سیارکی به بزرگی ۲ زمین فوتبال از کنارِ زمین عبور کرد
۹۲۸۸۲۹
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
۱۳ 
سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که سیارکی به بزرگی دو زمین فوتبال دیروز چهارشنبه از فاصله‌ای کمتر از یک میلیون مایلی زمین عبور کرد.

ایرنا: سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که سیارکی به بزرگی دو زمین فوتبال دیروز چهارشنبه از فاصله‌ای کمتر از یک میلیون مایلی زمین عبور کرد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، ناسا اعلام کرد، این صخره فضایی به طول ۷۹۰ فوت که به اندازه حدود دو زمین فوتبال است ساعت یک و ۴۲ دقیقه بعدازظهر دیروز به وقت ساعت گرینویچ به گونه ای بی خطر از کنار زمین عبور کرد.

سیارکی به بزرگی ۲ زمین فوتبال از کنارِ زمین عبور کرد

این سیارک که UN۱۲ نام دارد با سرعت ۶۵ هزار مایل در ساعت از فاصله ۸۹۳ هزار و ۳۰۵ مایلی زمین که حدود چهار برابر فاصله زمین و ماه است، عبور کرد. ناسا هر جرمی که از فاصله ۱۲۰ میلیون مایلی زمین عبور کند را در دسته اجرام نزدیک به زمین قرار می دهد که آنها را به دقت کنترل می کند.

با این حال، سیارک مذکور دومین سیاره ای بود که دیروز از نزدیکی زمین عبور کرد. سیارکی دیگری به نام UH۱ نیز دیروز چهارشنبه از فاصله دو میلیون و ۲۶۵ هزار و ۳۳۳ مایلی زمین عبور کرد؛ ارتفاع این سیارک ۲۸۵ فوت بود و ساعت سه و ۳۶ دقیقه به وقت ساعت گرینویچ از کنار زمین عبور کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج