هک کردن جو کره زمین برای مقابله با گرمایش
۸۸۸۹۲۹
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
۱۴ 
با افزایش دمای کره زمین که تداوم حیات بشر را تهدید می‌کند، گروهی از دانشمندان به فکر هک کردن و دستکاری جو زمین افتاده اند تا با این مشکل مقابله کنند.

خبرگزاری مهر: با افزایش دمای کره زمین که تداوم حیات بشر را تهدید می‌کند، گروهی از دانشمندان به فکر هک کردن و دستکاری جو زمین افتاده اند تا با این مشکل مقابله کنند.

هک کردن جو کره زمین برای مقابله با گرمایش

به نقل از ای بی سی نیوز، این پژوهشگران معتقدند با هک کردن و دستکاری جو کره زمین و پاشیدن موادی در آن می‌توان تا حدی جلوی گرم شدن بیش از حد دمای کره زمین را گرفت.

آنان معتقدند این مواد باید از ارتفاع بیست کیلومتری زمین و با استفاده از هواپیماهای پیشرفته بر روی جو کره زمین پاشانده شوند. ماده‌ای که برای این کار در نظر گرفته شده ذرات سولفات است و بر اساس برآوردهای پژوهشگران آمریکایی باید هر سال ۳۰۰ هزار پرواز بر فراز جو کره زمین بدین منظور انجام شود.

پاشاندن میلیون‌ها تن ذره سولفات در جو کره زمین از تابش شدید نور خورشید بر روی زمین جلوگیری کرده و آن را مجدداً در فضا بازتاب می‌دهد و همین امر می‌تواند سرعت گرم شدن کره زمین را کاهش دهد.

در عین حال برخی از محققان می‌گویند حتی اگر چنین روشی در عمل قابل اجرا باشد، می‌تواند خطراتی برای سلامت انسان‌ها داشته باشد و تضمینی وجود ندارد که کاربرد آن به کاهش قابل قبول دمای زمین منجر شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج