هم مجموعه است و هم منظومه.

تفاوت دیگر ساختمان این کتاب در فصل‌بندی آن است. عبدالملکیان در بخش دیگری از مقدمه می‌گوید: «این کتاب سه فصل دارد؛ اما آغاز فصل‌ها مشخص نیست؛ هر جا که احساسشان کنید آغاز می‌شوند.»

چنانکه مشاهده می‌شود، این مجموعه سه فصل دارد (جنگ، عشق، تنهایی) اما همان‌طور که شاعر در مقدمه آورده است، کتاب فصل‌بندی نشده و این به آن معناست که فصل‌بندی آن برای هر مخاطب، شکلی متفاوت خواهد داشت.

عکس روی جلد از علی الفهداوی، عکاس عراقی ‌است که از چهره‌ دختری در زمان آزادی موصل گرفته شده است. مجوز انتشار این اثر، توسط نشرچشمه از عکاس آن دریافت شده است.

کتاب «سه‌گانه خاورمیانه»، اثر گروس عبدالملکیان در ۱۰۰ صفحه، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و به قیمت ۱۴ هزار تومان از سوی نشرچشمه به بازار آمده است

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/12/08
اشعار عبدالملکیان و افراد مشابه بر اساس نادانی و جهل ماست. این شاعران نوشته های خود را به صورت منتخب از فضای مجازی و کتابهای نویسندگان دیگر انتخاب می کنند و با کمی تغییر و تحریف به نام خود چاپ می کنند. و چون می دانند داوران و مخاطبان کتاب نمی خوانند خیالشان از لو رفتن راحت است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج