روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه
۹۲۰۴۷۶
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
۲۴ 
محتوای حمایت‌شده
در این مطلب سعی داریم تا شما عزیزان رو با سه روش لیفت و جوانسازی صورت بدون نیاز به جراحی یا استفاده از دستگاه‌های خاص آشنا کنیم. به طور کلی این سه روش عبارت‌اند از تزریق ژل و بوتاکس، لیفت صورت با نخ و رتینول تراپی.

صورت از جمله اعضای بدن انسان محسوب می‌شه که به‌طور معمول بیشترین توجه ممکن رو به‌خودش جلب می‌کنه. چرا که جدای از استقرار اعضای ارتباطی بدن انسان در چهره، معمولا صورت تنها عضوی هست که حین صحبت‌کردن و برقراری ارتباط با دیگران به چشم میاد؛ از اینرو طبیعتا زیبایی این عضو بیش از دیگر اعضای بدن موردتوجه قرار می‌گیره.

در این عنوان سعی داریم تا شما عزیزان رو با سه روش لیفت و جوانسازی صورت بدون نیاز به جراحی یا استفاده از دستگاه‌های خاص آشنا کنیم. به طور کلی این سه روش عبارت‌اند از تزریق ژل و بوتاکس، لیفت صورت با نخ و مزو ژل. در ادامه به توضیح مختصر، اما همه جانبه در ارتباط با هر یک از این شیوه‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه

جهت بهرمندی از ۲۰ درصد تخفیف و مشاوره رایگان با دکتر مرجان پیروان کلیک کنید.

لزوم نیاز به استفاده از لیفت و جوانسازی صورت

لیفت و فرم‌دهی یکی از مهمترین تکنیک‌های زیبایی و جوانسازی پوست به اندازه سن تقریبی حداقل ۱۰ سال کمتر هست که بهترین زمان مراجعه اگر هیچ بیماری و استرس خاصی نداشته باشند، سن ۴۰ سال هست که پوست صورت در این سن بر اثر مرور زمان و جاذبه زمین، دچار شل شدگی و افتادگی در غبغب و گوشه‌های فک و عضلات صورت و گونه‌ها می‌شوند.

اولین قدم در لیفت، یک مشاوره خوب و دریافت اطلاعت مناسب از بیمار که بستگی به نوع پوست و سن بیمار دارد، می‌باشد.
پروسه و پکیج درمانی بیمار بر اساس دو فاکتور فوق توسط پزشک مشخص می‌شود.

برای مراجعان زیر ۳۰ سال هیچ پیشنهاد خاصی برای لیفت صورت داده نمی‌شود مگر آنکه به صورت ذاتی و ارثی، افتادگی صورت داشته باشند و معمولا در این سن، فرم دهی صورت و گونه‌ها و فک و گاهی لیفت ابرو جذاب‌تر است و کافیست.

بین سن ۳۰ تا ۴۰ سال که سن باروری هست، در دوره زایمان و شیردهی اولین درمان بی خطر جوانسازی، دارودرمانی و میکرونیدلینگ و مزوتراپی و لیفت با نخ است که با توجه به شرایط پوست صورت و میزان حساسیت و واکنش بدن انجام می‌شود.

همچنین در این دوره سنی به غیر از دوران بارداری و شیردهی، سایر اعمال زیبایی مربوط به فرم دهی صورت با تزریق مناسب بوتاکس (با کیفیت مرغوب) و انواع تزریق ژل و مزوژل و چربی و رفع غبغب و... تاثیر و نتایج عالی خواهد داشت.

برای سن ۴۰ به بالا تزریق‌ها تهاجمی‌تر و قوی‌تر می‌شوند مثل انواع بوتاکس و فیلر و ژل‌های غلیظ، مزو ژل، مزوتراپی با پپتیت ها، و لیفت با نخ‌های کاک و اسکرول استفاده می‌شوند که بسیار در پایین آوردن سن چهره شخص موثر هست.

پکیج مناسب در هرمقطع برای هر فرد با توجه به شرایط شخصی و نوع پوست و ... فرق می‌کند؛ و حتما باید با بررسی پوست فرد، موارد درمانی بدون دستگاه تنها با مواد معتبر و نخ مرغوب تعریف و تجویز شود. ممکن است یک فرد ۵۰ ساله تنها با چند مورد ذکر شده فوق، لیفت صورتش انجام شود و امکان دارد حتی در سن پایین تر، برای جواب گیری در بعضی از رفع افتادگی‌ها نیاز به استفاده از دستگاه هم باشد.

جوانسازی صورت با تزریق ژل و بوتاکس

تزریق، که در این مورد تزریق‌های موردنظر ما ژل و بوتاکس هستند؛ از راه‌های متنوعی به ما در جوانسازی صورت و دیگر نواحی بدن کمک می‌کنند. اما عملکرد هر یک از این فرآیند‌های تزریقی مجزای از دیگری بوده و هر یک به شیوه‌ی خودشون و با مزایای خودشون ما رو در زمینه‌ی جوانسازی صورت همراهی خواهند کرد.

 
روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه
روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه

باید در نظر داشته باشیم که برای فرآیند جوانسازی صورت با تزریق ژل، برای هر یک از بخش‌های صورت؛ می‌بایست از ژل دارای غلظت خاص و موردنیاز برای همون بخش از صورت استفاده کرد. نتایج حاصل از تزریق ژل از ظرافت بسیار بالایی برخوردارن. عاری از هرگونه حساسیت و عوارض جانبی هستن و از حداقل میزان درد حین تزریق برخوردار هست.

استفاده از ژل‌های با کیفیت و مرغوب‌تر در بازار منجر به ماندگاری طولانی‌تر آثار حاصل از فرآیند جوانسازی صورت با تزریق ژل خواهد بود. رفع چین و چروک‌های موجود در بخش‌های اطراف چشم، لب، بینی، فک و چانه و گردن از جمله مواردی هستن که تزریق ژل به خوبی از پس اون‌ها بر میاد.

مواردی که با تزریق ژل و فیلر کاربردی است:

روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه

موردی که باید در فرآیند جوانسازی با تزریق بوتاکس در نظر داشت، کاربرد متفاوت بوتاکس با ژل هست. چرا که ژل به صورت فیلر به ایجاد اثر پوششی در نواحی برخوردار از چین و چروک می‌پردازه، اما بوتاکس به نحوی با کاهش فعالیت در صورت که با انقباض خودشون منجر به بروز چین و چروک در صورت می‌شه، به جوانسازی بخش‌های مختلف صورت ما می‌پردازه.

تاثیر استفاده از بوتاکس به صورت دوره‌ای هست، به این معنی که پس از تزریق بوتاکس و رفع آثار کهولت سن در ناحیه‌ی موردنظر؛ به فواصل تعیین شده توسط پزشک نیاز به تزریق مجدد وجود داره که بر اساس نوع چین و چروک فواصل تعیین شده یا تعداد تزریق‌ها تعیین خواهد شد. اما به‌طور کلی سبک تزریق‌های بوتاکس با توجه به نوع چین و چروک از قرار زیر خواهد بود.

به نوعی هدف اصلی استفاده از بوتاکس جلوگیری از تبدیل خطوط موقت به دائم محسوب می‌شه. به نوعی که منجر به رفع چین و چروک‌های سطحی پوست و پیشگیری از تبدیل چین و چروک‌های سطحی به دائمی می‌شه. در نتیجه در مواردی که چین و چروک‌های سطحی وجود دارند معمولا چند جلسه تزریق به فاصله سه ماه به کاهش یا رفع کامل چین و چروک منجر می‌شه.

اما در موارد برخورداری از چین و چروک‌های عمقی‌تر یا دائمی، نهایتا تا سه جلسه تزریق به فواصل یک ماه صورت می‌گیره و پس از اون با استفاده از ژل‌های مکمل فرآیند بوتاکس به کاهش حداکثری آثار کهولت سن در چهره پرداخته می‌شه.

مواردی که با تزریق مناسب بوتاکس قابل انجام است:

 • رفع خطوط اخم و چین‌های پیشانی.
 • کاهش چین‌های چانه
 • خطوط خرگوشی و لیفت بینی
 • لیفت گوشه لب‌ها
 • بهبود تعریق زیربغل و کف دست‌ها
 • میگرن

جوانسازی صورت  با مزوژل 

مزو ژل‌ها هیالورنیک اسید‌هایی هستند که دارای ساختار زنجیره‌ای cross link نبوده و ترکیبی از ویتامین‌ها به همراه اسید هیالورنیک غلیظ هستند و خاصیت پرکنندگی ندارند و بعد از دو هفته کاملا جذب پوست می‌شوند. این ژل‌های رقیق مثل مواد مزو به پوست تزریق می‌شوند و عامل بسیار قوی برای کلاژن سازی و خونرسانی در بافت عمقی پوست هستند و در واقع بهترین روش دارویی برای لیفت صورت و جوانسازی هستند.

معمولا چهار تا پنج جلسه تزریق با فاصله ۴۰ روز یکبار، برای شفاف سازی و جوانسازی پوست شخص بهترین پیشنهاد است، اما با توجه به شرایط پوست افراد باز هم می‌تواند متفاوت‌تر تجویز شود

موارد کاربردی مزو ژل:

 • رفع ترک‌های پوستی
 • رفع لکه‌های پوستی
 • رفع غبغب
 • لیفت کل صورت و شفاف سازی پوست
 • رفع سیاهی و پف زیر چشم
 • رفع گودی‌ها و افتادگی صورت و خط خنده

جوانسازی و لیفت صورت با استفاده از فرآیند لیفت با نخ

فرآیندی که تکنولوژی پیشرفته‌ی اون به پزشکان و تکنیسین‌های زیبایی اجازه‌ی این رو می‌دهد که صورت شما عزیزان رو به هر جهتی لیفت کنن. بالا کشیدن پوست تنها کاری نیست که در فرآیند جوانسازی صورت با لیفت نخ انجام می‌گیره.

روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه

روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه
همین حالا با ما تماس بگیرید.

در این فرآیند تحریک بافت پوست به ترشح کلاژن به شدت به فرآیند جوانسازی سرعت می‌بخشه چرا که از طرفی با انجام پذیرفتن پروسه‌ی لیفت و بالا کشیده شدن پوست چروک‌های موجود در سطح پوست از بین خواهند رفت و تحریک پوست برای ترشح کلاژن بیشتر بافت آینه‌ای و درخشنده رو برای شما به ارمغان میاره.

در این فرآیند که ابتدا با بی‌حسی موضعی شروع می‌شه، در نواحی خاصی از صورت که نیاز به لیفتینگ در اون‌ها حس می‌شه؛ سوراخ‌های ریزی توسط پزشک ایجاد می‌شه و سوزن و نخ مخصوص لیفتینگ از لایه زیرین پوست عبور می‌کنه تا پوست رو مثل قلاب در خودش درگیر کنه و به سمت بالا هدایت (لیفت) کنه.

روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه

پس از انجام این فرآیند بدونی نیاز به جراحی و هیچگونه دستگاه خاص، پزشک موردنظر به پیکربندی شکل لیفت می‌پردازه تا بهترین نتیجه از فرآیند لیفت حاصل بشه. پس از انجام لیفت صورت با نخ نیاز به دوره‌ی نقاهت یا استراحتی وجود نداره و این فرآیند عاری از هرگونه حساسیت یا عوارض جانبی هست.


روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه

دکتر مرجان پیروان

جهت بهرمندی از ۲۰ درصد تخفیف و مشاوره رایگان با دکتر مرجان پیروان کلیک کنید.

روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه
همین حالا با ما تماس بگیرید.
 
روش‌های لیفت و جوانسازی صورت؛ بدون جراحی و بدون دستگاه
خیابان مطهری، نرسیده به شریعتی، نبش کوچه شیوا، ساختمان پزشکان شماره ۱۵، واحد۹
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج