اجرای سلبریتی‌‌ها ادامه دارد؛ بنیامین و رادان هم می‌آیند
۹۰۹۸۵۹
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
۱۶ 
انگار مثلا مسابقه است. سلبریتی‌ها همچنان هم یکی بعد از دیگری به دنیای اجرا وارد می‌شوند. برای برنامه‌سازان تلویزیونی و شبکه‌های مجازی هم در بر همان پاشنه قبلی می‌چرخد، نقد‌ها فایده‌ای ‏ندارد و آن‌ها برای هر چه بیشتر دیده شدن برنامه‌هایشان باز به دنبال سلبریتی‌ها می‌روند.

روزنامه شهروند: انگار مثلا مسابقه است. سلبریتی‌ها همچنان هم یکی بعد از دیگری به دنیای اجرا وارد می‌شوند. برای برنامه‌سازان تلویزیونی و شبکه‌های مجازی هم در بر همان پاشنه قبلی می‌چرخد، نقد‌ها فایده‌ای ‏ندارد و آن‌ها برای هر چه بیشتر دیده شدن برنامه‌هایشان باز به دنبال سلبریتی‌ها می‌روند.

داریوش ارجمند، ‏سروش صحت، محمد رضا گلزار و حمید گودرزی، پژمان بازغی یا مثلا علی انصاریان تنها چند نمونه بازیگران ‏و چهره‌های هنری هستند که در گذشته وارد حیطه اجرا شده‌اند و هرازچند گاهی هم چند نفر دیگر به این ‏لیست اضافه می‌شود. دقیقا همین حالا هم باید نام چند نفر دیگر را به لیست‌های قبلی اضافه کنیم؛ بنیامین ‏بهادری، بهرام رادان، بهنام تشکر و حتی نادر طالب زاده. هر کدام از این چهار چهره مشهور و حضورشان در ‏عرصه اجرا برای خود ماجرایی دارند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بنیامین از در رفت، از پنجره می‌آید

سلبریتی‌شو همچنان طرفدار دارد

بنیامین بهادری تقریبا از اوایل دهه ۸۰ خود را به‌عنوان خواننده پاپ معرفی کرد و بعد از آن هم سعی کرد ‏ناخنکی به بازیگری و اجرا بزند. البته تا همین حالا در هیچ‌کدام از این حوزه‌ها موفقیت چندانی کسب نکرده ‏است، مثل حضور کمرنگش در فیلم سلام بمبئی همراه همسرش که هیچ نقد مثبتی در پی نداشت یا ‏ماجرای اجرای یک برنامه تلویزیونی که به در‌های بسته خورد.

احسان علیخانی از پارسال با برنامه ماه عسل ‏خداحافظی کرده بود، بنابراین جدول برنامه‌های شبکه سه در ماه رمضان امسال خالی‌تر از همیشه مانده بود. ‏مدیران شبکه سه هم سعی کردند این جای خالی را با حضور یک سلبریتی دیگر پر کنند و قرعه‌شان به نام ‏بنیامین بهادری برای اجرای برنامه ماه ماه افتاد.

البته درست سر بزنگاه همه چیز نقش بر آب و پخش این ‏برنامه لغو شد. بعد هم مشخص شد که معاونت سیما با حضور این سلبریتی به‌عنوان مجری مخالفت کرده ‏است. بنیامین بهادری، اما هر طور شده می‌خواهد مجری شود. چند روز قبل یکی از خبرنگاران موسیقی در ‏توییتر نوشت: «بنیامین بهادری در قالب یک «ریلیتی شو» زندگی شخصی خود را به نمایش خواهد گذاشت.» ‏البته این برنامه که نمونه‌های موفق جهانی زیادی هم دارد، قرار نیست در تلویزیون پخش شود و برای یک ‏شبکه اینترنتی آماده خواهد شد. ‏


در تلویزیون نه، در اینترنت آری

سلبریتی‌شو همچنان طرفدار دارد

بعد از محمد رضا گلزار و پژمان بازغی، بهرام رادان سومین بازیگر چشم روشنی است که نامش برای حضور در ‏تلویزیون برده شده و البته ظاهرا او هم از ورود به تلویزیون باز مانده است. همین یکی دو روز گذشته ‏بود که خبر حضور بهرام رادان در شبکه سه سیما آن هم در یک مسابقه اتومبیلرانی در رسانه‌ها منتشر شد؛ ‏خبری که البته حالا از سوی روابط عمومی این شبکه تکذیب شده است. ظاهرا اصل موضوع یعنی ساخت ‏مسابقه اتومبیلرانی همچنان پابرجاست، منتها قرار است از شبکه اینترنت پخش شود.

گفته می‌شود بهرام رادان ‏که به تازگی سفیر طرح افزایش مهارت عمومی رانندگی کشور شده است، در این برنامه حضوری متفاوت ‏خواهد داشت به این صورت که بخش‌هایی از فعالیت‌های او درباره ارتقای سطح رانندگی مردم و رعایت قانون ‏در برنامه پخش خواهد شد. ‏


مافیا بازی بهنام تشکر

سلبریتی‌شو همچنان طرفدار دارد

نوبتی هم که باشد نوبت بهنام تشکر است که پیش از این بار‌ها در سریال‌های تلویزیونی به‌عنوان یک چهره ‏موفق بازی کرده است. او با وجود حضور چندین ساله‌اش در تئاتر، سریال‌ها و تله فیلم‌ها، نخستین بار با بازی ‏در ساختمان پرشکان به یک چهره محبوب تلویزیونی تبدیل شد و شاید به همین دلیل، حضورش به‌عنوان ‏مجری کمی قابل توجیه‌تر نسبت به بقیه باشد.

به هر ترتیب از او برای اجرای مرحله نخست مسابقه «مافیا» ‏در شبکه سلامت دعوت شده تا خود را در این حوزه هم محک بزند. مافیا به گفته علیرضا سلطانی، تهیه‌‏کننده‌اش یک مسابقه خانوادگی است که در آن فرد با آزمون و خطا سعی در شناسایی افراد دیگر می‌کند: «در این بازی افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم و نبرد میان دو گروه آگاه و ناآگاه شبیه‌سازی می‌شود؛ ‏در این مسابقه افراد به صورت پنهانی تعیین نقش می‌شوند و اکثریت شهروندان این فرصت را پیدا می‌کنند تا ‏افراد مافیا را شناسایی کنند و برای حذف آن‌ها رأی دهند.» ‏


نادرشو به یوتیوب می‌رود

سلبریتی‌شو همچنان طرفدار دارد

هفته قبل نام «نادرشو» به‌عنوان یک برنامه دیگر برای تلویزیون برده شد. البته اشتباه نکنید نادرشو اصلا ‏ربطی به حوزه سرگرمی ندارد و یک برنامه سیاسی است. برای همین هم نادر طالب‌زاده که یک چهره شناخته ‏شده سیاسی است برای اجرای آن در نظر گرفته شده است. اگرچه هفته گذشته اعلام شده بود که این ‏برنامه از شنبه ۲۳شهریورماه روی آنتن شبکه افق می‌رود، اما چند روز بعد مهدی خانعلی‌زاده، تحلیلگر ‏سیاست خارجی در برابر انتقادات توییتری نوشت: «برنامه «نادر شو» یک برنامه اینترنتی در یوتیوب است که ‏به زبان انگلیسی تولید می‌شود و جامعه هدف آن هم افکار عمومی آمریکاست.

تولید، توزیع و تبلیغات آن هم ‏منحصرا برای جامعه هدف انگلیسی زبان صورت می‌گیرد‎. اول بپرسیم؛ بعد بر مبنای یک خبر دروغ، نقد ‏کنیم.» منظور او دقیقا این انتقاد سید مرتضی فاطمی، مجری تلویزیونی در توییتر بود: «‏برنامه‌ای قراره شروع بشه به اسم «نادرشو» کجا؟ شبکه افق. مجری؟ نادر طالب زاده‎. مدیونید اگه فکر کنید ‏دارم مسخره می‌کنم‎. ‎‏ نادرشو آخه؟ ‎! ‎‏» ‏ ورود سلبریتی‌ها به اجرا همیشه مورد انتقاد کارشناسان و مجریان بوده است.

شاید هم بد نباشد این نقل قول ‏ژیلا امیرشاهی، مجری باسابقه تلویزیون که چند وقت قبل گفته بود را مرور کنیم: «اگر ما به حیطه کار ‏بازیگران نزدیک بشویم، ممنوع‌التصویر می‌شویم و بار‌ها این اتفاق افتاده است. برای خود من بار‌ها پیش آمده ‏که پیشنهاداتی برای حضور در تئاتر داشته‌ام؛ اما از سوی مدیران تلویزیون چنین اجازه‌ای بهم داده نشده. اما ‏این اتفاق کاملا برعکس است و بازیگران سینما و تلویزیون به راحتی نقش یک مجری را در برنامه‌های ‏تلویزیونی ایفا می‌کنند.»

این قبیل انتقادات و حرف و حدیث‌ها زیاد است، اما هیچ وقت راه به جایی نبرده ‏است. در جریان حضور بنیامین بهادری در برنامه ماه ماه و لغو آن هم، معاونت سیما از آیین نامه‌ای برای ‏محدودیت اجرای سلبریتی‌ها رونمایی کرد. حمید خواجه نژاد، مدیر روابط عمومی سیما هم گفت: «آن‌چه مورد ‏تاکید معاون سیما است، استفاده از چهره‌هایی با تجارب و سابقه حضور موفق در تلویزیون و آشنا با ضوابط ‏قاب جادویی و نیز متناسب بودن با کارکرد آن برنامه بنا بر ضرورت است.»

حالا معلوم نیست که آیا انتخاب ‏بهنام تشکر در مسابقه مافیا هم براساس همین ضوابط صورت گرفته یا نه؟ البته شاید هم برنامه‌سازان برای انتخاب مجری مافیا، سابقه و تجربه بازیگری بهنام تشکر در چند سریال پلیسی را در نظر گرفته ‏باشند! ‏

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/07/01
شما مگر بخیل هستید .هر برنامه سازی می خواهد برنامه ای رادرست می کند دیده شود بنابر این می روند سراغ چهره آشنا و آشنا به کار این که دیگر چیز عجیبی نیست .ملت کار خوب می خواهد .این چهره های آشنا هم زندگی دارند وبا این کار چرخ زندگیشان می چرخد.
Finland
09:23 - 1398/07/01
بنیامین بهادری نه بازیگریش به دل میشینه نه اون صدای بیخودش
یکبار هم باهاش مصاحبه کردن درباره زندگی شخصیش اعصابش از سوال مجری خورد شد میخواست بلند شه بره! حالا میخواد ریلیتی شو زندگی شخصیشو اجرا کنه بشین بینیم بابا حال نداریم اه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج