وزارت صنعت: نان گران نشده است
۹۱۰۷۷۸
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
۲ 
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با بیان این که نان گران نشده، گفت: اگر نرخ جدیدی برای نان اعلام شده، در راستای یکسان‌سازی قیمت‌ها و امکان نظارت بیشتر است.

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با بیان این که نان گران نشده، گفت: اگر نرخ جدیدی برای نان اعلام شده، در راستای یکسان‌سازی قیمت‌ها و امکان نظارت بیشتر است.

محمدرضا کلامی در مورد قیمت جدید نان، گفت: قیمت نان افزایش نیافته است و هدف از انتشار ابلاغیه جدید برای قیمت انواع نان سنتی، امکان بازرسی بیشتر است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در چند سال اخیر قیمت نان به صورت رسمی افزایش نیافته است، افزود: نانوایان طی چند سال اخیر بطور مدام از افزایش هزینه‌های مختلف تولید از جمله افزایش هزینه‌های انرژی و هزینه‌ کارگری در مقابل عدم افزایش قیمت نان گلایه‌مند بودند، بنابراین برای جبران هزینه‌ها تعدادی از نانوایان، به طور خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه نانوایی‌ها طی سال‌های اخیر خواستار واقعی شدن قیمت نان بوده‌اند، اظهار داشت: بنابراین با توجه به افزایش هزینه‌ها امکان نظارت بازرسان نسبت به گران‌فروشی و افزایش قیمت‌ها محدود می‌شد.

کلامی در ادامه با بیان اینکه برای تغییر در قیمت نان دو سناریو مطرح بود، گفت: یک سناریو افزایش قیمت گندم و سناریوی دیگر افزایش قیمت نان بود، اما دولت در نهایت تصمیم گرفت، تا قیمت گندم یارانه‌ای برای تهیه آرد نانوایی‌ها تغییر نکند و همچنان گندمی که در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌گیرد، به نرخ یارانه‌ای باشد.

وی افزود: براساس آخرین تصمیمات مقرر شد تا دولت یارانه نان را از طریق پرداخت یارانه گندم برای تولید آرد نانوایی‌ها حفظ کند، اما برای قیمت نان سقف تعیین کند تا امکان گران‌فروشی از بین برود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در صورت انتشار بخشنامه جدید برای قیمت نان هدف این است تا براساس این بخشنامه قیمت‌ و وزن چانه انواع نان برای نانوایی‌هایی که آرد یارانه‌ای می‌گیرند تعیین شود تا بدین وسیله امکان گران‌فروشی وجود نداشته باشد، ضمن اینکه از بروز هر گونه تخلفی جلوگیری شود و امکان نظارت بازرسین بر نانوایی‌ها هم بیشتر شود.

وی اظهار داشت: دولت هر کیلوگرم گندم را از کشاورزان به قیمت 1700 تومان خریداری می‌کند که با هزینه‌های جانبی به 1850 تومان می‌رسد، اما گندمی که در اختیار نانوایان قرار می‌گیرد، بخشی به قیمت هر کیلو 665 تومان و 20 درصد هم به قیمت هر کیلو 900 تومان است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/07/02
ادرس منزلشان را بدید تا از اونجا نان بخریم
نان را میخریدم ۴۰۰ تومان الان شده ۸۰۰ تومان
چرا جرات راست گفتن را ندارید
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/07/02
من که هر جارو امروز دیدم نون رو گرون کرده بودن. شاید ما داریم تو یه کشور دیگه زندگی میکنیم شما هم یه جا دیگه
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/07/02
پارسالم گفتین نان گران نمیشه ولی کسی به حرف شما گوش نکرد خیلی دیگه نظارت میشه ان نظارت در جاهای دیگه نشستن دارن حقوق میگیرن ولی فقط نان داره نظارت
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/07/02
شده آقایان نان گران شده شما حوابید یک نفر بازرس بمن معرفی کنید تا ثابت کنم نان گزان شده اینقدر هم به مردم دروغ نگید بس است
France
10:58 - 1398/07/02
اشعال‌نانی که‌به خوردملت میدیدمگرگران شدن هم داره
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/07/02
نون تافتون دیروز تو محله جنوب شهر ۵۰۹ بود امروز شده ۸۵۰
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1398/07/02
شما نون نمی خرید براتون مفتی میارن خبر ندارید
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/07/02
دروغ تا کی ادامه پیدا می کنه به این آدم بگید شرم نمیکنه دروغ میگه اصلا بدون محافظ و همراه رفته نانوایی ؟
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/07/02
دروغ میگی من نان لواش صبح خریدم 300 تومان 2 روز قبل خریدم 210 تومان با کارت خوان خریدم قبض هم دارم این دولت بجز لاف زنی کار دیگری هم مگر دارد یارانه را قطع کرده نان را گران... مرگ بر این دولت مردم فریب
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/07/02
فروشنده و تولید کننده نان صنعتی یا حجیم که در تهران بخصوص مراکز شمال تهران دارای شعبات زیادی است نان خشک گرد با چند دانه کنجد که قبلا"هر کیلو حدود 12,000 تومان می فروخت الان همان تان را هر کیلو 36000 تومان می فروشد نان لقمه کمتر از 100 گرم را هر عدد 1,000 تومان می فروشد چرا کسی رسیدگی نمی کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
پس چرا به مردم توضیح نمی دهید که چقدر دولت پول یارانه گندم را از خزانه برداشت میکند
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/07/02
قیمت واقعی نان بیشتر ازاین حرف هاست
پاسخ ها
ی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
''''' چرا مسئولین جرات نمی کنند و بگویند ' بله ما قیمت نان را افزایش دادیم' و اگه قیمت نان افزایش نیافته پس این ''' تابلو اعلانات'' نان به قیمت جدید چیست''' ? چرا نان لواش به قیمت دو ریال و سنگگ هشت ریال و نان بربری پنج ریال در زمان رژیم گذشته برای نانوا سود دهی داشت ' و حالا با افزایش چند هزار برابری قیمت نان برای آقایان نانوا سود دهی ندارد?
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1398/07/02
شاید نانوایی سر کوچه ی شما نان را گران نکرده وگرنه همه جا نان حداقل ۳۰درصد گران شده آدرس بدید تا میایم گوجه بخریم نان هم بخریم.
خواب تشریف دارید
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اگر خواب بودند بیدار شدنشان ممکن بود ولی وقتی خودشان را به خواب زدند چه کنیم تمام این افزایش ها خود سرانه نیست بلکه مجوز دارند حتی شفاهی والا برای دریافت جریمه هم شده بود چند نفر را بصورت نمایشی دراز می کردند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج