صداپیشه انیمیشن «مینی موس» درگذشت
۸۹۰۲۰۴
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۱۳ 
راسی تیلور بازیگر و صداپیشه شخصیت «مینی موس» در انیمیشن کلاسیک دیزنی، در سن ۷۵ سالگی درگذشت.

باشگاه خبرنگاران جوان: کمپانی والت دیزنی طی بیانیه‌ای خبر درگذشت راسی تیلور، صداپیشه شخصیت «مینی موس» را اعلام کرد.

باب ایگر، در این بیانیه اعلام کرد: «شخصیت مینی موس با درگذشت راسی تیلور صدای خود را از دست داد. برای بیش از سی سال، راسی روی این شخصیت کار کرد و میلیون‌ها نفر را با آن سرگرم کرده است. همکاری که باعث شد مینی، به شخصیتی جهانی تبدیل شود و راسی نیز به عنوان افسانه دیزنی در بین هواداران محبوب شود.

صداپیشه انیمیشن «میکی موس» درگذشت

ما از استعداد‌هایی که راسی در هر کاری صرف کرده است، سپاسگزاریم و همکاری با او افتخار بزرگی بود.»

راسی که بیشتر به خاطر صداپیشگی مینی موس شناخته می‌شود، این نقش را از سال ۱۹۸۶ بر عهده گرفت و برای این کار ۲۰۰ نفر دیگر که برای این نقش تست داده بودند را شکست داد. بعد از آن نیز او در بیش از صد پروژه دیگر برای کمپان دیزنی شامل برنامه‌های تلویزیونی، انیمیشن‌های کوتاه و تئاتر فعالیت کرده است.

او در زمانی که برای دیزنی کار می‌کرد با واین آلوین آشنا شد که از سال ۱۹۷۷ صداپیشگی شخصیت میکی موس را بر عهده داشت. این دو در سال ۱۹۹۱ ازدواج کردند تا زمانی که آلوین در سال ۲۰۰۹ در گذشت.

او در انیمیشن‌های کلاسیکی مثل «چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟»، «یک اسب بگیر!» و «میکی، دونالد، گوفی» ایفای نقش کرده است. او علاوه بر مینی، شخصیت‌های دیگری را نیز برای این کمپانی دوبله کرده است. در خارج از دیزنی نیز، او شخصیت «شاهزاده مارتین» و دوقلو‌های شری و تری را در انیمیشن «خانواده سیمپسون ها» را صداپیشگی کرده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج