ثبت شش هزار طلاق صوری برای دریافت مستمری!
۸۷۲۷۳۶
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
۱۱ 
مدیرکل امور فنی و مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی از ثبت ۶ هزار طلاق صوری برای دریافت مستمری خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل امور فنی و مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی از ثبت ۶ هزار طلاق صوری برای دریافت مستمری خبر داد.

چند روز پیش خبری از قول «محمدحسن زدا»، سرپرست سازمان تامین اجتماعی منتشر شد: طلاق صوری می‌گیرند تا مستمری دریافت کنند. دختران جوان به عقد مستمری‌بگیران مسن سازمان تامین اجتماعی درمی‌آیند تا پس از فوت همسر، مستمری‌اش را دریافت کنند.

ثبت شش هزار طلاق صوری برای دریافت مستمری!

سیدمحمدعلی جنانی: 

*سازمان تامین اجتماعی از دفتر مقام معظم رهبری و دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در مورد پدیده طلاق صوری زنان برای دریافت مستمری پدر استفتا گرفته است. دفاتر مراجع اعلام کردند که اگر این کار اگر به قصد تقلب در قانون انجام شود، فعل حرام محسوب می‌شود. پس این افراد برای دریافت مستمری فعل حرام مرتکب می‌شوند.

* بر همین اساس کارگروه‌هایی را تشکیل دادیم تا طلاق‌های صوری را رصد کنیم تا از مواردی که مستند بر اطلاعات دقیق است، جلوگیری کنیم. ما اجازه نمی‌دهیم طلاق‌های صوری برای دریافت مستمری ادامه پیدا کنند.

* طلاق‌های صوری ریشه در قانون حمایت از خانواده مصوب اسفند سال ۹۱ دارد. از اوایل سال ۹۲ هم که قانون اجرایی شد، اگر دختری پدر مستمری‌بگیرش را از دست داده باشد و دو شرطِ شاغل نبودن یا در رابطه شرعی و قانونی بودن با یک مرد را در مقام همسر نداشته باشد، این دختر یا زن می‌تواند مستمری پدرش را دریافت کند.

* حالا ممکن است که زنی که پدرش را از دست داده و همسری دارد به صورت صوری از وی جدا شود تا مستمری‌ پدرش را که در دوران مجردی‌اش دریافت می‌کرد، بار دیگر دریافت کند. این افراد چون صوری جدا شده‌اند، زندگی‌شان را از هم جدا نکرده‌اند و همچنان زیر یک سقف زندگی می‌کنند. یا اینکه در محضر صیغه ۹۹ ساله می‌خوانند. به همین خاطر است که ما می‌گوییم این تقلب در قانون است و مراجع هم به همین خاطر آن را فعل حرام می‌نامند.

* (با بیان اینکه قانون حمایت از خانواده، همانطور که از نامش برمی‌آید، از زوجین حمایت می‌کند و البته پشتوانه حمایتی آن از جنس مونث قوی است تا جایی که پیشگیری از طلاق را دشوار می‌کند): قانونگذار چون زن را آسیب‌پذیر می‌داند، حمایت‌هایی از وی کرده است که همین حمایت‌ها سرمنشاء سوءاستفاده از سازمان تامین اجتماعی شده است.

* از سویی اینگونه طلاق‌ها (طلاق‌های صوری) آماری کلی طلاق را در کشور بالا می‌برند. بالا رفتن شاخص یک ناهنجاری، قبح آن را در جامعه می‌ریزد؛ تا جایی که بسیاری دیگر هم می‌گویند: «طلاق مد شده!» از این رو به تقلید از سایرین و بدون اینکه واقعا بدانند طلاق‌های صوری آمار طلاق را بالا برده، تن به از هم پاشیدن زندگی‌شان می‌دهند.

* باید به طلاق‌های صوری یا ترک‌ کارهای صوری نه بگوییم و محکم جلوی آنها بایستیم. مگر می‌شود که کسی را تشویق کنیم با ترک کارش حقوق آماده بگیرد؟ پرداخت این حقوق‌ها برای صندوق‌های بیمه‌ای بسیار خطرناک است؛ چراکه منابع صندوق‌های بیمه‌ای صرف تشویق به یک فعل حرام (طلاق صوری) می‌شود؛ آنهم در شرایطی که نگران عدم ازدواج جوانان، گسست خانواده‌ها و بین رفتن استحکام خانواده‌ها هستیم.

* در حال حاضر من آماری در این زمینه نداریم اما به نقل از شخصی که نمی‌توانم مستقلا آن را تایید یا رد کنم، تا سال ۹۴، ۶ هزار طلاق صوری به سازمان تامین اجتماعی گزارش شده است.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/03/20
کلاشون بندازن بالاتر
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/03/20
جمع کنید بابا خودتون حرام خوارید خون ملت کذردید تو شیشه
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/03/20
خدا لعنت کند دزدان بیت المال و اگه اونا دزدی نکنند ما بیمه پردازها درصدکمتری بدیم با این گرونی یک مسافرکش آژانس بیمه مشاغل ازاد ازکجام ماهی پونصدهزارتومن بیارم بدم ازما میگیرن میدن به اون دزدان من که راضی نیستم
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/03/20
بعضی از خانم ها آب پیدا نمیکنند و گرنه شناگرهای ماهری هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
خوبه زن بخاطر مضیغه پولی کنار مرد بمونه ؟ بذار در عین دارایی و رفاه و به انتخاب و اراده خودش کنار شوهرش بمونه با تفکر امثال شماست که خیانت تو زندگیها گسترش پیدا کرده و زن و مرد در عین سردی در کنار هم موندن
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/03/20
همش بخاطر نداری یا زندگیهای سرد و اجباری هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
اره والا
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/03/20
اسناد پولشویی ۱۲۰،۰۰۰ میلیارد تومان را در تامین اجتماعی امحا کردن ، تا کمیته تحقیق و تفحص مجلس نتواند به موضوع رسیدگی نماید ، جدیدا این خبر را هر روز تیتر میکنند تا ذهن مردم را با حواشی جزیی سر گرم کنند ، دیگه بعد این چند سال مردم شما را شناخته اند !
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/03/20
اینم بنویسین طلاق صوری میگرفتن تا پسر ازسربازی معاف بشه
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/03/20
در صندوق های کشوری و لشگری هم این اتفاق زیاد افتاده...چندتاشونو خودم سراغ دارم
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1398/03/20
متاسفانه جوانان ایرانی با داشتن مدرک لیسانس همچنان بیکارند و هر روز شاهد اخراج کارکنان هستیم به همین خاطر دختران محبورند بخاطر داشتن حقوق ثابت با پیرمردها ازدواج کنند و از طرفی فقر و تورم نفس مردم را بریده و مجبورند برای تداوم زندگی دست به ریسک خطرناکی چون طلاق صوری بزنند
اگر تونستید فقر و بیکاری و تورم رو برطرف کنید طلاق صوری صورت نمیگیره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
باعثش دولت روحانی چرازمان احمدی نژاداینجورنبودبودجه کم اوردین گیردادین به مستعمری بگیران ۳۰۰هزارمیلیاردتومان خرج۳ملیون افغانی میکنیدو۲ملیون شغل اشغال کردن وبیکارواینامهم نیست۲ملیون شغل میش بودجه۲۰سال مملکت فروش نفت وگاز والبته خیلی بیشترازاینهاس چون پارسال نمایندگان گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساختمانی اشغال کردن وبیکاروکلی توشغلهای دیگه غیرقانونی وقاچاقی بوبایداخراج بشن هرجادنیااینجوربری۱سال تا۳سال زندان داروماخودمون۱تا۲نفربیکارداریم
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/03/20
این امارکه دادین خیلی کمه من تو شهر کوچکی که هستم شاهد بودم چندین نفر اینکار میکنن...حتی مورد داشتیم
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/03/20
اول این حرفو میندازن بعد خدا میدونه چه خوابی دیدن واسه مردم. تا دیروز هیچ حرفو حدیثی نبود یهو 6000 نفر طلاق صوری گرفتن که از مستمری فوتی پدر استفاده کنن. تو که راست میگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج