پست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره‌ها، چند؟!
۸۹۲۷۹۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
۳۷ 
به عنوان یک برند معروف به سراغ سلبریتی‌هایی همچون بهنوش بختیاری، پوریا پورسرخ، رامبد جوان و ... رفتیم تا قیمت انتشار یک پست تبلیغاتی در اینستاگرام‌شان را دربیاوریم.

روزنامه خراسان - مصطفی میرجانیان: «خیلی‌ها ازم پرسیدن لباسی که توی جشنواره پوشیدم کار کی بوده؟ پیج خیاط خوش سلیقه‌مو این زیر تگ می‌کنم. شما هم برید و کاراشو ببینید. راستی اگه تا همین هفته دیگه برای سفارش کارتون اقدام کنید، ۲۰ درصد تخفیف می‌گیرید و....» کپشن را خواندید؟ حالا با دو ضربه روی ویدئو یا تصویر بزنید تا لایک هم گذاشته باشید.

بعد روی آدرس داخل کپشن بزنید تا فرد مدنظر را دنبال کنید و از کار‌های او هم عقب نمانید. فکر می‌کنید این وسط چه اتفاقی افتاد؟ هیچی! فقط مقدار قابل‌توجهی پول جابه جا شد و اصلا شما متوجه نشدید. می‌پرسید چقدر؟ باید بگویم چیزی در حدود چندمیلیون ناقابل! ما هر روز وارد اینستاگرام می‌شویم تا از دنیای دور وبرمان با خبر شویم؛ ببینیم بازیگر مورد علاقه‌مان امروز چه کرده؟ کدام یکی‌شان حاشیه‌ساز شده و آن سیاستمدار همیشه خبرساز چه گفته یا چه بیانیه‌ای صادر کرده است، اما غافل از این‌که خیلی از چیز‌هایی که مورد پسند ماست، فقط و فقط یک ترفند پول‌ساز است که صفحات اینستاگرامی بعضی‌ها را پرمخاطب یا چندصدهزار لایک عاشقانه را روانه پست مجازی این آدم‌ها می‌کند.

اگر باور نمی‌کنید، پرونده امروز «زندگی سلام» را بخوانید. در پرونده امروزبه صورت تلفنی، تلگرامی یا در دایرکت سراغ چندچهره بازیگر، کمدین و خواننده رفتیم و به عنوان یک برند معروف از آن‌ها پرسیدیم که برای یک پست تبلیغاتی داخل صفحه اینستاگرامی‌شان چقدر پول می‌گیرند؟ در ضمن با چند اینفلوئنسر یا شاخ اینستاگرامی هم تماس گرفتیم و رقم پیشنهادی‌شان برای یک پست تبلیغاتی را پرسیدیم خلاصه در این پرونده دنبال این بودیم لایک‌ها و فالو کردن‌های ما چقدر می‌تواند در درآمد زایی چهره‌ها موثر باشد. لایک‌هایی که گاهی اوقات بدون دقت و توجه سهم دیگران می‌شود.

بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون برای خانم بازیگر!

چه کسی؟ بهنوش بختیاری

چقدر فالوئر دارد؟ ۸/۱ میلیون

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

پست‌های «بهنوش بختیاری» در اینستاگرام حول سه موضوع است. او در اینستاگرام، تولد اعضای خانواده را تبریک می‌گوید، از ازدواج و خبر‌های خوب می‌نویسد و درباره موضوعات روز واکنش نشان می‌دهد. «بختیاری» یک برند جواهرات معروف هم دارد و همین باعث شده بخشی از صفحه اینستاگرامی‌اش، تصاویری از جواهرفروشی لاکچری‌اش باشد. البته چیز دیگری هم هست؛ شما اگر وارد صفحه «بهنوش بختیاری» شوید، اولین موضوعی که به چشم‌تان می‌خورد اطلاعات روی پروفایل اوست که نوشته شده: «حامی ترنس‌ها و ...» او در طول این سال‌ها با پیجش از افرادی که ترانسکچوال هستند حمایت کرده است.

البته بختیاری به جز صفحه شخصی، صفحه‌ای با موضوع کتاب خوانی را مدیریت می‌کند که ۳۴ هزار دنبال کننده دارد و این صفحه هم می‌تواند منبع کسب درآمدی برای خانم بازیگر باشد. مسئول صفحه «بهنوش بختیاری» در ارتباط با ما هزینه تبلیغ در صفحه او را ۲۰ میلیون اعلام می‌کند. او می‌گوید: «این مبلغ برای حضور ایشان درکنار شما و تهیه یک ویدئوی تبلیغاتی است که به مدت سه روز در اینستاگرام می‌ماند. اما اگر بخواهید خودتان یک ویدئوی تبلیغاتی بفرستید، باید ۱۰ میلیون بپردازید تا ۲۴ ساعت آن را در پست آخر قرار بدهیم.»


۲۵ میلیون برای یک استوری!

چه کسی؟ پوریا پورسرخ

چقدر فالوئر دارد؟ ۲.۴ میلیون

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

شما وقتی وارد صفحه اینستاگرامی «پوریا پورسرخ» می‌شوید اولین چیزی که حس می‌کنید این است که آقای بازیگر یک فوتبالی دوآتشه است. او در صفحه شخصی‌اش عکس یادگاری می‌گذارد، از فیلم و سریال‌های جدیدش می‌نویسد، درباره مسائل اقتصادی، ورزشی و بعضا سیاسی اظهار نظر می‌کند و گاهی هم آگهی تبلیغاتی می‌گذارد.

مدیر برنامه‌های پورسرخ در ارتباط تلفنی با ما می‌گوید که آقای بازیگر برای هر استوری تبلیغاتی مبلغ هفت میلیون تومان می‌گیرد، اما شرایط برای پست تبلیغاتی داخل صفحه فرق می‌کند و اگر بخواهید داخل صفحه، پست یا ویدئو بگذارید باید ۱۵ میلیون بپردازید. مدیر برنامه «پورسرخ» البته پیشنهاد دیگری هم دارد. او می‌گوید: «ما می‌توانیم با آقای پورسرخ هماهنگ کنیم تا جای شما بیایند و ویدئوی حضور ایشان را در استوری اینستاگرامی بگذاریم که در شرایط عادی ۲۵ میلیون هزینه دارد.»


تا ۳۰ میلیون برای قهرمان خنده!

چه کسی؟ علی صبوری

چقدر فالوئر دارد؟ ۱.۶ میلیون

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

«علی صبوری» قبل از این‌که کمدین باشد یک اینفلوئنسر اینستاگرامی است. درست است که تا قبل از «خنداننده‌شو» به این اندازه شناخته شده نبود، اما آقای کمدین همان زمان ویدئو‌های بامزه‌ای تولید می‌کرد و در صفحه اینستاگرامی‌اش می‌گذاشت که مخاطبان زیادی داشت. او حالا و بعد از «خنداننده‌شو» بیشتر از یک ونیم میلیون دنبال کننده دارد و هرچند وقت، کمدی ویدئو‌هایی یک تا چند دقیقه‌ای می‌سازد و کلی لایک می‌گیرد که اتفاقا خیلی هم بی‌حاشیه نیست.

از همان اول که «صبوری» با خنداننده‌شو شناخته شد او و دو سه نفر دیگر جزو کسانی بودند که با شوخی‌هایی بعضا منشوری حسابی خبرساز شدند. این قصه فقط به خندوانه ختم نشد و کمدین خندوانه حالا به همراه چندنفر دیگر گاهی اوقات با ویدئو‌های طنزآمیز نامناسب همه‌مان را متعجب می‌کند. مدیر برنامه «علی صبوری» در ارتباط تلگرامی با ما می‌گوید که نفر اول فصل دوم «خنداننده‌شو» برای آگهی‌هایی که در استوری کار می‌شود، حداقل سه میلیون می‌گیرد.

البته ما می‌توانیم ویدئوی تبلیغاتی بسازیم و برای او بفرستیم که در این صورت دستمزد آقای کمدین هم متفاوت است. این مبلغ از ۳۰ میلیون شروع می‌شود و با توجه به شرایط ما و مدتی که ویدئوی مد نظرمان در اینستاگرام می‌ماند به این رقم اضافه خواهد شد.


۱۵ میلیون برای خواننده خاص!

چه کسی؟ مجید خراط‌ها

چقدر فالوئر دارد؟ ۱.۲ میلیون

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

از میان چهره‌ها، بعضی‌هایشان کار را راحت کرده‌اند. آن‌ها همان بالای صفحه اینستاگرام‌شان، شماره تلفنی برای هماهنگی گذاشته‌اند و این یعنی به جز کار و حرفه اصلی، اهل همکاری تبلیغاتی و پول درآوردن هم هستند. صفحه اینستاگرامی برای خواننده‌ها شرایط ویژه‌تری دارد. شما وقتی وارد صفحه شخصی هرکدام از خواننده‌ها می‌شوید فقط و فقط با یک مورد روبه رو هستید؛ موزیک ویدئو‌ها یا بخش‌های جذاب ترانه‌هایی که به بازار آمده.

مدیر برنامه «مجید خراطها» در ارتباط با خبرنگار «زندگی‌سلام» هزینه تبلیغ در استوری اینستاگرام آقای خواننده را پنج میلیون تومان اعلام می‌کند. او می‌گوید که تبلیغ داخل صفحه اینستاگرام «خراطها» فقط در این صورت میسر است که او در کنار شما حاضر شود و یک ویدئوی تبلیغاتی تهیه شود که این ویدئو به مدت ۷۲ ساعت در صفحه اینستاگرامی‌اش می‌ماند و ۱۵ میلیون تومان هم خرج دارد.»


۲۲ میلیون برای رفیق جناب‌خان!

چه کسی؟ رامبد جوان

چقدر فالوئر دارد؟ ۸.۹ میلیون

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

گاهی غرغر و انتقاد، گاهی خاطره و نوستالژی، گاهی کمک و همدردی و گاهی تصاویر ماندگار خندوانه، جناب خان و .... این همه چیزی است که «رامبد جوان» در صفحه اینستاگرامی‌اش به اشتراک می‌گذارد. رامبد که بعد از سفرش به کانادا حسابی حاشیه‌ساز شده، چند هزار فالوئر به صفحه اینستاگرامی‌اش اضافه کرده و احتمالا بااین شرایط، نرخ تبلیغات را هم بالا برده است.

چندوقت پیش در صفحه سینما و تلویزیون از هزینه سفر آقای پرحاشیه به کانادا گفتیم که واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. این‌که یک هنرمند از کجا می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای تولد فرزندش در یک کشور خارجی بپردازد، انتقادات بسیاری به دنبال داشت.

رامبد در ارتباط با خبرنگار ما آدرس مسئول صفحه اینستاگرامی‌اش را فرستاد و مسئول صفحه هم اعلام کرد که مجری خندوانه برای هرپست تبلیغاتی داخل صفحه ۲۲ میلیون می‌گیرد که این مبلغ برای یک پست تبلیغاتی ۲۴ ساعته است و اگر بخواهید پست تبلیغاتی را داخل استوری بگذارید، باید ۱۲ میلیون تومان دیگر هم بپردازید.


استوری‌هایی که ۳ میلیون می‌ارزد

چه کسی؟ پرستو صالحی

چقدر فالوئر دارد؟ ۱.۶ میلیون

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

«پرستو صالحی» هم جزو بازیگرانی است که انگار «پرویز پرستویی» درونش گاهی اوقات شعله‌ور می‌شود! چون هرازگاهی با ترندشدن بعضی از خبر‌ها در فضای مجازی حسابی از خجالت مسئولان در می‌آید و تاجایی که می‌تواند به انتقاد از آن‌ها می‌پردازد. این را هم بگوییم که «پرستو صالحی» به یک و نیم میلیون فالوئرش صرفا به منبع کسب درآمد نگاه نمی‌کند.

همین چندوقت پیش او مطلبی را روی صفحه‌اش گذاشت که با واکنش مثبت مخاطبانش همراه بود. او نوشته بود: «در ادامه حرکت خوب دوست و همکار عزیزم آقای کامبیز دیرباز از این به بعد جمعه‌ها صفحه من هم در اختیار شماست که در فضای مجازی نان حلال در می‌آورید. برای تبلیغات کسب و کارتون از این به بعد کامنت‌های صفحه من در روز‌های جمعه برای شماست و در صورت صلاحدید صفحه شما را استوری می‌گذارم و تگ تون می‌کنم تا کسب وکارتون تبلیغ بشود و.» او در دایرکت اعلام می‌کند که برای استوری سه میلیون تومان می‌گیرد. خانم بازیگر برای تبلیغ داخل صفحه هم شرایط خاصی دارد و هزینه را با توجه به آن‌ها اعلام می‌کند که هیچ عدد تقریبی در این باره به ما نگفت!


۲ میلیون می‌گیرم و فقط همین!

چه کسی؟ ابوطالب حسینی

چقدر فالوئر دارد؟ ۳۵۳ هزار

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

صفحه اینستاگرامی‌اش چه شرایطی دارد؟

«ابوطالب حسینی» به جز استندآپ‌هایی که برای مراسم و برنامه‌های مختلف انجام می‌دهد در شبکه ورزش کار می‌کند. صفحه اینستاگرامی کمدین خندوانه فقط و فقط به یک موضوع ارتباط دارد. «ابوطالب حسینی» از صفحه اینستاگرامی‌اش فقط استفاده شخصی می‌کند و به جز تصاویری از دوران کودکی، نوجوانی، جوانی و ویدئو‌هایی از استندآپ‌هایش چیز دیگری نمی‌گذارد. او در ارتباط با خبرنگار ما می‌گوید که برای استوری تبلیغاتی دو میلیون تومان می‌گیرد و به جز فضای استوری هیچ جوره حاضر به همکاری تبلیغاتی نیست.

شاخ‌های اینستاگرامی چقدر می‌گیرند؟

از درآمد بعضی چهره‌های معروف گفتیم، اما کلی آدم هم در فضای مجازی وجود دارند که در دنیای واقعی اصلا شناخته شده نیستند. آن‌ها نه بازیگرند، نه خواننده و نه فوتبالیست، اما شاید بیشتر از بعضی چهره‌ها، مخاطب مجازی داشته باشند. آن‌ها هرکدام با ترفند خاصی کسب شهرت کرده‌اند. مثلا یکی‌شان دابسمش می‌سازد و در صفحه اینستاگرامی‌اش می‌گذارد که از خنده روده‌برمان می‌کند یا دیگری هرروز کار‌های خطرناکی انجام می‌دهد و ویدئوی آن را به دست مخاطبانش می‌رساند. مهم‌ترین دلیل حضور اینفلوئنسر‌ها یا شاخ‌های اینستاگرامی در این دنیا، پول است و پول در دنیای مجازی یعنی فالوئر بیشتر. برای این‌که بدانیم تبلیغ در صفحات آقایان و خانم‌های شاخ اینستاگرامی چقدر هزینه دارد با آن‌ها ارتباط برقرار کردیم و در یک کلمه پرسیدیم که با چه مبلغی حاضر به تبلیغ هستند؟

30 میلیون برای یک پست تبلیغاتی!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/05/13
واقعا ملت ايران الكي صفحات اينستاگرام هاي بي ارزش رو لايك ميكنند كه حتي ارزش 1 لايك هم ندارد اونها هم حسابي از اين لايك ها پول در مياورند
بياييد صفحات بي ارزش ديگران را لايك نكنيم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
کو گوش شنوا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
مزخرفترین مطلب بود این گزارش.صداوسیما هم این همه تبلیغات داره.خود همین روزنامه یا رسانه ام تبلیغات خودشو داره.بعدشم این یه شیوه درآمدزایی تو کل دنیاس.اونایی ام که علاقه ایی به تبلیغ ندارن میتونن درکمال آرامش از کنارش رد بشن.و اونایی ام که دوس دارن میتونن پیگیر تبلیغ بشن.بعدشم امثال خود ما مردم هستیم که برای تبلیغات میریم سراغ این آدم معروفا اونا که نمیان به زور از منو شما تبلیغ بگیرن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
والله اینا که به زور نمیان از کسی تبلیغ بگیرن.امثال خود ماها هستیم که مثلا برای رونق کسب و کارمون به اینا پول میدیم برای تبلیغات.
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/05/13
فالور های بهنوش ۸میلیونه
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/05/13
یعنی جمع کثیری از 80 میلیون ایرانی رو باید به گاو آهن بست وگرنه این چیزا توجیه دیگه ای نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
تو جاهای دیگه ی دنیا هم همینطوره.
تو خبر نداری.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
چی میگی برای خودت جمع کثیری از مردم ایران.این نحوه درآمدزایی تو کل دنیا رایج بعدشم مگه امثال علی صبوری و نمیدونم کرم پور عاشق چشم و ابرو ما هستن که بیان کلیپ طنز بسازن تا ما بخندیدم بعدشم ساخت کلیپ هزینه داره بعدشم طرف شغلش اینه پس باید درآمدزایی کنه تو اگه خوشت نمیاد کلا فضای مجازی و بریز دور.بعدم تو صداوسیمام این همه تبلیغ میکنن تو میتونی توجه نکنی.بعدشم همین روزنامه ایی که این مطلب و رفته اینم تبلیغ داره برای درآمدزایی پس اگه یه خورده منطق و شعور داشته باشیم احتیاجی نیست کسیو به چیزی ببندی عمو جون.میتونی در کمال آرامش از کنار اون تبلیغ رد بشی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
اونایی کهبه این نظر مثبت دادن رو باید به گاوآهن بست.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/05/13
پس میلاد خواه و عرفان کجان؟؟!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
میلاد خواه خیلی خوبههههه
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1398/05/13
اونوقت یه دکتر فوق تخصص که سی سال درس خونده و کل جوونیش رفته ماهی سی تومن میگیره مردم میخان شیکمشو پاره کنن
پاسخ ها
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
منه فوق لیسانس که ماهی 2 تومن میگیرم چی بگم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
تو از آب گل آلود ماهی نگیر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
اون هم اشتباس. تفاوت نباید اینقدر باشه که یک معلم یک‌میلیون و یک پزشک ۳۰ میلیون درامد داشته باشه. هردو درس خوندن. هردو با جون مردم طرفن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
دکتر فوق تخصص 30 میلیون میگیره؟! 30 میلیون پول زیرمیزیهاش هم نیست. برو بالا 80 تومن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
ضر نزن بابا، ماهی سه میلیون که فقط منشی اون دکتر گیرش میاد
pary
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
دکتر فوق تخصص ماهی سی تومن؟!
دوست پدرم دکتره هفته ای حداقل صد میلیون تومن درامد داره
بعد تو میگی سی تومن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
پس اون مهندس ها و استادهایی که از یه فوق تخصص بیشتر خوندن و کار فکری کردن ولی دارن از 3 تا ته تهش (برای استاد دانشگاه با سابقه اش) 8 میلیون میگیرن چی؟؟؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
اولا کدوم دکتری سی سال درس میخونه نشونم بده؟؟؟؟ دوما شماها دیگه حرف نزنید هرچی پوله تو حلق شماست
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1398/05/13
الان خيلى ها يك ماه كار ميكنند تا آخر زير يك ميليون حقوق بگيرند واقعا انصاف و عدالته كه اينها براى يه استورى انقدر پول بگيرند؟دو ميليون هم زياده براى تلبيغ چه برسه به بيست ميليون.
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/05/13
زمان جنگ جمعیت ۳۰ میلیون بود
هی گفتن بزایید تا جمعیت بره بالا دفاع کنیم بجنگیم
حالا ۸۰ میلیون بیکار تو اینستا داریم و یه مشت ادم که حسابی این ۸۰ میلیونو میدوشن
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/05/13
اگه کسب وکارهای کوچیک ونوپا رو هم تبلیغ کنن خیلی کمک خوبی میشه
اینم یه جور حمایت هست دیگه.
United States
19:31 - 1398/05/13
اینا ستاره ان آخه؟؟؟ پوریا پور سرخ!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1398/05/13
کوفتشون بشه اینهمه پول الکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
چیییی؟؟؟اینا کوفتشون بشه ؟؟؟بر عکس گوشت میشه به تنشون
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/05/14
الكي ديگران را فالو و لايك نكنيد اينها ارزش فالو ندارند و براشون اين گونه درامد ميليوني الكي نسازيد
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/05/14
هر دکتری که خوب پول میگیره حقشه چون زحمت کشیده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج