مواد مخدر سالانه ۳هزار قربانی در کشور می‌گیرد
۸۹۶۴۸۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
۱۰ 
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: مصرف مواد مخدر سالانه سه هزار نفر در کشور قربانی می‌گیرد در حالی که این میزان در آمریکا سالانه ۷۰ هزار نفر است.

ایرنا: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: مصرف مواد مخدر سالانه سه هزار نفر در کشور قربانی می‌گیرد در حالی که این میزان در آمریکا سالانه ۷۰ هزار نفر است.

سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در دومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی افزود: طبق آماری که سازمان ملل امسال منتشر کرده‌ است، ۴۵۰ هزار نفر نیز در جهان بر اثر سوء مصرف مواد فوت کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ۷۶ درصد تریاک و ۶۸ درصد از مرفین جهان در ایران کشف می‌شود، بیان کرد: تولید، تبلیغ و مصرف مواد مخدر در جهان روبه افزایش بوده و مافیای رسانه‌ای فعال در این زمینه همواره در مسیر تبلیغ حرکت کرده‌ است.

۵۵درصد طلاق ها مرتبط با اعتیاد است

سردار مومنی بیان کرد: نرخ شیوع مواد مخدر در بین دانش‌آموزان ۲.۱ درصد و در بین دانشجویان نیز ۴.۷ درصد است؛ این آمار در آذربایجان‌غربی ۲.۵ درصد در کل جامعه، زیر یک درصد در بین دانش‌آموزان و ۲.۱ درصد در بین دانشجویان است.

وی اظهار داشت: گرایش و تمایل به مواد مخدر در آذربایجان‌غربی پنج درصد افزایش یافته و این امر هشدار جدی برای مسوولان است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تاکید کرد: تولید مواد مخدر از ۲۰۰ تن در سال ۲۰۰۱ میلادی به ۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده و به تبع افزایش تولید مواد مخدر، مصرف آن نیز افزایش یافته است.

سردار مومنی گفت: ۵۵ درصد طلاق‌های ثبت شده در کشور به اعتیاد وابسته است و همچنین ۷۰ درصد زندانیان کشور با مواد مخدر مرتبط هستند.

وی با تاکید بر اینکه نخستین عامل مصرف مواد مخدر در سطح جامعه ناآشنا بودن مردم با این بلای خانمان‌سوز است، ادامه داد: حدود ۲۸۰ میلیون نفر مصرف‌کننده مواد مخدر در دنیا وجود دارد و سالانه ۴۵۰ هزار نفر در دنیا در اثر مصرف مواد مخدر فوت می‌کنند.

وی تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر به تنهایی کافی نیست و باید مردمی شدن و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را در سطح جامعه رواج دهیم و در این راستا طرح یاری‌گران زندگی اجرا می‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ادامه داد: مردم ما نشان داده‌اند که هر موقع نیاز باشد همه‌جانبه و با تمام قوا برای همراهی وارد عرصه می‌شوند و باید زمینه حضور همه‌جانبه را برای آنان فراهم کرد.

ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با دستور امام (ره) در سال ۱۳۵۸ و پس از تشکیل ستاد جنگ برای خنثی کردن توطئه‌های استکبار جهانی تشکیل شد؛ تشکیل این ستاد توجه و تدبیر امام در آن زمان به موضوع مبارزه با مواد مخدر را نشان می‌دهد.

آذربایجان غربی رتبه ۲۲ کشوری در بخش نرخ شیوع مواد مخدر در جامعه و رتبه ۲۴ کشور را در امر نرخ شیوع مواد مخدر در بین دانش‌آموزان را دارد

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/05/23
از فقر هست فقر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
حالیشون نیست یا نمیخوان حالیشون باشه. جوش و غصه خوردن که از بی پولی و فقره باعث میشه بریم سمت مواد.
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/05/23
همین سه روز پیش نوشتید ۴۰ در صد مربوط است به جنسی
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/05/23
نه خیر جناب
از بیکاری و بدبختی هستش
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/05/23
زنی به شوهر معتادش میگه....یا اعتیادتو ترک کن یا من تورو ترک میکنم....شوهره میگه من که نمیتونم...ولی لامصب ببین من چه جنس درجه یکی هستم که تو صد بار تا حالا ترکم کردی ولی دوباره اومدی سراغم...
Germany
00:06 - 1398/05/24
حضرت اقا همینطوری فله ایی حرف نزن طبق کدام امار و نظر سنجی سخن میگویید اتفاقا خیلی بیشتر از 55 درصد طلاق ها بخاطر مشکلات اقتصادی است نه اعتیاد همتون دنبال یک لقمه و سوژه برای سخنرانی هستید و با واقعیت کاری ندارید در صورتی که حتی معتاد کارتون خواب هم بعد از ده سال کارتون خوابی هنوز صحبت از طلاق نمیزنند
Iran, Islamic Republic of
06:46 - 1398/05/24
چرا این مورد فقط با امریکا مقایسه میشود؟!
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/05/24
به نفع خیلیه میشه از تعداد بیکاران کم میشه امار میاد پایین تقاضا و درخواست کننده کم میشه میشه به نفع چند شغلها و پارتی داران و سن بالا ها کلا جمعشون میشه جمع جوانان مردم هم دیگه مهم نیست معتاد شن خودکشی کنند تو بارداری صدق بشن مهم نیست
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1398/05/24
اشکال نداره قربان . اینهارو بزارین کنار قربانیان پراید که هیچکدوم اهمیتی برای دولتمردان نداره .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج