طراحی ماهواره «ظفر» به پایان رسید
۹۵۱۲۴۳
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
۲۵ 
محمد‌جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر نوشت: قرار است ماهواره ظفر در کنار مأموریت‌های تحقیقاتی، یک پیام نیز مخابره کند. چه پیامی؟ هر چه شما بخواهید.

روزنامه ایران: محمد‌جواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر نوشت: قرار است ماهواره ظفر در کنار مأموریت‌های تحقیقاتی، یک پیام نیز مخابره کند. چه پیامی؟ هر چه‌ شما بخواهید.

طراحی ماهواره «ظفر» به پایان رسید


در ادامه این توئیت جهرمی نوشت: لطفاً با ثبت‌نام درZafarPlus.Ir یا شبکه‌های اجتماعی با هشتگ صدای ایران، پیام خود را حداکثر یک دقیقه به ما بگویید. جهرمی افزود: بهترین‌ها از ظفر منتشر می‌شوند. در عین حال مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران نیز در توئیتر نوشت: طراحی ماهواره ظفر به پایان رسید و در هفته آینده رسماً آن را تحویل خواهیم گرفت تا مقدمات لازم برای قرار گرفتن در مدار نهایی شود.

وی در جدولی با اشاره به ویژگی‌های ماهواره ظفر که توسط دانشگاه علم و صنعت طراحی شده است، گفت: مأموریت این ماهواره تصویربرداری به‌صورت زمان واقعی و ذخیره اطلاعات، ذخیره و ارسال پیام و نیز ارتباط صوتی یک طرفه بین دو کاربر خواهد بود. وی با بیان اینکه این ماهواره در ارتفاع ۵۳۰ کیلومتری مدار زمین قرار می‌گیرد، گفت: عملکرد این ماهواره برای حداقل یک‌و‌نیم سال در نظر گرفته شده و در مدار لئو دایروی و با وزن ۱۱۳ کیلوگرم قرار خواهد گرفت. مدت گردش این ماهواره در شیب ۵۶ درجه مدار زمین حدود ۹۴ دقیقه خواهد بود.

وی تأکید کرد: به روزرسانی نقشه‌های کاربری اراضی و پایش توسعه شهری و نیز به روزرسانی مرز پهنه‌های کشاورزی در مقیاس ملی از جمله کاربردهای این ماهواره است. در همین حال به روزرسانی و پایش تغییرات در عرصه‌های طبیعی و جنگلی و دریاچه‌ها از طریق این ماهواره انجام خواهد شد. شناسایی مناطق تخریب شده بعد از بحران، تعیین مرز گسترش شهری و پایش رشد مناطق شهری و تهیه نقشه‌های ساختاری گسل‌ها و چین‌ها در مقیاس ملی از دیگر کاربردهای این ماهواره است که می‌توان از آن در دسته‌بندی کاربردهای تهیه نقشه، هیدروگرافی، مدیریت بحران و زمین شناسی استفاده کرد.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
11:37 - 1398/10/28
دو ماه پیش گفتن چند روز دیگر برای شلیک باقی مانده حال بعد از دو ماه آمدن میگویند حال موشک خوب است
جهرمی هم مردم را سر کار گذاشته.
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/10/28
سفارش به چین بدین یک چهارم قیمت با کیفیت بالاتر تحویل می دهد . چهار تا چهارتا هم سقوط نمی کنه پول مردم دودشه بره هوا
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1398/10/28
اسباب بازی ساخته اید؟
ماهواره درست و حسابی باید 36000 کیلومتر بالا برود نه 530 کیلومتر.
اون هم تو دانشگاه در پیت علم و صنعت؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج