بررسی VPN قانونی در کارگروه مصادیق مجرمانه
۹۲۴۳۸۰
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
۲۲ 
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه طرح وی پی ان قانونی در دست بررسی کمیته فیلترینگ است، گفت: دسترسی به اینترنت بدون فیلتر بنابر مقتضیات شغلی و اجتماعی کاربران از دلایل اجرای این طرح است.

مهر: حمید فتاحی ، با بیان اینکه طرح VPN قانونی پیش از این از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح شده بود و هم اکنون این شرکت مسئولیتی در این باره ندارد گفت: هم اکنون کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه طبق تقسیم کاری که مرکز ملی فضای مجازی انجام داده، متولی و مسئول این موضوع است.

VPN قانونی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌شود

وی گفت: هدف از اجرای این طرح آن است که به نحوی برنامه ریزی صورت بگیرد تا اقشار مختلف مردم که با توجه به شرایط شغلی و اجتماعی شان، نیازمندی هایی برای دسترسی به اینترنت بدون فیلتر دارند بتوانند از این دسترسی استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت توضیح داد: برای مثال طبق این طرح اساتید دانشگاهی، پزشکان، خبرنگاران و اقشار مختلف جامعه می توانند دسترسی های خاص خودشان را به اینترنت داشته باشند.

فتاحی اضافه کرد: هم اکنون کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه در حال کار روی این موضوع است و شرکت ارتباطات زیرساخت مسئول و متولی VPN قانونی نیست.

معاون وزیر ارتباطات درباره ضرورت اجرای این طرح گفت: شاید VPN قانونی عبارت درستی نباشد و عبارت درست تر آن است که بگوییم ایجاد دسترسی به اینترنت بدون فیلتر بنا بر مقتضیات شغلی.

فتاحی گفت: به عنوان مثال یک استاد دانشگاه نیاز به دسترسی به یک سری از سایتهای علمی دارد که به دلیل آنکه ما را تحریم کردند و یا بنابر هر دلیلی فیلتر شده است و نمی تواند از سایتهای مورد نظر استفاده کند و یا یک پزشک، نیاز دارد به خاطر مطالب مدنظر پزشکی به سایت یوتیوب دسترسی داشته باشد.

وی ادامه داد: اینکه بخواهیم برای کل اینترنت کشور یک قاعده یکسان بگذاریم و دسترسی یک کودک ۸ ساله را با یک استاد دانشگاه یکسان کنیم این اصول منطقی نیست. براین اساس نیاز است ساماندهی دسترسی به اینترنت به نحوی انجام شود تا افراد براساس مقتضیات و نیازشان بتوانند دسترسی های متفاوتی به اینترنت داشته باشند.

فتاحی با بیان اینکه در این زمینه به ما ابلاغی برای تغییر و طبقه بندی دسترسی کاربران نشده و فعلا موضوع در دست بررسی کارگروه فیلترینگ است، خاطرنشان کرد: سازوکار فنی این طرح باید پیش بینی شود و پس از آن در صورت ابلاغ از سوی زیرساخت انجام می شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1398/08/11
هههههههههههههههههههههه
باید در تاریخ نوشت که قومی بودند که خود فیلتر می کردند و بعد فیلترشکن قانونی ارائه می کردند.......

مملکت!!!
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/08/11
عجب حرف وطرح عجیبی!! امکان نداره بتونید گروهها مختلف وکاربران را تفکیک کنید،باکدوم اطلاعات ودسترسیها وامکانات میتوانید چنین کاری انجام دهید!؟ حرف زدنش اسان است ولی انجامش غیر ممکن،دوباره شده مثل زمان احمدینزاد که حرفهای قشنگ میزد وعمل نمیکرد یا نمیتوانست عمل کند!
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/08/11
چون با وی پی ان دسترسی به هر سایتی امکان دارد و vpn های رایگان وسیله جاسوسی هستند بهتر است هیچ چیزی فیلتر نشود مشکل اینست که از همه چیز در ایران استفاده میشود ولی تولید محتوا خیلی کم است اگر کلیه سایتها باز باشند استفاده کنندگان توزیع میشوند وامکان تحریک مردم به سادگی قابل انجام نیست. البته خودشان را دلخوش کرده اند که فیلتر کرده ایم در جستجو image و video و غیره است تصویر را بزنی همه چیز را میاورد بدون فیلتر شکن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج