آزمایش سگ رباتیک فضایی
۸۸۳۲۲۳
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
۲۶ 
محققان یک ربات فضایی را آزمایش کرده اند که شبیه سگ است. به عبارت دیگر این ربات دارای پاهایی جهنده است و می تواند در سطح ماه، سیارک یا مریخ به مناطق مختلفی برود.

خبرگزاری مهر: محققان یک ربات شبیه سگ را توسعه داده اند که می‌تواند روی سطوح ناهمواره در سیارات دیگر بجهد. آنها این ربات را به طور واقعی آزمایش کرده اند.

دانشجویان دکترا در دانشگاه ETH زوریخ ربات SpaceBokرا به پهلو روی یک پلتفرم متحرک قرار دادند تا شرایط گرانش صفر را در فضای دو بعدی آزمایش کنند. آنها خود همراه پنل هایی حرکت می‌کردند تا پاهای ربات پس از برخورد با پنل بجهد. این گجت در واحدهای رباتیک سازمان فضایی اروپا در هلند آزمایش شده است.

آزمایش سگ رباتیک فضایی

واکنش‌های ربات در این آزمایش کمک کرد تا گجت مذکور بتواند خود را متوازن کند. ایده اصلی این پروژه تغییر شیوه اکتشاف در ماه، سیارک‌ها و مریخ است.

محققان امیدوارند با جایگزین کردن این پاهای جهنده به جای چرخ در ماه نورد بتوانند قدرت مانور بیشتری برای دستگاه فراهم کنند.

ربات مذکور با کمک این پاهای جهنده می‌تواند مناطقی مانند دهانه، غارها یا ارتفاعات در سیاره را بهتر از نسخه‌های رباهای فضانورد فعلی بررسی کند.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
13:46 - 1398/04/18
بیشتر شبیه کانگورو نبود ؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج