افشاگری سرمربی تیم‌ملی کاراته: از کشور‌های حوزه عربی به بازیکنانم زنگ زدند
۸۸۳۲۲۴
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
۱۱ 
سرمربی تیم ملی کاراته بزرگسالان از منحصر به فرد بودن این تیم و آمادگی بالای اعضای آن سخن گفت و در حالی که دریافت طلا را برای این رشته در المپیک متحمل می دانست به پرداخت نشدن پاداش ها اشاره کرد.

خبرآنلاین: صبح امروز در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیدشهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته بزرگسالان مهمان این برنامه بود.

هروی در پاسخ به اینکه چند مدال در المپیک ژاپن به دست می آوریم، اظهار کرد: کاراته در المپیک حضور پرقدرتی خواهد داشت. حدود 15،16 ماه است برای کسب سهمیه داریم در مسابقات مختلف شرکت می کنیم. مسابقات تا پایان سال 98 ادامه خواهد داشت. انشالله بتوانیم سهمیه کامل بگیریم.

او درباره توقعات از کاراته توضیح داد: بخواهیم بگوئیم چند مدال می گیریم پیش بینی نادرست است. کاراته ا ما به خاطر افتخاراتی که داشته و دارد، به همین دلیل توقع بالاست ولی به حق است. بازی های المپیک اما شرایط خودش را دارد ولی شکرخدا شرایط ما خوب است. آنجا می توانیم یکی از موفق ترین تیم ها باشیم.

هروی ادامه داد: مسلما ما در المپیک طلا می گیریم و کاراته می تواند جزو پرافتخارترین رشته های ورزشی در المپیک باشد.

سرمربی تیم ملی کاراته درباره نحوه انتخاب بازیکنان توضیح داد: بازیکنان در مسابقاتی که شرکت می کنند، امتیازات آن جمع آوری می شود. در نهایت جمع امتیازها محاسبه و در نهایت نفرات اول و دوم هر وزن به المپیک می روند. تا پایان سال هم 10 مسابقه دیگر داریم که امیدوارم بچه ها به خوبی امتیاز کسب کنند و به راحتی سهمیه بگیریم و کار به فرانسه نکشد که آخرین فرصت است. در آنجا بازیکنانی که سهمیه نمی گیرند باید مبارزه کنند تا سهمیه را به دست بیاورند. امتیازات مسابقه ازبکستان هم خیلی مهم است چون 990 امتیاز است.

هروی یادآور شد: در بهترین حالت در کمیته 3 وزن داریم و در خوشبینانه ترین حالت 3 نفر را به المپیک اعزام می کنیم. کاتا هم یک نفر را داریم . در بخش بانوان هم 3 وزن داریم و به اضافه یک سهمیه کاتا که روی همه کل سهمیه را بگیریم انشالله 8 ورزشکار در المپیک خواهیم داشت.

او درباره سخت گیری های بیش از حد خودش برای حضور بازیکنان در مسابقات انتخابی گفت: «بازیکنان ما در سال گذشته در یکسری مسابقات شرکت کردند. یکسری دیگر نبودند. بعضی ها در آسیایی بودند و بعضی ها در جهانی. ما در سال 2019 که مسابقات مان شروع شد و در 6 مسابقه شرکت کردیم به بازیکنان گفتیم عملکرد بازیکنان در این 6 تورنمنت جمع بندی می شود و بازیکن نهایی انتخاب می شود. از این 5 وزن به سه نفر جمع بندی رسیدیم که انتخابی برگزار شود و برای دو وزن برگزار نشود. از الان هم واقعا نمی توانم بگویم ما در کدام وزن کدام ورزشکار به المپیک می رود.

او درباره رقابت شدید در کاراته گفت: تیم ملی کاراته نسبت به تیم های دیگر منحصربه فرد است. مثلا در +75 ، 7 بازیکنمان جزو 7 نفر دنیا هستند. این نشان می دهد برنامه ریزی خو بی شده است که روی یک فرد فوکوس نکنیم و مثلا اتفاقی که برای تکواندو افتاد برای ما نیفتد. شک نکنید در تکواندو یک کوره داغ برای کاراته داریم.

هروی درباره وضعیت معیشت کاراته کاران نیز گفت: متاسفانه بچه ها در آمد ثابتی ندارند. قبلا رقم یک میلیون تا یک و نیم میلیون به بازیکنان می دادند ولی قرار شد از ماه گذشته بر حسب رنکینگ بدهند که حدودا بین 2.5 تا سه میلیون تومان است. اگر زیر 10 نفر اول باشند سه میلیون می گیرند. البته شکر خدا دکتر سلطانی فر و صالحی امیری خیلی خوب دارند حمایت می کنند. الان دو هفته یک بار ورزشکاران مسابقه می دهند و هزینه ها سنگین است. حالا بحث استخدام قهرمان هاست که انشالله بتوانند در اداره ورزش ها استخدام شوند. خود من هم کارمند تامین اجتماعی هستم و جا دارد از وزیر کار و مدیرعامل سابق تامین اجتماعی که نگاه ویژه ای به من داشتند تشکر کنم.

وی با بیان اینکه متاسفانه پاداش ها سر وقت داده نمی شود، توضیح داد: متاسفانه سر موقع نبوده است. فقط پاداش های بازی های آسیایی پرداخت شده و قول داده اند پاداش مسابقات جهانی هم تا پایان سال پرداخت شود تا بچه ها روحیه بگیرند.

هروی درباره پیشنهاد آذربایجان به ورزشکاران ایرانی گفت: «کشورهایی مثل آذربایجان و حوزه خلیج فارس با چند بازیکن ما ارتباط گرفتند که جذب شان کنند که در المپیک حضور موفق داشته باشند. برای آنها ملیت مهم نیست ولی بازیکنان ما عرق دارند به پرچم ایران و کشورشان و همه پاسخ منفی داده اند.

او درباره پیشنهاد مالی کشورهای دیگر به کاراته‌کا گفت: من ورود نکردم ولی فهمیدم که پیشنهاد شده اما خیالم راحت بود که بازیکنان به هیچ کشوری نمی روند.

سرمربی تیم ملی همچنین قول داد مثل تکواندو : شک نکنید برای کاراته‌کاها هیچوقت این اتفاق نمی افتد و برای همین با رشته های دیگر فرق دارد.

سرمربی تیم ملی کاراته بزرگسالان در پایان درباره کری خواندن با بچه های استقلالی رژی گفت: من از کودکی پرسپولیس را دوست دارم برای تیم استقلال هم احترام قائلم. اگر این کری خوانی ها نباشد که نمی شود. همه به فوتبال علاقمندند.

برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری و کارگردانی کاوه امیری جاوید شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 7 تا 9:30 از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج