جهانگیری: زنده نگه‌داشتن امید مردم، وظیفه ماست
۸۹۹۱۴۷
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
۲۴ 
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر تداوم راهبرد مقاومت در برابر راهبرد فشار حداکثری دولت آمریکا برای از بین بردن امید و اعتماد مردم نسبت به آینده کشور اظهار داشت: همه دلسوزان و علاقمندان ایران عزیز باید با تلاش از امید و اعتماد به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور محافظت کنند.

ایسنا: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در دومین روز سفر خود به مازندران در مراسم افتتاح ورزشگاه پنج هزار نفری شهدای نوشهر با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامی داشت یاد شهیدان انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب به برکت خون شهدای ترور و ایستادگی ملت ایران پابرجا مانده است و به مسیر خود در جهت استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ادامه خواهد داد.

معاون اول رییس جمهور افزود: امروز آمریکایی ها اقدامات خود علیه ملت ایران را مستند به ادعاها و اخبار کسانی می کنند که دستشان به خون ۱۷ هزار نفر از مسئولان و شهروندان بیگناه ایرانی آلوده است. متاسفانه اعضای گروهک روسیاه منافقین امروز به منبعی برای سردمداران کاخ سفید بدل شده‌اند و آمریکایی‌ها چشم خود را بر جنایات آنان بسته‌اند.

جهانگیری اظهار داشت: آمریکایی ها که در موضوع تروریسم از همه مدعی تر هستند، خوب است پرونده تروریست‌هایی که حوادث هفتم تیر و هشتم شهریور ایران را رقم زدند مطالعه کنند تا بدانند که این افراد چه پرونده سیاهی دارند و چه خون‌هایی را بدون هیچ گناهی بر زمین ریختند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: همین تروریست ها به آمریکایی ها توصیه می کنند که اگر اندکی فشار تحریم ها را بیشتر کنید نظام جمهوری اسلامی فرو خواهد پاشید و مقامات ارشد آمریکایی چنان فریب اینها را خوردند که بارها به شکل علنی اعلام کردند ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نخواهد دید. دولت آمریکا بر همین اساس راهبرد عجیبی تحت عنوان فشار حداکثری و همه جانبه علیه ملت ایران را در پیش گرفت.

جهانگیری ادامه داد: امروز شاهد هستیم که آمریکا همه امکانات ماهواره ای و هوایی و دریایی خود را به کار گرفته تا یک نفتکش ایرانی را تعقیب کند و ببیند که نفتش را کجا می خواهد به فروش برساند. البته این اقدامات از سویی مایه خوشحالی است تا ملت ایران ببینند که آمریکایی ها برای مقابله با آنها به چه رذالتی افتاده اند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: آمریکایی ها فکر می کردند اگر ادعا کنند این نفتکش متعلق به سپاه پاسداران است شاید مردم ایران با آنها همراهی کنند اما اشتباه می کنند و دروغ می گویند. نفت متعلق به ملت ایران است و توسط وزارت نفت یا بخش خصوصی به هر طریقی که به فروش برسد عواید آن به ملت ایران بازمی گردد و برای توسعه و آبادانی کشور هزینه می شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: دولت با اجرای راهبرد مدنظر مقام معظم رهبری یعنی راهبرد مقاومت به دنبال بی اثر کردن راهبرد فشار همه جانبه آمریکایی هاست و اجرای راهبرد مقاومت را کاملاً فعالانه دنبال می کند و خوشحالم اعلام کنم که در نتیجه اجرای این راهبرد در یکسال گذشته با وجود فشارهای همه جانبه آمریکایی‌ها اما اهداف اصلی دشمنان ملت ایران محقق نشده و امروز به هر بخشی که نگاه می کنیم می بینیم که درست برعکس خواسته آمریکایی ها فعالیت ها و سازندگی‌ها در حال اجراست.

روایت جهانگیری از مشاوره منافقین به سران کاخ سفید

معاون اول رییس جمهور با بیان این که اجرا و افتتاح این همه طرح در سایه چنین تحریم های سخت و سنگینی سابقه ندارد، تصریح کرد: به عنوان نمونه فقط به وضعیت اجرای پروژه آزادراه تهران – شمال نگاه کنید که عملیات اجرایی آن از دوران مرحوم هاشمی رفسنجانی شروع شده بود و به جرأت می توانم بگویم که اتفاقی که در این دولت برای پیشبرد آن افتاد در دولت‌های قبل سابقه نداشت.

جهانگیری ادامه داد: به همین ترتیب به هر جای ایران که نگاه کنید می بینیم که کارگاه ها و کارخانه های بزرگ در حال ساخت هستند. سال ۹۲ وقتی کار را شروع کردیم از میدان پارس جنوبی ۲۷۶ میلیون متر مکعب برداشت داشتیم در حالی که قطر ۶۰۰ میلیون متر مکعب برداشت می کرد.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: این در حالی بود که در پایان کار دولت اصلاحات برداشت ایران و قطر از این مخزن برابر شد اما در سال های پس از آن تا سال ۹۲ چنین فاصله ای بین برداشت این دو کشور از این مخزن مشترک ایجاد شده بود. در دولت یازدهم و دوازدهم با وجود تحریم ها با بهره برداری از حدود یازده فاز میدان پارس جنوبی امروز به جایی رسیدیم که باز هم برداشت دو کشور به سطح برابر رسیده است.

معاون اول رییس جمهور گفت: در حالی که ایران یکی از بزرگترین وارد کنندگان بنزین بود امروز بدون هیچ تغییری در قیمت و نحوه فروش بنزین به صادرکننده این محصول تبدیل شده‌ایم. در سال ۹۲ مجموع تولید بنزین کشور ۵۲ میلیون لیتر بود که امروز این میزان به طور متوسط به حدود ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.

جهانگیری اضافه کرد: آمریکایی‌ها فکر می کردند اگر فروش نفت ایران را تحریم کنند ایران به زانو در خواهد آمد اما چنان که مقام معظم رهبری تأکید کردند برای نجات از اقتصاد نفتی به تبدیل نفت به فرآورده‌های نفتی رو آوردیم و امروز از این طریق از سد تحریم های نفتی نیز با موفقیت عبور خواهیم کرد.

معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که دشمن امید مردم نسبت به آینده کشور را هدف قرار داده است گفت: وظیفه ما این است که امید مردم را به عنوان بزرگترین سرمایه یک کشور زنده نگه داریم و همه مسئولان و علاقمندان به ایران باید پای کار بیایند و در این زمینه تلاش کنند.

جهانگیری یکی از زمینه های مهم حفظ امید و نشاط و اعتماد در جامعه را فعالیت در حوزه ورزشی دانست و با اشاره به توجه و علاقه همه ملت ایران به ورزش و قهرمانان برجسته کشورمان گفت: همه مردم در هنگام برگزاری رقابت های بین المللی همنوا با خانواده های ورزشکاران آنها را تشویق می کنند و ورزش باعث همبستگی همه ما در گوشه و کنار کشور می شود.

معاون اول رییس جمهور به محدودیت های بودجه ای کشور در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: با وجود همه تنگناها حرکت در حوزه ساخت و تکمیل زیرساخت های ورزشی مطلوب بوده است و از همه دست اندرکاران و پیمانکاران بخش خصوصی می خواهم با قدرت در این مسیر فعال باشند.

جهانگیری سپس به برگزاری مجمع جهانی خزر در کشور ترکمنستان و حضور سران کشورهای همسایه خزر در این اجلاس به منظور استفاده بهتر از منابع اقتصادی این دریا اشاره کرد و گفت: بیشترین جمعیت در ساحل خزر در استان‌های شمالی ایران زندگی می کنند و ما می توانیم با برنامه ریزی بهتر از مزایای همسایگی با دریا به بهترین نحوه بهره‌مند شویم.

معاون اول رییس جمهور گفت: ایران کشوری قدرتمند و سرمایه دار در منطقه است و آمریکایی ها قطعاً نخواهند توانست با سنگ اندازی در مسیر حرکت و توسعه کشور ما خللی ایجاد کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 40
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/05/31
سلام پینوکیو
پاسخ ها
bsaa
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
چه امیدی آخه دروغگو باز زمان احمدی نژاد چیزی برای خوردن بود الان اونم نیست
میرو
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
زمان احمدی (: هر دو سر ته یه کرباسن ما مردم واقعا داریم مدام پرت و پلا رای میدیم نمیدونم چرا اگر نماینده واقعی نیست که نظرمون رو بگه واکنش نشون نمیدیم من خواستار ازادی های غیر از فرهنگ خودمون نیستم ولی رفاه باید هدف باشه و اینکه ما ایرانی هستیم ولی تا حالا ایرانی بودیم
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/05/31
امریکا پول این نفت قراره بیاد سر سفره مسئولین چرا این قدر نامردید
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1398/05/31
ماموندیم با این بازپرسی که از بوشهر- 6 ماشین منطقه ازاد انزلی رو بخاطر دعوای دو ابله توقیف کرده چی کنیم این اقا حرف امید میزنه
حق طبیعی خودمونم گرفته شده
اخه یکی نیست این پرونده توقیف بیخود ماشین ها رو حل کنه. یعنی چیزی جز نفوذ و مدارک ساختگی میتونه ماشین های سند خورده دیگران رو به دیگری ربط بده
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/05/31
فقط اگه شماها نباشین مردم امیدار میشن . با بودن شما امیدی به آینده نیست
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/05/31
فقط اگه شماها نباشین مردم امیدار میشن . با بودن شما امیدی به آینده نیست
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1398/05/31
بنظر شما عقل کل،امیدی مونده یا وجودداره که زنده نگه دارید هروقت دلارو آوردین 20تومن دویست ریال،دم از امید بزنید امید به زیر صفر رسیده در ایران
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/05/31
آقای اسحاق 'میخواهید امید مردم را خشک و خالی زنده نگهدارید'!
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1398/05/31
البته امید واهی دادن هم بعد از گذشت چند مدت باعث سرخوردگی و ناامیدی بیشتر خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1398/05/31
بعید است امیدی مانده باشد ،با توجه به حجم بالای فساد در جامعه و مسئولین وچپاول بیت المال و غارت هر روز ه و هیف و میل ثروت ملی در خیلی جاهای دنیا امید ،مردم نامیدی مطلق است
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/05/31
از جمله دروغ و دزدی هم از وضایف شماست مثل همیشه
شما ها دیگه آخر....... هستین
پاسخ ها
سعیدا
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
یه موقع بود میگفتن لنگه کفش تو بیابون هم غنیمته یعنی نقطه امیده اما شما از لنگه کفش هم کمترین فقط همین را میتوان در وصف امثال شما و حال امروز گفت که در ناامیدی بسی امید است. پایان شب سیه سفید است . شما همون نقطه سیاه روزگار مایید
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/05/31
فعلا که امید مردم روناامید کردید که انشاالله خدا امید تون رو نا امید کند
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/05/31
آره جون خودت فقط به مردم امید بدید مشکلشون حل میشه
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1398/05/31
خسته نشین یه وقت .یک کم استراحت کنین تورو خدا.،،،،،
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1398/05/31
الحمدولله با اختلاسهایی که هر روز در مملکت و در سایه بی کفایتی دولت اتفاق میوفته ، دیگه حتی معنی امید هم از یادمان رفته . حتی نمیدونیم امید رو چجوری مینویسن
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/05/31
سلام . جناب معاون اول( نخست وزیر) حق با شماست . ولی مگه این همه اخبار اختلاص به گوش شما نمی رسه. که شما شادین. شاید از اختلاص ها شادیم. تور خدا با این الفاظ مردم رو نرنجونید. ممنون از لطف شما ( از طلا بودن پشیمان گشاه ایم مرحمت فرما مارا مس کنید.)
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1398/05/31
اقای جهانگیری حد اقل برای انتخابات هم شده تصمیمات در خور توجه بگیرید نمی دونم احیای خودرو سازی حالا که مدیر خوبی داره و یا سه قطبی کردن خود رو سازی با تقویت از طرف ایرانیان مقیم و یا پرو ژه مسکن رو تا حد قابل قبولی انجام بده امید رو مردم خودشون یه کاری براش می کنن اقا من خودم دو بطری اب بهش میدم
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1398/05/31
آقای نه چندان محترم.مردم از ناامیدی میگن.تازه یادت افتاده که مردم را ..... فاتحه‌ای برای امید.....
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/05/31
پینوکیومثل دیوی توکلاه قرمزی هرچی میگه برعکس گفت
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/05/31
جهانگیر شما که استاد مردم فریبی هستی ومیتونی با دروغگوی وفریب مردم امید آنها را زنده نگهداری
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1398/06/01
در همه صحنه های انقلاب این مردم بودند که مسوولان امیدوار نگه داشته اند صبر تحمل و ابتکار عمل مردم
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1398/06/01
توکه صدها بلکه هزاران بار می گفتی احمدی نژاد بلد نبود حکومت داری را ما بلدیم چه شد بلد بودن شما
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/06/01
ممنون جناب جهانگیری بابت همه ی زحمت ها! که نزاشتی دلار بشه پنج هزارتومن و برای رفاه حال مردم شد نوزده هزارتومن! ممنون که سایه ی جنگ رو از مرزها دور کردی و خود جنگ رو آوردی بیخ گوشمون تا یاد هشت سال دفاع مقدس بیفتیم! ممنون که نزاشتی بریم تو صف شیر خشک ولی صف های دیگه رو راه انداختی تا دور همی هامون ترک نشه! برا همه چی ممنون ولی یه زحمت دیگه هم بکش بعد این دوره دبگه برو خونت بشین خاطرات بنویس دیگه نیا صحنه ی سیاست و مدیریت!
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1398/06/01
تا دیروز میگفت زنده نگه داشتن عاشورا حالا ملت مهم شدن‌ تعجب آوره ۰ کی باورش میشه
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1398/06/01
به وظیفتون عمل نکردید خدا شاهده
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1398/06/01
فقط حف مفت میزنید... ما که فقط عکس اینها را در عملتان دیده ایم....
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1398/06/01
استعفای دسته جمعی مجموعه دولت و مجلس امید را به ملت برمیگرداند.مارا به خیرتو امیدی نیست شرمرسان
United States
02:59 - 1398/06/01
مگه امیدی هم مونده باشه که شما زنده نگه ‌دارید؟؟؟
هیچ خبر دارین از فقر، تورم، نداری، خودکشی‌، تن‌فروشی‌، آمار طلاق، فقر فرهنگی، زباله‌گردی و..... تو کشور ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1398/06/01
از نام مردم برای سرکوب خود مردم استفاده می کنند
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/06/01
ما با شما مسئولین امیدواریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
همه مردم ناامیدهستن..وامیدشان فقط بخداس
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1398/06/01
هر چی امید بود تو ما جوونا شما نا امید کردید.
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/06/01
اول اینکه بعید می دانم پول نفت به ما ملت ایران برگرده چرا که اگر این طور بود حتما سفره هايمان اينقدر خالی نبود ثانیا تا موقعی که این دولت سر کار باشد ما هیچ امیدی نداریم.
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1398/06/02
آقای جهانگیری مردم را با سفرهای خالی امیدوار میکنی ؟
شما مسئولین درد گرسنه خوابیدن نکشیدید از چه حرف میزنید خداوکیلی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج