مشهورترین کمان‌داران تاریخ
۹۰۷۰۴۱
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
۱۴ 
تاریخ مملو از داستان‌های افراد شجاعی است که با مهارت بالا در استفاده از سلاح‌های گوناگون جنگی و شجاعت خود، نام خود را جاودانه کرده‌اند. جنگجویانی که در نبرد‌های بسیاری شرکت کرده‌اند و با مهارت خود این نبرد‌ها را نیز با پیروزی به سرانجام رسانده‌اند.

برترین‌ها: تاریخ مملو از داستان‌های افراد شجاعی است که با مهارت بالا در استفاده از سلاح‌های گوناگون جنگی و شجاعت خود، نام خود را جاودانه کرده‌اند. جنگجویانی که در نبرد‌های بسیاری شرکت کرده‌اند و با مهارت خود این نبرد‌ها را نیز با پیروزی به سرانجام رسانده‌اند.

بدون شک کمانداران در این جنگ‌ها نقشی اساسی را داشته‌اند. در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا به معرفی چند تن از کمانداران چیره‌دست و مشهور تاریخ بپردازیم.

کمانداران چنگیزخان مغول

کمانداران مشهور تاریخ

امپراطوری مغول، تحت حکومت چنگیزخان یکی از بزرگ‌ترین امپراطوری‌ها در تاریخ بوده است. چنگیزخان پس از فتح بخش‌های زیادی از آسیا، کشور‌هایی از اروپای شرقی را نیز به سیطره‌ی خود درآورد. در تمام جنگ‌هایی که مغول‌ها در آن حضور داشتند، کمانداران آن‌ها نقشی اساسی را در پیروزی‌ها داشتند.

کماندارانی که با مهارت بالای خود در استفاده از کمان‌های ویژه‌ی خود، ترس و وحشت در دل دشمنان ایجاد می‌کردند. این کمانداران مهارت بالایی در تیراندازی در حین سوارکاری داشتند که این امر باعث برتری سپاه مغول در نبرد‌ها می‌شد.


رابین‌هود

کمانداران مشهور تاریخ

اگرچه رابین‌هود ریشه‌ای داستانی و افسانه‌ای دارد، اما نمی‌توان تاثیر این کماندار زبردست افسانه‌ای را بر تاریخ نادیده گرفت. ریشه‌ی داستان رابین‌هود، از قصه‌ی ﺩﺯﺩﺍﻥ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺟﻨﮕﻞ ﺷﺮﻭﻭﺩ ﺩﺭ ﻧﺰﺩﯾﮑﯽ ﺷﻬﺮ ﻧﺎﺗﯿﻨﮕﻬﺎﻡ نشات می‌گیرد. رابین‌هود یک کماندار و شمشیر‌زن چیره‌دست بود.

رابین‌هود به خاطر دزدی از افراد ثروتمند و کمک کردن به فقرا مشهور است. رابین‌هود در اواخر دوره‌ی قرون وسطی به یک چهره‌ی محبوب و مردمی تبدیل شد. رابین‌هود امروزه در بسیاری از داستان‌های ادبی و فیلم‌ها نیز حضوری گسترده دارد.


جومونگ

کمانداران مشهور تاریخ

جومونگ، امپراطور و بنیانگذار «گوگوریو»، که به خاطر مهارت استثنایی خود در استفاده از تیر و کمان معروف بود. گوگوریو، شمالی‌ترین امپراطوری در کره بود که با قدرت و تأثیر قابل توجه جومونگ به امپراطوری بزرگی تبدیل شد. امپراطوری گوگوریو نزدیک به ۷۰۵ سال به سلطنت خود ادامه داد و در مجموع به وسیله‌ی ۲۸ امپراطور اداره شد. آرامگاه جومونگ امروزه در کره‌ی شمالی وجود دارد.


لو بو

کمانداران مشهور تاریخ

لو بو که ملقب به «ژنرال پرواز» است، ژنرال نظامی و جنگ‌سالاری بود که در اواخر «سلسله‌ی هان» زندگی می‌کرد. هیچ توصیفی از ویژگی‌های ظاهری لو بو در دسترس نیست. با این حال ذکر شده است که وی در تیراندازی با کمان و سوارکاری مهارت فوق‌العاده بالایی داشته است.

لو بو به خاطر خیانت به دوستان و متحدان خود مورد توجه قرار گرفت، اما ضعف در مدیریت کار‌ها و سوءضن به نزدیکان و زیردستان، سرانجام باعث سقوط لو بو شد. مشهورترین موفقیت لو بو در تیراندازی مربوط به سال ۱۹۶ میلادی است. جایی که لو بو از مهارت تیراندازی خود برای جلوگیری از نبرد بین «لیو بی» و ژنرال «جی لینگ یوان» استفاده کرد. لو بو اخیراً توسط سری بازی‌های ویدیویی Dynasty Warriors نیز معروف شده است. جایی که به عنوان یکی از ژنرال‌های معروف چینی می‌جنگد.


آرش کمانگیر

کمانداران مشهور تاریخ

آرش معروف به کمانگیر، از پهلوان‌های باستانی و اسطوره‌ای ایران است که در تیراندازی بسیار زبردست و بی‌مانند بود. او پس از شکست ایرانیان از تورانیان برای تعیین مرز دو کشور تیری را از نقطه‌ی شکست، ساری یا آمل، پرتاب کرد. تیر آرش پس از زمان درازی بر تنه‌ی درختی در مرو فرود آمد.

مرز ایران این گونه تعیین شد، اما پیکر آرش، که همه‌ی نیروی خود را برای پرتاب آن تیر گذاشته بود، پاره پاره شد و او جان خود را در راه میهن از دست داد. کهن‌ترین نوشته‌ای که در آن از آرش سخن رفته، کتاب اوستا (یشت هشتم، بند ششم) است که در آن از قهرمانی به نام ارخشه با ویژگی‌هایی مانند تیزتیر و تیزتیرترین ایرانیان، یاد شده است.

منبع: archerxusa

رسول گل افلاک
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/06/28
وطن پرست یعنی آرش. از جون خودش برای مملکتش گذشت نه اینکه....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
زر نزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
همانطور که تیر آرش مرز های ما را مشخص کرد در جنگ تحمیلی نیز خون هزاران جوان رشید این مملکت مرزها را رنگین و مشخص کرد
نباید به خاطر سواستفاده بعضی ها، هدف پاک این جوانان را فراموش کنیم و از روی عصبانیت زیر همه چیز بزنیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
آرش...... تور دوستت دارم
دریا
France
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
دقیقا! نه مثل بعضیا که حتی از مرگ بقیه هم به اسم همدردی، برای خودنمایی، لایک خوردن و ... قهرمان و مردمی شناخته شدن سوء استفاده میکنن و بدتر اینکه کلی هم تعریف و تمجید
... میشه از ریاکاریشون
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
از اینا باید فیلم ساخته بشه، نه از مختار و یه مشت عرب بیگانه
روزنه
United Kingdom
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
نمایشنامه آرش رو از بهرام بیضایی بخون تا آرش رو و نه تنها آرش رو بلکه همه اسطوره هارو به زیبایی و بدون هیچ تعصبی بشناسی ...
اسطوره ها رو باید شناخت نه اینکه ستایش کرد
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/06/28
امروزه خدا رو شکر از این اسطوره ها زیاد داریم

قرارداد دریای خزر
و
قرارداد جدید چینی ها

که هم روسیه رو فتح کردیم و
هم چین را فتح کردیم
Spain
15:39 - 1398/06/28
چون ایرانی واقعیه
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/06/28
این لیست فقط با اسم آرش کمان گیر پر باره
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1398/06/28
آرش کمانگیر و رابین هود و ... افسانه هستن
اگر هم واقعا وجود داشتن در موردشون بزرگ نمایی و خیال پردازی شده
جومونگ هم بزرگنمایی چون من هر سریال کره ای نگاه کردم شخص اولش کماندار یا شمشیر زن افسانه ای بود مثل سریال ته جویونگ و ملکه کی و شش اژدهای پرنده و ...
فقط لشگر کمانداران مغول واقعی بودن و تو تاریخ معروف ان
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1398/06/29
آرش افسانه ست یا حداقل تیری انداخته افسانه ست کدوم آدم عاقل باور میکنه تیر دو سه روز راه بره برسه خراسان؟؟؟؟!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
بر اساس عرفان و مکتب تولتکی و... کاملا امکان پذیره. درباره این موارد خیلی کتابهای خارجی نوشته شده خصوصا تو امریکا چند دهس در موردشون تحقیق میشه و قبولشون کردن. ولی ما به علت سواد و اطلاعات پایین سریع رد میکنیم و مسخرشون هم میکنیم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
آرش یه کماندار معمولی بوده تو لشگر ایران
فردوسی بزرگنمایی کرده و یه داستان تخیلی براش ساخته
United Arab Emirates
08:47 - 1398/06/29
ساری رو از کجا آوردی؟
تیر رو از کوه دماوند پرتاب کرد که جزو آمله
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/06/29
آرش افسانه بود پس وطن پرستي هم فقط در افسانه ها وجود داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
حداقل چند تا کتاب درست و درمون بخونین بعد بیان با قاطعیت نظر بدین
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/06/29
آقا جومونگ چ تپل بوده
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1398/06/30
پارتیان هم کمانداران ماهری بودن
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1398/06/30
جومونگ؟ خخخخ
Iran, Islamic Republic of
06:01 - 1398/07/12
من هروقت خسته میشم کم حوصله میشم چندتا ازاین مطالب را میخونم وسریعا دنبال اظهارنظرات میرم ومطالعه شون میکنم باور کنید بعضی نظرات را که میخونم درتقابل با نظرات بعضیها ازخنده ریسه میرم روده بر میشم روحیه میگیرم دمتون گرم بخاطراینکه فقط ایرانیها باید درهمه چیز نظربدن ودخالت کنند درهمه چیزدنیا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج