حقایق آزاردهنده‌ای که مختص زنان است
۸۵۱۸۰۲
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
۱۶ 
مقالات زیادی در مورد تبعیضی که میان مردان و زنان در جامعه صورت می‌گیرد، وجود دارد. اگر چه تفاوت فیزیکی و روحی زیادی میان این دو جنس برقرار است، اما تحقیقات ثابت کرده که هیچ تفاوت فاحشی در مغز آن‌ها دیده نشده است، از این رو جنسیت نمی‌تواند روی شخصیت و قوه تشخیص آن‌ها تاثیر بگذارد. با این وجود، جایگاهی که زنان در جامعه پیدا کرده اند بسیار پایین‌تر از زنان نشان داده شده است.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: مقالات زیادی در مورد تبعیضی که میان مردان و زنان در جامعه صورت می‌گیرد، وجود دارد. اگر چه تفاوت فیزیکی و روحی زیادی میان این دو جنس برقرار است، اما تحقیقات ثابت کرده که هیچ تفاوت فاحشی در مغز آن‌ها دیده نشده است، از این رو جنسیت نمی‌تواند روی شخصیت و قوه تشخیص آن‌ها تاثیر بگذارد. با این وجود، جایگاهی که زنان در جامعه پیدا کرده اند بسیار پایین‌تر از زنان نشان داده شده است. در ادامه برخی از مشکلات آزاردهنده‌ای را که تنها زنان آن‌ها را درک می‌کنند، برایتان آورده ایم.

زنان در محیط کار جدی گرفته نمی‌شوند

واقعیات آزارهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

تحقیقات نشان داده که در محیط کار آقایان از خانم‌ها جدی‌تر و با ارزش‌تر به حساب می‌آیند. به عنوان مثال اگر یک حرف را هم یک آقا و هم یک خانم بزند، حرف آن آقا بیشتر به چشم خواهد آمد و مورد قبول واقع خواهد شد. اگر به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف نگاه کرده باشید، می‌بینید که معمولا آقایان به عنوان مدیر انتخاب می‌شوند.

معمولا معلم‌های زنی که شاگردان مرد یا پسر دارند، از این موضوع که مورد احترام شاگردانشان قرار نمی‌گیرند، شکایت می‌کنند. این در حالی ست که آن‌ها حرف معلم‌های مردشان را بیشتر گوش می‌دهند و به آن‌ها احترام بیشتری می‌گذارند. یکی از معلمان زن از تجربیات اش نوشته: «من نمی‌توانم در کلاس درسی که با آقایان یا پسران دارم، خودم باشم. مدام باید قیافه‌ای جدی به خودم بگیرم و به دنبال راهی برای احترام از جانب آن‌ها باشم. به محض این که کمی از حالت خشک و جدی خارج می‌شوم، آن‌ها بی احترامی به من را شروع می‌کنند.» این موضوع برای تمام معلم‌های زن چنین است. در واقع زنان اعتراف می‌کنند که نسبت به آقایان در کلاس‌های درست تحت فشار بیشتری هستند.


زنان نسبت به آقایان درآمد کمتری دارند

واقعیات آزارهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

اگر به حقوق خانم‌ها و آقایان در موقعیت‌های مختلف نگاه کرده باشید، می‌بینید که اختلاف حقوق دریافتی آن‌ها بسیار زیاد است. این موضوع نه تنها در کشور ما، بلکه در تمام کشور‌های جهان یکی ست. به عنوان مثال در تحقیقی که در سال ۲۰۱۸ از درآمد خانم‌ها و آقایان انجام شد، ثابت کرد که حقوق یک آقا در یک ساعت چند برابر حقوق یک خانم است. این موضوع زمانی که بحث نژادپرستی نیز در میان می‌آید، بیشتر شدت می‌گیرد، به طوری که درآمد یک زن سیاه پوست از درآمد یک زن سفید پوست پایین‌تر است. این تفاوتی که میان حقوق آقایان و خانم‌ها وجود دارد، با گذشت زمان نه تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است. البته حتی اگر موقعیت اجتماعی یک مرد و زن یکی باشد، عواملی، چون بارداری، مسئولیت خانه، مراقبت از بچه و نداشتن وقت کافی برای اضافه کاری در محیط کار، در این روند بی تاثیر نخواهد بود.


آرایش، خودنمایی برای مردان نیست

واقعیات آزارهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

شاید درک این موضوع برای آقایان سخت باشد، اما آرایش به خانم‌ها اعتماد به نفس و شادی می‌بخشد. تعداد زیادی از خانم‌ها به آرایش به عنوان یک سرگرمی یا حتی هنر نگاه می‌کنند پس در واقع خانم‌ها برای خودشان آرایش می‌کنند نه اطرافیان شان. تحقیقات نشان داده اکثر خانم ها، تنها برای رضایت خودشان و بالا رفتن اعتماد به نفس شان آرایش می‌کنند. امروزه مصرف لوازم آرایش خانم‌ها تا ۲۵% نسبت به ۲ سال قبل افزایش یافته است و این به دلیل اهمیتی ست که خانم‌ها این روز‌ها بیشتر به خود و ظاهرشان می‌دهند.


زنان مورد خشونت قرار می‌گیرند

واقعیات آزارهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که امروزه زنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، خشونتی ست که با آن هر روزه در تماس اند. طبق تحقیقات، تقریبا از هر ۳ زن، یک زن در دوره‌ای از زندگی اش مورد خشونت فیزیکی یا جنسی قرار گرفته که بیشتر آن‌ها نیز از جانب شریک زندگی شان بوده است.

تحقیقی دیگر نشان داد که ۳۰% از زنانی که در رابطه عاطفی قرار دارند، مورد چنین خشونت‌هایی از جانب شریک زندگی شان قرار می‌گیرند. یا حتی می‌توان به قتل‌هایی که در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاه اشاره کرد. ۵۸% افرادی که در آن سال به قتل رسیدند، زنانی بودند که به دست مردان کشته شدند. جالب است بدانید که اکثر قاتل‌ها همسر یا یکی از اعضای خانواده مقتول‌ها بوده اند. البته این خشونت‌ها تنها به خشونت‌های خانوادگی محدود نمی‌شوند، بلکه خشونت‌های اجتماعی نیز آمار بالایی در جامعه دارد. یک جمله قدیمی و معروف است که می‌گوید: «همانطور که مردان می‌ترسند مورد تمسخر زنان قرار بگیرند، زنان نیز از کشته شدن شان توسط مردان هراس دارند.»


زنان امنیت ندارند

واقعیات آزارهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

به دلیل خشونت‌های زیادی که در جامعه زنان را تهدید می‌کند، زنان در هر جایی که هستند، از داخل خانه گرفته تا خارج از آن، احساس ناامنی می‌کنند. آن‌ها اعتقاد دارند که جامعه به امنیت شخصی آن‌ها اهمیتی نمی‌دهد. مشکلات زیادی در جامعه وجود دارد که نتیجه آن حس ناامنی زنان است ک مسئولان جامعه هیچ راه حلی برای آن‌ها ارائه نمی‌دهند. زنان هنگام بیرون رفتن در شب، هنگام راه رفتن در کوچه‌ای تاریک، زمانی که تنها در خانه می‌مانند و حتی در محیط و کار و... هم نمی‌توانند احساس امنیت کنند و مدام در تنش و استرس به سر می‌برند.


کفش‌های پاشنه بلند بیشتر از زیبایی، به پا‌ آسیب می‌رسانند

واقعیات آزارهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

برخی از زنان معمولا برای زیبایی و جلب توجه دست به هر کاری می‌زنند، آن‌ها حتی حاضرند که به خودشان سختی دهند و حتی به بدن شان آسیب برسانند، اما در نگاه دیگران جذاب به نظر آیند. به عنوان مثال کفش‌های پاشنه بلند بیشتر از زیبایی برای زنان ضرر دارد. راه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند بسیار سخت است به طوری که پوشیدن این کفش‌ها در دراز مدت می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد. ۷۱% از کفش‌های پاشنه بلند موجب کمردرد و پادرد می‌شوند و یک سوم آن‌ها تاثیرات بد بلند مدتی روی فرد می‌گذارند که یکی از آن‌ها تغییر فرم قوزک پا است.


به زیبایی زنان بیش از هر چیز دیگری توجه می شود

واقعیات آزاردهنده‌ای که تنها زنان می‌فهمند

اگر به تبلیغات برند‌های مختلف نگاهی انداخته باشید، خواهید دید که تنها زنان جوان، زیبا، خوش اندام و جذاب در آن‌ها حضور دارند، از تبلیغات تلویزیونی گرفته تا بیلبورد و مجلات و غیره. در واقع آن‌ها به عوامل مهمتری، چون موقعیت اجتماعی، دانش، قدرت و تاثیرگذاری اهمیتی نمی‌دهند. همین تبلیغات باعث می‌شود که مردان برای زنانی که ظاهر زیباتری دارند، ارزش بیشتری قائل شوند که به تبع روی طرز فکر آن‌ها نسبت به خودشان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

نسل‌های بعدی، زمانی که می‌بینند زیبایی بر هر چیز دیگری اولویت دارد، دست به هر کاری از جمله عمل‌های مختلف زیبایی می‌زنند. در واقع آن‌ها از خود واقعی شان دور می‌شوند و به جای که این که خود واقعی شان را بپذیرند، تبدیل به آدم دیگری که نقابی به چهره زده می‌شوند. همین رفتار خود یکی از دلایل بیشتر قدرت گرفتن مردان است.

منبع: thelist

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 136
در انتظار بررسی:0
Germany
09:25 - 1398/02/07
نميدونم زنا ديگه چي ميخان فقط مونده بگن بايد يه قلاده بندازيم گردن مردا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
خفه شو تو یکی
Reyhaneh
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
بی تربیت . ارزش زن رو درک نکردی متاسفانه
بدون نام
Netherlands
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
یه نگاه به اطرافت بکنی می بینی که زنا جقدر تو ایران بدبختن. از ارث رسیدن بهشون گرفته تا حجاب اجباری و عدم حضورشون تو استادیوم و ....
افشار
United Arab Emirates
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
معلومه که زن نیستی و درکش برات سخته. من زنم و تمام موارد بالا رو با تمام وجودم درک کردم
درناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اگه یک ماه زن بودن رو تجربه کنی متوجه میشی که اونا فقط حقوق انسانی خودشونو میخوان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
بویی از درک و شعور نبردی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
فضوليش به تو نيومده
Niloofar
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
برو این حرفو به مامانت هم بزن
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اگه زن یا دختر بودی میفهمیدی که تک تک جملات بالا درستن مخصوصا اینکه زنا دائما از مردا میترسن و امنیت ندارن:((((
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
مرد اگر تو باشی لیاقتت فقط قلاده اس
شیماع
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
بیا اینم ی دلیل
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
خودت خفه شو راست میگه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1398/02/07
به حجاب زنان بیشتر از هر چیزی توجه می شود.
والا به جای اینکه تمرکزشونو بذارن رو کار خودشون هی می گن اینو بپوشید اونو نپوشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
دقیقا. فضای مناسب رو برای خاله زنک ها ایجاد کرده که همش جولون بدن و چرت و پرت بگن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
برادرم چشمات رو بپوشون
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/02/07
متاسفانه تا اسم خانم ها میاد وسط یسری آقایون زخم خورده میان وسط و باز هم اون مبحث رو به چالش میکشونن به نفع آقایون...هروقت خواستید قضاوت کنید مادر یا خواهرتون رو در نظر بگیرید تا بتونید قضاوت درستی داشته باشید...و افسوس که چارچوب ظالمانه علیه زنان اونقدر جا افتاده که بعنوان یک قانون همه پذیرفتند..چه زنان چه مردان پذیرفته اند که مرد نژاد برتر هست...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
متاسفانه بله ، این شکلی شده، امیدواریم که این برتری مرد نسبت زن از بین بره، و بین تمام اقشار برابری باشه،
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1398/02/07
از یه طرف میگه آرایش برای اعتماد به نفسه از طرف دیگه میگه به زیبایی زنان بیشتر از هر چیزی توجه میشه.دو حالت بیشتر نداره یا این چرخه ی معیوب رو خود زنها درست کردنند که عملی خلاف منطق هست یا از طرف مردا تحمیل شده که اونم نشانه منفعل بودن و ناتوانیه خودشونه که نمیتونن این بی عدالتی رو تغییر بدن.
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
چون اگر اینجوری نباشن مورد بی توجهی مردها قرار می گیرن..بی توجهی و تمسخر و تحقیر..پس ریشه ی اکثر ضعف های خانمها در رفتار آقایون هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
آخه کی از پس شما مرد ها بر میاد
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/02/07
واقعا دنیا برای زنان جای ناامنی بوده وهست وخواهد بود به خاطر همین زنان باید خیلی مراقب خودشون باشن
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
دلم میخواد یه شهر درست کنم برای زنها که راحت و آروم توش زندگی کنیم حتی اگر دعوامون هم بشه خیلی سریع مشکل رو حل می کنینم. زندگی بدون مردان پر از شادی و از همه مهمتر امنیت و آسایش
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/02/07
تو محیط کار ما زنان واقعا درجه دو حساب میشن با اینکه بخش دولتی هم هست.هر تبعیضی که در حق زنان واقع میشه ناشی از کمبود اعتماد به نفس وخودباوری خانمهاست.وقتی یه زن به جای تقویت تواناییهاش به زنانگیش متوسل میشه ،زن تبدیل به کالا میشه مردها مقصر نیستن
پاسخ ها
زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
الان تو اداره ما که دولتی هم هست منی که فوق لیسانسم.پیمانی هستم .سابقه کار بیشتری دارم .و بسیار دقیق و منضبط هستم یه کارشناس ساده ام اما همکارم که قراردادی و بسیار نامرتب و بی ادب هست به صرف اینکه مرده رئیسه!!!!هر چی هم میگی فایده ای نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اینجا حرفی از مقصر بودن مرد ها زده
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/02/07
زنان امنیت ندارند تو پرانتز ( در ایران )
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
هیچ کجا امنیت ندارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اره ...توی فرانسه امنیت دارن که روسری از سرشون به زور در میارن
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
نه تمام دنیا اینجوریه...کاش امریکا و غرب رو از روی فیلما قضاوت نکنیم!
بدون نام
France
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
اتفاقا تو کشورهای غربی به خوبی برابری جنسیتی رعایت میشه نه حق زن پایمال میشه و نه حق مرد
بدون نام
United States
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
22:32
اگه بخاطر روسری هست پس دستشون درد نکنه
بدون نام
United States
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
: سارا
اتفاقا در غرب اصلا اینطور نیست اونجا نه حق زن پایمال میشه و نه حق مرد،البته طبیعیه اگه کسی که مرتکب جرمی بشه به اشد مجازات میرسوننش زن و مرد هم نمیشناسن
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/02/07
جامعه زن ستیز، مردانی که تو خیابون زن ها رو به چشم (....) می بینن! آدم هایی که دم از غیرت می زنن اما... مردمی که قرن هاست با رسوم و تفکر عربی زندگی می کنن و دختران رو می دن اسکورت سرویس دبی! بعد دم از کوروش می زنن!!! مردمی خیانت کارتر چندرگه تر و 2رو تر از شما تو دنیا وجود نداره... شما رو چه به دونستن حقوق زن و بشر و...
France
13:43 - 1398/02/07
من دو تا نون برم تا سر کوچه بخرم با چادر میرم و بدون آرایش اینقدر حرفهای زشت و جنسی و بوق زدن و توهین میشنوم که به هیچ عنوان دوست ندارم بدون ماشین برم بیرون.گاهی اجباره و سریع نمتونم با ماشین برم و در اونصورت انواع ازار در انتظارمه.این یک بحرانه
پاسخ ها
زهره
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
واقعا؟؟؟؟؟؟
ببین
یا خودت مشکل داری یا مردای محله تون یا داری چرت میگی
چون منم چادری هستم ولی تا حالا هیچوقت تجربه ای مثل تو نداشتن
م
United Arab Emirates
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
شیطون نکنه مثل فیلمای قدیم ایرانی دامن کوتاه زیر این چادرای توری میپوشی؟!!؟ بی انصاف نباش جوونای الان کم کم داره همه چیز براشون عادی میشه و خانوما راحت تر شدن
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
زهره خانم احتمالا شما مرد هستید که تا به حال همچین چیزی رو تجربه نکردی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
برای منم خیلی پیش اومده با اینکه خوشگل نیستم و اهل ارایش هم نیستم چون به شخصه بهش اعتقادی ندارم و تیپ انچنانی هم ندارم. دوستای چادری من هم همشون این تجربه ها رو داشتن. موندم چرا؟ واقعا مضخرفه که تو دهه 30 زندگیم همچنان مورد خشونتم به شکل های مختلف.
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/02/07
منی که ارایش میکنم برای جلب توجه جنس مخالف نیست
به خاطر اینه که با این کار احساس اراستگی میکنم و این به ادم اعتماد به نفس میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
همینکه اعتماد بنفس و اراستگی رو در ارایش میبینی ایراد داره...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
تو اعتماد به نفس نداری اگه داشتی خودت رو همون جوری که هستی قبول میکردی و نیاز به آرایش نبود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
آرایش معمولی واقعا لازمه. منم ظاهر هپلی و کاملا بدون آرایش رو دوست ندارم. حتی خانمای خارجی رو
New Zealand
14:59 - 1398/02/07
من خودم ی زنم ولی توی چند سال اخیر بجای اینکه به شخصیت و وجود زن توجه بشه فقط ب حجابش و حضورش توی استادیوم توجه میشه
در حالی ک زنا امنیت اعبار و موقعیت بنظرم خیلی براشون لذت بخش تره تا اینکه بخوان روسریشونو بندازن
ازادی حق همه ست ولی اولویت مهمه
خانومای عزیز ما بیشتر در حال حاضر حال درونمون باید خوب باشه تو بیرون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
حال درون خودت خوبه؟ امنیت داری خانم محجبه؟
armita
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
والا حقیقتا من به شخصه به حجاب اعتقاد خاصی ندارم ولی بنظرم باید اولویت بندی بشه
ن اینکه اول حجاب رو بردارن بعد برن سراغ امنیت برای زنان
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/02/07
دقیقا مخصوصا تو کشورای خشک مقدس
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/02/07
چقدر بعضی مردان عقده ای هستن حتی ی مطلب در مورد زنارو نمیتونن تحمل کنن
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/02/07
بعد هی بگین زن ها فقط برای مردها آرایش میکنن -_-
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/02/07
چطور آرایش رو واسه خودشون میکنند کفشو برای مردم پا میکنند ؟؟؟؟؟این چیزیه که خودشون خواستن، حتی خانمها بین خودشون هم زنی رو که آرایش نکنه سرزنش میکنند..خودمون به هم رحم نمیکنیم و درک نداریم وای به حال مردان
پاسخ ها
غزل
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
اگه خانمی همجنس خودش رو سرزنش کنه به این دلیله که میخواد طرف مقابلش برای خودش ارزش قائل بشه نه اینکه خودش رو تبدیل به کالای مردا بکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
به خدا راست میگی.من آرایش نمیکنم،بیستر خانمها به من میگن آرایش کن وگرنه شوهر خوب گیرت نمیاد دختر!!! منم میگم من همینم هر کی دوست داره با من ازدواج میکنه وگرنه من برا گول زدن پسرا بزک نمیکنم
سارا
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
موافقم
کاملا درست میگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
موافقم
کاملا درست میگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
کدوم گاگولی کفشش رو برای مردم به پاش می کنه؟
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/02/07
من ی خانم کارمندم آرایشم نمیکنم کسی ام سمتم نمیاد شاد شاد فقط ممکنه تا اخر عمر تنها بمونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
منم آرایش می کنم کسی نمیاد. باید چشم و ابرو بندازی ;)) به آرایش نیست. والا بعضی از چادریا از ماها حرفه ای ترن تو این مقوله چشم و ابرو ;)
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
منم کارمندم آرایش رو مخصوص سن بالای 50میدونم خواستگارم زیاد داشتم ازدواج موفقی هم داشتم. .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
منم دختری تحصیل کرده وشاغل هستم ،ظاهرم خوبه ولی آرایش نمیکنم فقط کمی کرم ضد آفتاب استفاده میکنم،لباس شیک ولی ساده میپوشم ولی برا مردا چشم وابرو نمیام ،اجتماعی هستم ولی اهل لاس زدن نیستم.ولی فکر میکنم منم مجرد بمونم ولی اهمیتی نمیدم وقتی میبینم مردها چه متاهل چه مجرد دنبال زنهای خودنما هستن
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/02/07
من یک زن محجبه ی جوان ام ،چادر با روسری می پوشم ،از اون خانم های خیلی محجبه نیستم.
، خداوند نعمت زیبایی رو هم بهم داده ،اما اصلا آرایش نمی کنم فوقش یه ضد آفتاب ملایم ،اونم ظهر ها ، خلاصه اینکه من تا به حال دچار مزاحمت و آزار نشدم خدا رو شکر ،البته یکی از دوستان می گفت بار اولی که تو دانشگاه دیدمت آنقدر قیافه ات جدیه که جرات نکردم بیام طرفت ،و بعدها خیلی ها اینو بهم گفتن و میگن که چهره ات خیلی جدیه .
شده بارها رفتم خرید آقای فروشنده عمدا منو بی محل کرده و برعکس خانوم هایی که تو مغازه بودن و به قول امروزیا پلنگ بودن رو صدبرابر تحویل گرفته .،
اصلا اخمو و بد اخلاق نیستم به هیچ عنوان ،اما رسمی برخورد می کنم .ظاهرا آقایون خوششان نمیاد !!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
خب اونها لیاقتشون همون پلنگهاست قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
راست میگی مردها همه توجه شون به زنهای سبک وجلف وبزک کرده ست وقتی میری خرید اگه ساده وباوقار باشی فروشنده تحویلت نمیگیره ولی اگه پلنگ باشی کل مغازه رو مفتی بهت میده. تف به این روزگار تف
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
چرا اینقد خودتو تبلیغ میکنی؟؟؟؟ آخه به ماچه که تو کی ضد آفتاب میزنی؟؟؟ خیلی خودتو جذاب جدی میدونی ولی ب نظرم یه آدم خودنما هستی که همش خودتو تبلیغ میکنی،،،
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1398/02/07
زنان چون از نظر فيزيكي از مردان ضعيف تَر هستن مورد خشونت قرار ميگيرن تمام بدبختياي زنان بخاطر همين مورد هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
اتفاقا من فکر میکنم زنا از نظر ذهنی ضعیفن و خودشون خودشونو قبول ندارن و پشت هم نیستن
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1398/02/07
من خودم خیلی موافق آرایش کردن نیستم و نود درصد مواقع بی آرایشم اما وقتی میبینم که وقتی یه رژ ساده میزنم چقد رفتار ادما باهام تغییر میکنه خب تشویق میشم ارایش کنم مرد و زنم نداره همه ادما به کسایی ک ظاهرشون بهتره و مرتب ترن بیشتر احترام میذارن و نمیشه کسیو سرزنش کرد واسه این قضیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
خدا چرا آرایشتونو توصیف میکنید؟؟؟!!!
چند برادر خداوردي فوق العاده باشرف وساير همراهان ممنون
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1398/02/07
واقعاً توايران اگه از پنجره خونه خودت بيرون رو نگاه كني يه عده فكر ميكنن كه نظر كرده هستند عزيز آخه ما اگه منظور داشتيم به وقتش اقدام ميكرديم اگه دروغ ميگم شما بفرما ... زندگي شخصي شما به من ربطي نداره وهمچنين زندگي خصوصي من به شماخودتون رو زياد درگير اينكه كي شله كي سفته كي مفته نكنينين بالاخره همه آدم هستند مثل ما باهمه بدي هاو خوبي ها حالا شايد كفه ي خوبي يكي بيشتر از بدي هاش هست
يامثلاً كي از دوست مجازيش آمار مارو گرفته وبه اسم كي تموم كرد
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1398/02/08
متاسفانه نسبت به جامعه زنان مخصوصا تو ایران خیلی ظلم و کوتاهی میشه، چرا باید وقتی سوار تاکسی میشیم آقایون پاهاشونو ۱۸۰ درجه باز کنن ، چرا باید دستشونو طوری بذار که بهت برخورد کنه؟ چرا ما خانما انقدر میترسیم وقتی از یه کوچه خلوت رد میشیم ، یا سوار تاکسی تلفنی میشیم ؟ چرا "کتک!!!" میخوریم؟
چرا نسبت به خانم ها کلماتی مثل "گرفتن" زن استفاده میشه؟ مگه خانمها کالا هستند که میخواین "بگیرینشون"؟
خانمهای عزیز و جامعه محترم بیاییم این واژه هایی که باعث پایین اومدن ارزش زن میشه استفاده نکنیم ، به هرزبانی که هستیم، فارس ، ترک ،کرد ،لر و ... اینا رو بکار نبریم" لطفا"
و برخی! آقایون طوری رفتار بکنن که خانمها بتونن در هر مکانی احساس امنیت داشته باشن. "امیدواریم"
متشکرم از کسایی که نظر منو خوندن.
پاسخ ها
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
چی میگی خواهرم نفست از جای گرم در می آد ،کلمات و این چیزا پیشکش،کافیه توو جامعه رفتار برابری با زن صورت بگیره مثل یک انسان باهاش رفتار بشه در مقوله ی شغل ،تحصیل ،،خانواده،خشونت تجاوز ،چند همسری ،خیانت ،اینها واقعیت جامعه ی ماست و مورد تقاضاست وگرنه حجاب قانونه ،قانون سختی هم نیست ،غیر انسانی هم نیست ،یا ورزشگاه نرفتن اونقدر مسئله ی حادی نیست ،اصل اینه که زن امنیت داشته باشه باهاش رفتار تبعیض آمیز و جنسیتی نشه
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1398/02/08
از زن ها متنفرم حالم بهم میخوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
زنها هم از تو حالشون بهم میخوره مردک مشمئز کننده
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
دل به دل راه داره. ما هم از مردها متنفریم چندش ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
منم باهات موافقم ؛ موجودات نفرت انگیزی هستن زنها
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1398/02/08
لعنت به زن ها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
خودت رفتی دنباش و یه مدتم باهاش خوش بودی حالا که رفته عر میزنی؟
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1398/02/08
مرگ بر زن ها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
به ما چه که جو گیر بودی و اِن تومن مهریه واسش گذاشتی و حالا تو گِل گیر کردی . میخواستی جو گیر نباشی!
Iran, Islamic Republic of
02:14 - 1398/02/08
زن عامل فساد و فحشا و بی بند و باری و ابتذال و انحراف
پاسخ ها
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
اگر عفيف باشه مرد رو ميبره به معراج
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
به تنهایی لابد خخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
حالا چون تو فامیل شما زنا این کارن چرا به همه نسبت میدی؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:16 - 1398/02/08
اولا بعضی مرد ها رو چه حسابی خودشون رو برتر میدونن برتری به زن یا مرد بودن نیست به شخصیته دوما توجوامعی مثل جامعه ما خانم ها اگه تو کارتون یخچال هم برن بیرون باز همون آش و همون کاسه حجاب زیباست اما در قبالش باید آقایون حجاب چشمشون رو رعایت کنن بعدشم اگه خانما برای خودشون ارزش قائل بشن اون وقته که جامعه پیشرفت میکنه
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1398/02/08
کرم از خودتونه ! همه میدونن واسه کی و واسه چی آرایش میکنین !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
مواظب باش تو سیب تو کرم نباشه؟!!
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1398/02/08
زن های بی حجاب بی بند و بار بی ارزش
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1398/02/08
زن هیچ برتری نداره زنی که تقوا نداره ارزش نداره
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1398/02/08
من یک زن محجبه هستم
کار می کنم درس می خونم راحتم همه جا میرم اونم بدون آرایش.
زشتم نیستم،اعتماد به نفس از آرایش منشا نمی گیره اعتماد به نفس زیر مجموعه عزت نفسه که متاسفانه خانومای ما ندارن.قطعا آرایش کردن و زیادی خوشتیپ گشتن زنا تو خیابونا برای جلب توجه مرداس،هر کسی غیر اینو بگه ۱۰۰ درصد دروغ گفته.توقع نداشته باشید هر طور دوست دارید تو خیابونا بچرخید بعد کسی نگاهتون نکنه و چیزی هم بهتون نگه.خودتون خواستید کالا باشید.
پاسخ ها
بیتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
عزیزم شما چرا میگی ۱۰۰ درصد خانما برای جلب توجه ارایش میکنن، لطفا قضاوت نکن شاید درصد زیادی برای اینکاره ولی بعضیا اینطوری نیستن، من خودم باحجاب و مانتویی ام ،ولی وقتی میرم بیرون کمی کرم پودر میزنم زیر چشام کمی تیره اس و جوشهای روی صورتم بد دیده میشه ، تنها برای خودم نیست قبول برای اینه که تو جامعه هم بهتر باشم ، ولی میتونم به جِدّ بگم که برای جلب توجه نیست ،
شما هم نباید بگی ۱۰۰ درصد خانما این شکلین ، لطفا قضاوت نکن ، شما که از درون آدما باخبر نیستی ، خیلی ممنون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
حتما خودت اینجوری که به یقیه نسبت میدی
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1398/02/08
زن ها فقط برای تحریک و جذب و لذت و خوش گذرونی مرد ها ساخته و درست و خلق شدن هدف خلقتشون همین بوده
پاسخ ها
pary
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
فقط ببند...
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1398/02/08
زن ها تمام سر تا پاشونو واسه مرد ها درست میکنن آرایش میکنن کفش پاشنه بلند پابند لاک جدیدن هم که شلوار کوتاه فقط برای تحریک و جذب مرد ها اینکه نگاهشون کنن بهشون توجه کنن لذت ببرن قربون صدقشون برن نازشونو بکشن همین فقط
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
نه خدایی کفش پاشنه بلند برای چی برای خاطر مردا باید بپوشیم .من عاشق کفش پاشنه بلندم ولی نمی دونستم اینم مردا رو تحریک میکنه میگم چرا اینهمه خواستگار دارم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
چه مامان جالبی داری.
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/02/08
من زن خوشگل میخوام
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1398/02/08
زن ها فقط تو خونه برای شوهراشون باید آرایش کنن
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1398/02/08
زن فقط باید برای شوهرش آرایش کنه
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1398/02/08
زنی که برای همه آرایش کنه خودشو نشون همه بده زن نیست زن زندگی نیست به درد زندگی نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1398/02/08
زن باید زن خونه باشه
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1398/02/08
من زن میخوام همدم میخوام
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1398/02/08
این همه زن خوشگل یکی هم به من بدین
پاسخ ها
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
بي تربيت
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1398/02/08
زن ها باید طبق اسلام و به دستور و احکام و قواعد و قوانین اسلام رفتار و زندگی کنن و همینطور هم باید باهاشون رفتار بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
منظورت زنِ مسلمانه دیگه . چون جملت کج تابی داره دانشمند
Iran, Islamic Republic of
02:42 - 1398/02/08
بیشترین اهل جهنم زن ها هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
تو رفتی دیدی؟
مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
شايد يكي از اونها شما باشي
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
آخی تو جهنم بودی یا قراره بری که آمارشو داری؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
برترین ها کامنت ی آدم روانیو واسه چی تایید میکنی اونم هزار تا کامنتو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
ساقیتو عوض کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
این قصه دیگه قدیمی شده جونم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
کاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/02/08
تو این دنیا متاسفانه زن جنس دوم حساب میشه.....
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
بیخود تو کشورهای غربی اینطور نیست
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/02/08
شايد هم شوهرشون اولويت دوم هست وبراي دوست پسراشون اين كار ميكنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
مشکلات خانوادگیتون رو نیارین اینجا
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/02/08
زن یعنی یک موجود ضعیف
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/02/08
کفش پاشنه بلند بدون جوراب با شلوار کوتاه با پابند می پوشید که مرد ها رو تحریک و جذب کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
بالاخره راز مامان جونت رو فهمیدی؟!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
خانم بیا برو کشورای دیگه رو ببین، با بیکینی تو خیابون می
!!! چرخن، کفش و پابند چیه
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/02/08
هر کی آرایش میکنه حجاب نداره با همه میگه میخنده میره میاد هر جا با هر کی میره میگرده میچرخه بدونید خودش مشکل داره و 100 درصد برای مرد ها این کارو میکنه هر کی بگه نه 100 درصد دروغ میگه
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/02/08
زنی که آرایش میکنه و حجاب نداره تبدیل به یک کالا شده و کالا هم تاریخ مصرف داره
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/02/08
هر کالایی تاریخ مصرف داره و زنی که خودشو تبدیل به کالا میکنه تاریخ مصرفش که تموم بشه مثل یک آشغال دورش میندازن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
عنوان: مادر من چگونه زنیست؟
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/02/08
از هر چی مرده حالم بهم میخوره ، کثافتا انگار دنیا فقط واسه اوناست، سر به تن هیچ کدومتون نباشه
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
ما هم از زنی مثل تو بدون میاد
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/02/09
حالم از زن ها بهم میخوره
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/02/09
مردشور هر چی زن آشغاله ببرن
United States
20:54 - 1398/02/09
بدون شک یکی ازمقدس ترین خلقتها آفرینش زن هستش،بابت این نعمت بی بدیع خدای خودم را شاکرم،مرسی ازتمام خانمها
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/02/11
خب عزیز من وقتی موهاتو میندازی بیرون و شلوار تنگ میپوشی حق نداری اعتراض کنی . خب مرده دیگه .....
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1398/09/20
زن یک موجود نفرت انگیزه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج