سیدرضا اکرمی: خدا به ما عقل دهد
۹۱۰۰۷۵
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
۱۴ 
سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: اگر هر امام جمعه‌ای درک داشته باشد که در جامعه ایران و منطقه و بین الملل چه می‌گذرد حتما به حواشی نخواهد پرداخت.

خبرگزاری ایرنا: سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز می گوید: اگر هر امام جمعه ای درک داشته باشد که در جامعه ایران و منطقه و بین الملل چه می گذرد حتما به حواشی نخواهد پرداخت.

سیدرضا اکرمی: خدا به ما عقل دهد

اخیرا یکی از ائمه جمعه از واژه ای ناشایست برای برخورد با رقیبان سیاسی خود استفاده کرده است. نظر شما درباره به کارگیری این نوع ادبیات از چنین تریبون هایی چیست؟

اکرمی: شان نماز جمعه در سه چیز است.

نخست تقوا که امام جمعه اول باید در خطبه مردم را دعوت به تقوا و پارسایی کند.

دوم این که امام جمعه باید ببیند در طول هفته در شهرش چه می گذرد و آن شهر از نظر اخلاقی و سیاسی نیازمند چه چیزهایی است و همان ها را مطرح کند.

سوم مسائل کشور. این کشور مجلس و قوای مجریه و قضاییه دارد و هر کدام با مسائلی درگیرند. امام جمعه باید با مطالعه شخصی و پیگیری اخبار و مشورت با مشاورین خود مواردی را که برای اداره کشور لازم می داند در خطبه ها بیان کند.

یکی از انتقاداتی که به به برخی تریبون های رسمی مانند نمازجمعه وارد می شود این است که بیشتر خطیبان به نفع یک جناح صحبت می کنند. استنباط جناب عالی چیست؟

اکرمی: ما نهصد نمازجمعه در کشور داریم باید معدل مواضع این ائمه جمعه را بگیریم تا ببینیم آیا با مسائل جناحی برخورد می کنند یا خیر؟

اما خدا شاهد است اگر هر امام جمعه ای درک داشته باشد که در جامعه ایران و منطقه و بین الملل چه می گذرد حتما به حواشی نخواهد پرداخت. نه تنها ائمه جمعه بلکه هر مبلغ دیگری باید شرایط کشور را درک کند. در کشور ما حدود ۴ میلیون بیکار وجود دارد . ۲ تریلیون سرمایه نقدی وجود دارد. باید به این فکر کرد که چطور این سرمایه نقدی و امکانات را به کار گرفت تا بیکاری برطرف شود. مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده اند. بایست به این فکر کرد که چطور می توان تولید را رونق داد. پرداختن به مسائل حاشیه ای فایده ای ندارد. در پایان بگویم خدا انشالله به ما عقل دهد.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1398/06/31
اگر ما مردم و شما مسئولین عقل و سواد داشتیم که کشور به این روز نمی افتاد!
پاسخ ها
AAAAAAAAA
United Arab Emirates
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اتفاقا خداوند به مردم عقل داده تا دیگر از سوراخ انتخابات نیش نخورند
رای دادن تمام شد.
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1398/06/31
کار شما نیست از اولش هم اشتباه شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
بله واقعا عقل چیز خوبیه ولی متاسفانه ما ایرانیا هر چهار سال اشتباه میکنیم
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1398/07/01
عقل بعید میدونم اینجا جایی داشته باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج