رژیم حقوقی کاسپین به نتیجه نرسیده است
۹۰۲۴۵۸
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸
۱۹ 
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: نشست های متعددی با سران کشورهای حوزه دریای کاسپین در رابطه با رژیم حقوقی به نتیجه نرسیده است.

خبرگزاری مهر: ولی الله نانواکناری، نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شامگاه شنبه در ششمین نشست خبری اظهار کرد: نشست‌های متعددی با سران کشورهای حوزه دریای کاسپین در رابطه با رژیم حقوقی دریای کاسپین صورت گرفته اما تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده ایم.

وی افزود: نگاه ما این است ۲۰ درصد از دریا و مالکیت آن مربوط به کشور ایران باشد اما سران کشورها نظر دیگری دارند ولی نتیجه هر چه باشد باید رأی دو سوم نمایندگان مجلس را به همراه داشته باشد.

رژیم حقوقی کاسپین به نتیجه نرسیده است

رئیس مجمع نمایندگان مازندران همچنین به عملکرد نمایندگان مجلس در حادثه سیل اخیر اشاره کرد و گفت: نمایندگان مازندران عملکرد خوبی داشتند و بسیاری از مسئولان کشوری را به استان آوردند و با پیگیری انجام شده در مرحله اول به تمام سیل زدگان مبلغ دو میلیون تومان پرداخت شد و اقدامات دیگر نیز در این خصوص انجام شد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در خصوص انتقال آب دریای کاسپین اظهار کرد: کلیه نمایندگان مجلس یکپارچه چه در نطق خود در مجلس و مکتوب اعتراضات و انتقادات خود را در این خصوص اعلام کردند و به نظرم این موضوع کاملاً منتفی شده است.

نانواکناری افزود: بنده پیشنهاد کردم اگر قرار است به رفع مشکل کم آبی بپردازیم مشکل کم آبی کل کشور مورد توجه قرار گیرد به این منظور آب دریای عمان را برای رفع مشکل کم آبی استان‌های سیستان، کرمان، خراسان جنوبی، اراک، مرکزی، اصفهان، قم وسمنان پیشنهاد دادیم که هم کم هزینه تر است و هم مشکل کم آبی کلیه این استان‌ها رفع می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در خصوص بحث برجام گفت: نگاه ما به مذاکره این است طرف مذاکره به آنچه متعهد شدند باید عملیاتی کنند.

نانواکناری گفت: پیرامون بحث برجام آمریکا باید به برجام برگردد و از مردم عذرخواهی کند وتحریمها را رفع کند.

این مسئول ادامه داد: بعد از خروج ترامپ از برجام اروپا متعهد شد به برجام عمل کند اگر اروپایی‌ها به گام دوم برجام عمل نکند گام سوم برجام محقق نمی‌شود.

وی گفت: در خصوص برجام سیاست کار را رهبری تعیین می‌کند و مجلس در این خصوص زیر نظر مقام رهبری عمل می‌کند و کلیه نمایندگان در این مسیر قدم در جایگاه رهبری می‌گذارند و مذاکره را با این شرط دنبال می‌کنند.

نانواکناری در ادامه در خصوص صدور کارت سوخت گفت: یکی از معضلات ما در سطح کشور قاچاق سوخت است و طبق آمار سالانه ۱۲ میلیون لیتر سوخت قاچاق در کشور صورت می‌گیرد که کارتی کردن سوخت یکی از مواردی است که می‌تواند از قاچاق سوخت جلوگیری کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1398/06/10
مهندس نصف دریا مال ما بود
حالا شما میگید ۲۰ درصد رو نظرتونه ؟
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/06/10
تاریخ در مورد شماها هم خواهد نوشت ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج