۳۰۰ گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می‌کنند
۹۱۸۴۷۶
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
۱۹ 
یک مسئول:
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: ۳۰۰ گونه پرنده در استان زیست می‌کنند.

خبرگزاری ایسنا: مهران نظری در کارگاه انتقال تجربیات منطقه ای در خصوص نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه و ششمین جلسه بورد مدیریت مشارکتی مرکز منطقه ای رامسر در مرکز و غرب آسیا که در سالن جلسات هتل پارک ارومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه آذربایجان غربی با احتساب دریاچه ارومیه ۴هزار و ۳۵۵کیلومتر مربع، یعنی بیش از ۲ درصد از مساحت کشور را شامل می شود، تصریح کرد: به لحاظ برخورداری از شرایط خاص توپوگرافی استان، ۳۰۰گونه پرنده، ۵۸ گونه پستاندار و ۷۰ زیستگاه جانوری در این استان وجود دارد.

۳۰۰ گونه پرنده در آذربایجان غربی زیست می‌کنند

نظری با اشاره به اینکه تالاب های آذربایجان غربی از نظر ملی و بین المللی اهمیت بالای برخوردار است، خاطرشان کرد: در حال حاضر ۶ تالاب استان ثبت بین المللی و ۴۰ تالاب استان ثبت ملی شده اند.

وی با اشاره به اجرای پروژه ملی مدیریت نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه افزود: در فاز اول پروژه ملی مدیریت نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه، ۴۳ روستای استان تحت پوشش این پروژه بودند که فاز پنجم این پروژه با ۱۱۰ روستا به اتمام رسیده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه الگو سازی مشارکت جوامع محلی از طریق استقرار کشاورزی پایدار برای نخستین بار در سال ۸۹ در محدوده تالاب سیران گلی نقده انجام شد، خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد کشاورزی پایدار، آگاهی سازی عمومی، حفاظت از محیط زیست به ویژه دریاچه ارومیه است.

نظری به دستاوردهای کلیدی پروژه اشاره و اظهار کرد: تقویت همکاری های بین المللی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی باهدف احیای دریاچه ارومیه، اجرای فنون کشاورزی پایدار در اراضی کشاورزی در روستاهای پایلوت،آموزش بیش از ۷۵۰ نفر از زنان روستایی استان، مطالعه و اجرای طرح کسب وکار و طرح پرداخت اکوسیستمی در تالاب کانی برازان مهاباد، نصب ‌دستگاه پایش آنلاین در ۳ تالاب استان و طراحی و ساخت ستون های آبگیری از جمله این دستاوردها است.

وی ادامه داد: باید در این شرایط به نقش جوامع محلی در حفاظت از محیط زیست توجه کنیم چرا که بدون حمایت و مشارکت آنها نمی توان کارهای بزرگی همچون احیای تالاب ها را انجام داد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج