بهروز نعمتی: خودرو را به موقع تحویل نمی‌دهند و مردم را کتک هم می‌زنند
۸۴۷۹۴۴
۱۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
۱۵ 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که دلیلی ندارد قیمت خودرو که در کارخانه ۳۸ میلیون است بیرون ۵۰ میلیون باشد، گفت :نمی توانیم به بهانه تولید ملی و حمایت از آن دست روی دست بگذاریم، چون باید این تولیدات به دست مصرف کننده هم برسد.

خانه ملت نوشت: بهروز نعمتی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت خودرو گفت: به نظر من در موضوع خودرو چند بحث وجود دارد؛ نخست اینکه باید بگویم زمانی که موضوع تولید ملی مطرح است، همه ما وظیفه داریم که از آن حمایت کنیم و در واقع من حامی حمایت از تولید ملی هستم و موافق تولید خودرو داخلی که در جلسات مختلف نیز به شدت از آن دفاع کرده ام.

وی گفت: اما بحث دیگر در این میان به نقاط ضعف خودروسازی ها برمی گردد و با هیچ چیزی هم قابل جبران نیست، به گونه ای که هم اکنون صدها هزار نفر سرمایه زندگی خود را در اختیار خودروسازی ها قرار داده اند به امید اینکه روزی خودرو خود را تحویل می گیرند؛ اما خلف وعده های متعدد خودروسازی ها باعث شده که اینها به خرید خود هرگز نرسند و این مخالف با اصول مشتری مداری است. از سوی دیگر نه تنها خودرو این افراد را نمی دهند حتی کتک هم می زنند، اینها چیزی نیست که ما ساده از آن بگذریم. وزیر باید به آن پاسخ دهد.

بهروز نعمتی: خودرو را به موقع تحویل نمی‌دهند و مردم را کتک هم می‌زنند

وی افزود: ما از وزیر صنعت در این باره پرسیدیم و وی باید در مجلس پاسخگو باشد. واقعیت این است که ما به بهانه تولید ملی و حمایت از این صنعت نمی توانیم دست روی دست بگذاریم، چون باید این تولیدات به دست مصرف کننده هم برسد. دلیلی ندارد قیمت خودرو که در کارخانه ۳۸ میلیون است بیرون ۵۰ میلیون باشد.

وی در ادامه یادآور شد: وظیفه سازمان حمایت از مصرف کننده چیست؟ قبلا اختیار این موضوع با شورای رقابت بود اما در جلسه سران قوا این اختیار را از شورای رقابت گرفتند و به مجموعه وزارت صنعت واگذار کردند،مشخص است که اینجا به مشکل برخواهیم خورد.

این نماینده مجلس گفت: نمی شود قیمت تمام شده یک خودرو در کارخانه ۳۸ میلیون باشد و در بیرون به ۵۰ میلیون تومان فروخته شود. تعزیرات حکومتی جزئی از دولت است و باید به این موضوع ورود کند. به اعتقاد ما باید هر کس در این موضوعات دخیل است پاسخگو باشد.

وی افزود : در کمیسیون صنایع مجلس کمیته ای به این منظور تشکیل شده است، ولی متاسفانه تا کنون یک گزارش هم نداده اند که مشخص شود چه کاری انجام شده است. اینها باید توسط مسئولان پاسخ داده شود.

این نماینده با بیان اینکه بازار انحصاری در اختیار خودروسازان قرار دارد گفت: ما مجموعه های خودروسازی های دیگر هم داریم. معنی حمایت ما از تولید ملی این نیست تا ابد خودروساز هر کاری دلش بخواهد می تواند انجام دهد. ما در مجلس پیگیر این موضوع هستیم.

وی در پاسخ به این که نظارت چه تأثیری در رفتار مسئولان دارد، گفت: چنانچه تذکرات ما اثرگذار نباشد و پرسش های ما به نتیجه نرسید و نتوانستند ما را قانع کنند مجلس روش های دیگری پیش خواهد گرفت و گام های دیگر را برخواهد داشت.

وی در پاسخ به این که معنی پله های بعدی چیست و آیا منظور شما مربوط به انحصارشکنی در صنعت خودروست یا استیضاح وزیر و یا موارد نظیر این، گفت: اگر نظارت اثر نگذارد، حتما پله های بعدی را پیش می بریم، اما در خصوص انحصارشکنی باید بگویم که رقابت تا حدودی وجود دارد؛ اما اینکه بگوییم با خودروساز های بزرگ دنیا که خودروهای لوکس تولید می کنند رقابت کنم، واقعیت این است که توانش را نداریم و شاید دلیل آن این است که هنوز باید از خودروسازها حمایت کنیم.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1398/01/15
خسته نمشید از این‌.همه شعار.عرضه.دارین..جلو خودرو.سازها وایستین..با پول چقدر سرمایه جمع کردم..کاش سد کرج سرریز میشید..ایران خودرو.سایپا.رو بدون.تلفات انسانی می برد.راستی.سیل.اومده اکثر مردم.بی ماشین شدن.یادتون نره گرونتررررررر کنید
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/01/15
خندان باشید !تحویل ارابه مرگ کتک زدن بگید نداره!؟ باید خودروساز المتاس کنن؛ مردم بلانسبت نفهم میرن میخرن برید بنز دست دوم بخرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بازخواست کردن از خودروسازهای فرصت طلب ودزد وظیفه مجلس ورسانه هاست.دولت باید بدون اغماض با آنها برخورد کند.در این دوره ماجدیتی از دولت ومجلس در برخورد بافرصت طلبان را نمیبینیم با تذکر درست نمیشه.
Netherlands
23:40 - 1398/01/15
همه دستشون تو یه کاسه هست
نقش پلیس خوب و بد را بازی میکنن.
سازمان حمایت و تعزیرات و ... همه و همه خنده آور و تهوع آورن
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/01/15
اگه همه نمایندها دست به دست هم بدهند قیمت خودرو راپاین میارن ایران خودرو وسایپا میبینن کسی باهشون کارنداره وقیمتها.رابالا میبرن بایدجلواینارا دولت گرفت
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1398/01/16
راه ان ساده است ورود خودرو را ازاد کنید باتعرفه کم حتی صفر .۴۰ سال انحصار و حمایت و رانت کافی است اینها از شرکت های خارجی هم با ملت بیگانه تر بودند و بدتر
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1398/01/16
توبه کی میگی چولمنگ نماینده شدی اینکارهارونتونن کنن
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1398/01/16
هر چی به سرمون بیاد نتیجه کارای خودمونه تا گرون میشه بدو رو مردم میرن پیش پیش میخرن و بهانه به خودرو سازا میدن اونام تا میبینن خرید مردمو میگن اگه گرونه مردم چرا میخرن و...... از بس گفته شده و مردم توجه نکردن و هم خودشون رو هم مردم بد بخت دیگه رو بیچاره و بیچاره تر کردن
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/01/16
فیلم هزار دستان را ببینید تا متوجه شوید همشون دستشون توی ی کاسه هست
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1398/01/16
سلام همتون راست میگید .اگه اونا بی عرضه ان . شما همه مردم عرضه داشته باشن خودروایرانی نخرن حتی خارجی اینا قیمت نیستند . نخرید بزارید هر گوهی میکنن بکنن سرشون
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/01/22
ارزش وقت گذاشتن واظهار نظر ندارید زیرا شهامت چاپ ندارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج