اشتباهات رایج افراد در دوران جوانی
۸۷۰۷۹۷
۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
۳۹ 
جوان‌ها به دلیل بی تجربگی گاهی اشتباهاتی را انجام می‌دهند که قابل جبران نیست. اگر شما هم در این دوران به سر می‌برید یا این که فرزندی در این سن دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. ما در ادامه اشتباهات رایجی را که افراد در دوران جوانی مرتکب می‌شوند، به شما معرفی می کنیم.

برترین‌ها: جوان‌ها به دلیل بی تجربگی گاهی اشتباهاتی را انجام می‌دهند که قابل جبران نیست. اگر شما هم در این دوران به سر می‌برید یا این که فرزندی در این سن دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. ما در ادامه اشتباهات رایجی را که افراد در دوران جوانی مرتکب می‌شوند، به شما معرفی می کنیم.

اشتباهات رایج افراد در دوران جوانی

به جای یاد گرفتن، روی پاس کردن امتحان تمرکز می‌کنید

دانش آموزان یا دانشجویان به مدرسه می‌روند تا زندگی کردن را یاد بگیرند. در واقع مدرسه به آن‌ها یاد گرفتن را آموزش می‌دهد. اما بسیاری از کودکان هدف مدرسه رفتن را فراموش می‌کنند و به جای آن تمرکزشان را بر پاس کردن امتحان‌ها می‌گذارند. آن‌ها از اولین روز کلاس درس منتظر اتمام آن هستند و دوست دارند که هر چه سریع‌تر امتحان شان را بدهند و از شر درس خواندن خلاص شوند. اما در واقع هدف از مدرسه رفتن، یادگیری ست نه صرف حفظ کردن و پاس کردن امتحان ها. اگر یادگیری با علاقه باشد، تاثیر زیادی را در روند زندگی ما خواهد گذاشت.

فکر می‌کنند که استعداد برای رسیدن به موفقیت کافی است

یکی دیگر از اشتباهاتی که جوان تر‌ها مرتکب می‌شوند این است که استعداد ذاتی یا IQ بالا را برای رسیدن به موفقیت، کافی می‌دانند. اگر چه این دو عامل برای رسیدن به موفقیت لازم است، اما کافی نیست. آیا این جمله معروف را شنیده اید: «اگر فردی استعداد نداشته باشد، اما سخت کوش باشد، حتما موفق خواهد شد، اما یک فرد با استعدادی که سخت کوش نیست، شانسی برای رسیدن به موفقیت ندارد.»

افراد با استعداد زیادی را می‌بینیم که زندگی خوبی ندارند، چون فکر می‌کنند که برای رسیدن به موفقیت تنها استعداد یا هوش بالا کافی ست، در حالی که نمی‌دانند برای رسیدن به موفقیت باید عوامل دیگری را نیز، چون سخت کوشی یا هدفمند بودن، در نظر بگیرند.

نمی‌دانند چه زمانی به حرف والدین گوش دهند و چه زمانی ندهند

برخی از جوانان به نصیحت‌های خانواده هایشان گوش نمی‌کنند و پس از مدتی به دلیل ناآگاهی یا کم تجربگی از کاری که کرده اند، پشیمان می‌شوند. برخی‌ها هم هیچ ایده‌ای از خودشان ندارند، به طوری که چشم و گوش بسته هر چه والدین شان به آن‌ها می‌گویند را، حتی اگر خلاف میل شان باشد، انجام می‌دهند. اما به راستی چه زمانی باید به حرف والدین گوش داد و چه زمانی باید طبق خواسته خود عمل کرد؟ ساده است، اگر ما هدفی در سر داریم، اما خانواده مان از ما حمایت نمی‌کنند و دوست دارند که زندگی ما را در مسیری که خودشان روزی آرزو داشتند، پیش ببرند، بهتر است که دنبال رو آن‌ها نباشیم و به ندای قلب خود گوش دهیم در غیر این صورت در آینده از زندگی خود خشنود نخواهیم بود و به خاطر مسیری که انتخاب کرده ایم خودمان را مدام سرزنش می‌کنیم.

اشتباهات رایج افراد در دوران جوانی

آن‌ها خوشبختی را در پول می‌بینند

یکی از اشتباهاتی که جوانان مرتکب می‌شوند این است که خوشبختی را در پول می‌بییند. آن‌ها اعتقاد دارند که پول تمام مشکلات آن‌ها را حل خواهد کرد. اما حقیقت این است که پول تنها بخشی از مشکلات زندگی ما را حل می‌کند. مشکلات زندگی ما به مشکلات مالی ختم نمی‌شود، از این رو پول حلال تمام مشکلات نیست. اگر این طور که تمام میلیاردر جهان باید غرق در خوشبختی بودند که چنین نیست. مثلا دمی لواتو به دلیل اوردوز ماه‌ها در بیمارستان بود. شاید فکر کنید که یک فرد با وجود اینهمه شهرت، ثروت و محبوبیت دیگر چه می‌خواهد؟ اما همین‌ها نشانه‌ای ست که دریابیم پول خوشبختی نمی‌آورد.

در مواقع سختی‌ها کنار می‌کشند

جوان تر‌ها دوست دارند که همه چیز را ساده به دست آورند. آن‌ها دوست دارند که نتیجه کارهایشان را به سرعت دریافت کنند. اصلا به همین دلیل است که آن‌ها به شبکه‌های اجتماعی معتاد شده اند. آن‌ها یک عکس را آپلود می‌کنند و در آن واحد صد‌ها لایک می‌گیرند. همین سبک زندگی باعث می‌شود که آن‌ها برای رسیدن به اهداف شان عجول باشند و در مواقع شکست، به سادگی عقب بکشند. این افراد، به مرور زمان، در می‌یابند که تمام فرصت هایشان را از دست داده اند و دیگر وقتی برای تحقق آرزوهایشان ندارند.

خیلی زود برای رابطه عاطفی شان تصمیم می‌گیرند

برخی از اشتباهاتی که ما در دوران جوانی انجام می‌دهیم، می‌تواند کل زندگی مان را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از این اشتباهات رایج انتخاب فردی نامناسب به عنوان شریک زندگی مان است. از آنجا که ما در این دوران تجربه کافی نداریم، ممکن است که از روی احساسات تصمیمی بگیریم که به قیمت تمام زندگی مان تمام شود. نه تنها ازدواج کردن، بلکه زود بچه دار شدن هم می‌تواند عواقب بدی داشته باشد. اگر شما هنوز خودتان به جایی که می‌خواستید نرسید، یا اگر هنوز فکر می‌کنید که باید زمان بیشتری را به خودشناسی و بهبود شخصیت تان اختصاص دهید، بدانید که برای بچه دار شدن زود است. به دنیا آوردن یک آدم دیگر به این جهان باید با برنامه ریزی دقیق صورت گیرد، نه از روی احساسات محض. بنابرایم باید در دوران جوانی تصمیمات مهم زندگی مان را با احتیاط بیشتری بگیریم.

زمان شان را هدر می‌دهند

جوان‌ها فکر می‌کنند که زمان زیادی را برای زندگی کردن دارند، به همین دلیل بیهوده آن را از دست می‌دهند. چقدر شما وقت تان را پای بازی‌های کامپیوتری هدر داده اید؟ چقدر بیهوده در مقابل تلویزیون نشسته اید؟ دوران جوانی دورانی ست که ما انرژی لازم را برای انجام کار‌های مختلف داریم، اگر آن را بیهوده هدر دهیم، یک روز می‌رسد که دیر شده و جز پشیمانی هیچ چیزی در دست نداریم؛ بنابراین بهتر است که در این دوران زمان مان را صرف چیز‌های با ارزش‌تر که به رشد ما نیز کمک می‌کند، کنیم.

منبع: alux

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1398/04/08
ار بیکاری دچار بیماری عصبی شدم
26 ساله،فوق لیسانس،خدمت رفته
بیکار بیکار بیکار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
نااميد نشو! به يه كار نيمه وقت با حقوق بسيار كم رضايت بده حتي شده مدتي مجاني كار من
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
انشاالله کار پیدا کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
4سال لیسانس+2سال فوق+2 سال سربازی میشه26 تازه اگه خوب وفشرده همه رو پشت سر بذاری به عبارتی تازه داری دنبال کار میگردی پس چرا بیمار و عصبی شدی اینا رو کسی باید بگه که حدقل 1 سال دنبال کار گشته باشه. تو محاسباتت دقت کن!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
آخههههههه
سانازکپک
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
نا امید نشو کشورت ایران حتما میتونی کلی پول تو جیب صاحب شرکتای ایرانی بریزی تا اونا پیشرفت کنن نگران نباش عزیزم
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/04/08
کاملا درسته اما پول و واقعا الان تو ایران خوشبختی میاره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
پول همه جای دنیا عیبا رو میپوشونه . همین اروپاییا و امریکاییا که خودشون رو خیلی ادم حساب میکنن وقتی یه پولدار از هر کشور و نژادی و در هر سنی میبینن نوکریشو میکنن و هر غلط و خلافی میکنه به روشون نمیارن
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/04/08
متاسفانه كاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/04/08
پیر شدم، پیر تو ای جوونی
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/04/08
بیخیال . زندگی به این قشنگی حالشو ببرید بابا
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/04/08
پول خوشبختی میاره اینو دانشمند ها هم تائید کردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
پول، آسايش مياره اما آرامش نمياره.
دوستي دارم نمايشگاه ماشين داره مالتي ميلياردر، اما بقول خودش شبها راحت خوابش نميبره چون نميدونه 15 تا ماشين شاسي بلند تو نمايشگاهش فردا شده 20 ميليارد يا شش ميليارد ارزونتر شده.
حاضرين اينطوري زندگي كنين؟!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
آره من حاضرم.
بهتر از اینه که فک کنی با2هزارتومان 12 نون بهت میدن یا یازده تا پلاستیک چقده؟یا اینکه تو نون شب بمونی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
نه والا
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/04/08
مطالب این مقاله برای خارج از ایران بیشتر کاربرد داره.اینجا دوغ و دوشاب با هم فرقی ندارند.رشد کردن و ارتقای شغلی فقط و فقط به روابط و زد و بند های اداری بستگی داره و هرچی باسوادتر باشی بیشتر از شرایط موجود زجر میکشی
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1398/04/09
کاربر ۱۲.۲۵
زیاد ناراحت نشو شرایط تو خیلی بهتر از کلی ادمه... من و دوستای هم سن من بیشترشون بیکاریم ازدواج نکردیم پول هم نداریم و ۳۳ و بیشتر سن داریم
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/04/09
آنگاه که می توانستم ، نمی دانستم
اکنون که می دانم ، نمی توانم
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1398/04/10
بعد از 43 سال زندگي تو اين مملكت، اعتراف ميكنم كه همون چيزي كه بعنوان آخرين عامل تو اين مقاله مطرح شد منو زمين زد. استفاده نكردن از زمان.
زمان يعني پول. پولي كه وقتي رفت ديگه برنميگرده و متاسفانه وقتي اينو ميفهمي كه ديگه خيلي دير شده و به هيچ وجه نميتوني جبران كني.
پاسخ ها
Dr. setayesh
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
میشه ی نصحیت کنيد منیو ک دارم وارد 20 سالگی میشم.ک اشتباهت شمارو نکنم
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/08/29
آخ بمیرم واس جوونایه کشورم بقیه ملت ها تو عشق و حالن جوونای ما بیکار و علاف
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج