آتش بازی کاراته ایران در ترکیه
۸۶۵۴۵۴
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
۱۱ 
نمایندگان کاراته ایران با کسب ۴ مدال طلای دیگر در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان ترکیه تعداد مدال‌های طلای خود را به عدد ۶ رساندند.

خبرگزاری تسنیم: روز پایانی دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان(سری آ) در سال 2019در شهر استانبول ترکیه پیگیری شدند و نمایندگان کاراته ایران به 6 مدال طلا و 3 مدال برنز دست یافتند تا مانند مرحله نخست این مسابقات در اتریش مجددا به مقام قهرمانی دست پیدا کنند.

در وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری در دیدار نهایی مجددا مانند فینال رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2018 به مصاف لوئیجی بوسا از ایتالیا رفت و بار دیگر مقابل این کاراته‌کا باتجربه به برتری دست یافت. عسگری این بار با نتیجه 6 بر یک از سد بوسا گذاشت تا یک مدال طلای دیگر به کارنامه افتخارات خود اضافه کند.

عسگری در راه کسب مدال طلا ابتدا زبیر محمد انصاری نماینده هند را 8 بر صفر از پیشِ‌رو بردارد، در مبارزه دوم احمد شدید اردنی را 5 بر صفر برد، سپس در مقابل تیموفی لئونتف روسیه‌ای یک بر صفر به برتری رسید.

عسگری در چهارمین مسابقه جرمن چارپنتیر از شیلی را 6 بر 2 شکست داد، در ادامه 5 بر صفر از سد هنری ویکوآی گرجستانی گذشت و به نیمه‌نهایی رسید. او در نیمه‌نهایی عبدالعزیز عبدالمحمود مصری را 2 بر یک برد و فینالیست شد.

اما در فینال وزن 84+ کیلوگرم صالح اباذری پس از تساوی 2-2 مقابل گوگیتا آرکانیا با قانون سنشو(کسب امتیاز اول) به برتری دست یافت تا به مدال طلا دست پیدا کند.

اباذری پیش از حضور در دیدار نهایی ابتدا در اولین دیدار خود 2 بر صفر آنجلا وسیچ از کرواسی را شکست داد. در بازی دوم 3 بر صفر بوگدان تریکوز از صربستان را برد. سپس یک بر صفر از سد سیمونه مارینو از ایتالیا گذشت.

در ادامه صالح اباذری 3 بر صفرصادق سنچولی از ایران را مغلوب کرد. در پنجمین مبارزه 3 بر صفر الکساندر کولوکوف از روسیه را شکست داد و در نیمه نهایی با نتیجه 7 بر صفر بر ایمان سنچولی از ایرلند شمالی غلبه کرد و به دیدار فینال راه یافت.

مهدی قراری‌زاده نیز در وزن 84- کیلوگرم در دیدار نهایی با نتیجه یک بر صفر مقابل اوگار آکتاش قهرمان اروپا و دارنده یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز لیگ‌های جهانی در سال 2019 به برتری دست یافت تا کاراته ایران را صاحب مدال طلایی دیگر کند.

نماینده کشورمان تا پیش از حضور در دیدار نهایی در دور نخست 4 بر 3 میشل دورهام از استرالیا را مغلوب کرد. در ادامه یک بر صفر بر دانیل دیانتته از بلژیک غلبه کرد. در بازی سوم 2 بر صفر مارسل بائن از آلمان را شکست داد.

او در بازی چهارم 2 بر یک از سد صمد گوک از ترکیه گذشت. سپس 5 بر صفر ایوان وسیچ از کرواسی را برد و سپس 3 بر2 آلوین کارال از کوزوو را شکست داد.
قراری‌زاده در نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر مقابل آنتون ایساکائو از بلاروس در هانتی برنده میدان شد و به فینال راه یافت.

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم کشورمان با ترکیب پریسا رحمانی، مهری یزدانی و مائده نصیری‌پی با نتیجه 25.46 به 25.2 از سد تیم استرالیا گذشت تا به مدال طلا دست پیدا کند.

بانوان کاتاروی کشورمان برای حضور در دیدار پایانی با کسب امتیازات 23.28 در دور نخست و 24.60 امتیاز در دور دوم به دیدار نهایی صعود راه یافته بودند.

همچنین پیش از این نیز طراوت خاکسار در وزن 55- کیلوگرم و حمیده عباسعلی در وزن 68+ کیلوگرم با برتری در دیدارهای پایانی دو مدال طلای دیگر برای کاراته ایران کسب کرده بودند.

مهدی خدابخشی نیز در وزن 84- کیلوگرم، علی مسکینی در وزن 60ــ کیلوگرم و کاتای تیمی مردان به سه مدال برنز رسیده بودند.

رقابت‌های دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان(سری آ) در سال 2019 از روز جمعه 27 اردیبهشت با حضور 1813 کاراته‌کا از 103 کشور به مدت سه روز در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج