بهترین مرورگرهای جهان در سال ۲۰۲۰
۹۵۲۲۳۱
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
۶۵ 
به تازگی وارد سال ۲۰۲۰ شده‌ایم. در این مطلب قصد داریم برنده بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ را با مقایسه بین مرورگر‌های کروم، فایرفاکس، کرومیوم Edge و Brave مشخص کنیم.

وب‌سایت فارنت - محمد قریشی: برای انتخاب بهترین مرورگر اینترنتی جهان باید ابتدا سراغ بهترین‌ها رفت. مرورگر‌های زیادی در سال‌های اخیر توسعه پیدا کرده‌اند؛ با این حال تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها به موفقیت بالایی دست پیدا کرده‌اند.

در چند ماه گذشته مطرح‌ترین مرورگر‌های بازار با تغییراتی همراه شدند. کروم همچنان به حکمرانی خود ادامه می‌دهد، مایکروسافت Edge برپایه کرومیوم توسعه پیدا کرد و به تازگی نسخه نهایی مرورگر کرومیوم اج مایکروسافت عرضه شد، امنیت فایرفاکس افزایش یافت و مرورگر بریو از حالت بتا خارج شد.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

بنچمارک برای انتخاب بهترین مرورگر اینترنتی ویندوز

کاربران، توسعه‌دهنگان و صاحبان کسب و کار‌ها همیشه به دنبال این موضوع هستند که بهترین مرورگر اینترنتی جهان کدام است. در حال حاضر یک بنچمارک جامع برای مشخص کردن بهترین مرورگر دسکتاپ وجود ندارد و در همین راستا باید عملکرد آن‌ها را در چندین بنچمارک مختلف مورد بررسی قرار دهیم. ما برای این مطلب از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده کردیم، البته در ادامه قطعات سیستم مورد استفاده را اعلام می‌کنیم.

مشخصات سیستم مورد بررسی

ما برای انتخاب بهترین مرورگر اینترنتی جهان از سرفیس لپ تاپ استفاده کردیم. مدل مدنظر ما از پردازنده اینتل Core i۵-۷۲۰۰U، ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه SSD بهره می‌برد. در حال حاضر بسیاری از کاربران به جای کامپیوتر‌های رومیزی، از لپ تاپ استفاده می‌کنند، بنابراین سرفیس لپ تاپ با مشخصات فنی متوسط می‌تواند معیار مناسبی باشد.

روی این سیستم ویندوز ۱۰ پرو ۶۴ بیتی نصب شده است و برای بررسی عملکرد مرورگر‌ها از ۸ بنچمارک استفاده کرده‌ایم که نتایج آن‌ها را به صورت اسکرین شات در اختیار شما قرار می‌دهیم. در این آزمایش از جدیدترین نسخه مرورگر‌ها برای ویندوز ۱۰ یعنی کروم ۷۹، فایرفاکس ۷۲، اج ۷۹ و Brave ۱.۲ استفاده کرده‌ایم.

پیش از اعلام نتایج باید به یک نکته اشاره کنیم که اگر این بنچمارک‌ها را روی سیستم‌های دیگر اجرا کنید، به نتایج متفاوت با این مطلب دست پیدا می‌کنید که البته علت آن کاملا مشخص است. شما نمی‌توانید نتایج یکسان با ما را تجربه کنید؛ با این حال امتیاز شما نباید تفاوت زیادی با این مطلب داشته باشد. در ادامه نتایج بنچمارک‌های مختلف را مشاهده می‌کنید.

بنچمارک SunSpider

SunSpider یک بنچمارک مبتنی بر جاوا اسکریپت است که قدمت بالایی دارد. در این بررسی از نسخه ۱.۰.۲ این بنچمارک استفاده کردیم. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز پایین‌تر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک عملکرد مناسبی دارد، اما نتایج فایرفاکس بسیار بدتر از مرورگر گوگل است. مرورگر Edge با اختلاف کمی از کروم عملکرد بهتری دارد. مرورگر بریو نیز عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهد و در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. در این بخش فایرفاکس بدترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.


بنچمارک Octane

Octane یک بنچمارک مبتنی بر جاوا اسکریپت بوده که توسط گوگل توسعه پیدا کرده است. در این بررسی از نسخه ۲.۰ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز بالاتر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک به امتیاز بالایی دست پیدا می‌کند. فایرفاکس عملکرد بسیار ضعیف‌تری نسبت به کروم دارد. مرورگر Edge امتیاز بالاتری از فایرفاکس کسب می‌کند؛ با این حال همچنان عملکرد ضعیف‌تری نسبت به کروم دارد. مرورگر Brave با اختلاف بسیار اندک در مقایسه با کروم، در مقام دوم قرار می‌گیرد. با توجه به این موضوع که Octane توسط گوگل توسعه پیدا کرده؛ صدرنشینی کروم در این بخش طبیعی به نظر می‌رسد.


بنچمارک Kraken

Kraken یک بنچمارک مبتنی بر جاوا اسکریپت بوده که توسط موزیلا توسعه پیدا کرده است. در این بررسی از نسخه ۱.۱ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز پایین‌تر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک به امتیاز پایینی دست پیدا می‌کند. فایرفاکس عملکرد بسیار بهتری نسبت به کروم دارد. مرورگر Edge امتیاز بالاتری از فایرفاکس کسب می‌کند؛ بنابراین عملکرد ضعیف‌تری نسبت به کروم و فایرفاکس از خود نشان می‌دهد. مرورگر Brave با اختلاف نه چندان زیاد در مقایسه با فایرفاکس، در مقام دوم قرار می‌گیرد.


بنچمارک JetStream

JetStream یک بنچمارک مبتنی بر جاوا اسکریپت بوده که توسط اپل توسعه پیدا کرده است. در این بررسی از نسخه ۲.۰ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز بالاتر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک عملکرد مناسبی دارد. فایرفاکس عملکرد ضعیف‌تری نسبت به کروم از خود نشان می‌دهد. مرورگر Edge امتیاز بالاتری از کروم کسب می‌کند و در رده اول قرار می‌گیرد. مرورگر Brave با اختلاف بسیار اندک در مقایسه با کروم، در مقام سوم خودنمایی می‌کند. به نظر می‌رسد مایکروسافت حتی با استفاده از کرومیوم، عملکرد بهتری در بنچمارک توسعه یافته توسط اپل دارد.


بنچمارک MotionMark

MotionMark یک بنچمارک گرافیکی بوده که توسط تیم WebKit توسعه پیدا کرده است. در این بررسی از نسخه ۱.۰ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز بالاتر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک به امتیاز بالایی دست پیدا می‌کند. فایرفاکس عملکرد بسیار ضعیف‌تری نسبت به کروم دارد. مرورگر Edge امتیاز بالاتری از کروم کسب می‌کند. مرورگر Brave در مقام سوم قرار می‌گیرد. این بنچمارک برای بررسی کامل عملکرد مرورگر‌ها به زمان زیادی نیاز دارد و در نهایت مرورگر اج برنده این بخش می‌شود.


بنچمارک Speedometer

Speedometer یک بنچمارک عملکرد بوده که یک فعالیت را با استفاده از DOM API تکرار می‌کند. در این بررسی از نسخه ۱.۰ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز بالاتر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک عملکرد مناسبی دارد. فایرفاکس عملکرد ضعیف‌تری نسبت به کروم از خود نشان می‌دهد. مرورگر Edge امتیاز بالاتری از سایر مرورگر‌ها کسب می‌کند و در صدر قرار می‌گیرد. مرورگر Brave با اختلاف بسیار اندک در مقایسه با Edge، در مقام دوم قرار می‌گیرد. در این بنچمارک مرورگر اج برنده می‌شود.


بنچمارک BaseMark

BaseMark شامل چندین تست مختلف می‌شود و از جدیدترین استاندارد‌ها و ویژگی‌های وب استفاده می‌کند. در این بررسی از نسخه ۳.۰ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز بالاتر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک به امتیاز مناسبی دست پیدا می‌کند. فایرفاکس عملکرد ضعیف‌تری نسبت به کروم دارد. مرورگر Edge در این بنچمارک امتیاز مناسبی کرده است. مرورگر بریو در این بنچمارک امتیاز بالاتری در مقایسه با مرورگر‌های دیگر کسب کرد و توانست در صدر قرار بگیرد. بدون هیچ شکلی Brave برنده این بنچمارک است.


بنچمارک WebXPRT

WebXPRT یک بنچمارک HTML۵ و جاوا اسکریپت بوده که توسط Principled Technologies توسعه پیدا کرده است. در این بررسی از نسخه ۳ این بنچمارک استفاده شده است. لازم به ذکر است؛ در این بنچمارک امتیاز بالاتر به معنای عملکرد بهتر است.

بهترین مرورگر اینترنتی جهان در آغاز سال ۲۰۲۰ کدام مرورگر است؟

کروم در این بنچمارک به امتیاز مناسبی دست پیدا می‌کند. فایرفاکس عملکرد بهتری در مقایسه با کروم دارد. مرورگر Edge در این بنچمارک امتیازی بالاتر از کروم، اما پایین‌تر از فایرفاکس کسب می‌کند. مرورگر Brave با امتیاز ۱۲۲ در مقام چهارم قرار می‌گیرد. این بنچمارک در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است؛ با این حال در اکثر مواقع فایرفاکس در صدر قرار گرفته است.

برنده بهترین مرورگر اینترنتی جهان

پس از مشاهده نتایج بنچمارک مرورگر‌های مختلف، برنده هر بنچمارک به شرح زیر است:

  • برنده بنچمارک Sunspider: مروگر Edge
  • برنده بنچمارک Octane: مرورگر کروم
  • برنده بنچمارک Kraken: مرورگر فایرفاکس
  • برنده بنچمارک JetStream: مرورگر Edge
  • برنده بنچمارک MotionMark: مرورگر Edge
  • برنده بنچمارک Speedometer: مرورگر Edge
  • برنده بنچمارک Basemark: مرورگر Brave
  • برنده بنچمارک WebXPRT: مرورگر فایرفاکس

نسخه پایدار مرورگر کرومیوم اج مایکروسافت عملکرد بسیار مناسبی دارد. ما انتظار بهبود عملکرد این مرورگر را داشتیم؛ با این حال حدس نمی‌زدیم در چندین بنچمارک به عنوان بهترین مرورگر اینترنتی جهان انتخاب شود.

در نهایت باید بگوییم تمام این مرورگر‌ها در دنیایی واقعی عملکرد مناسبی دارند و با دریافت بروزرسانی‌های متعدد، عملکرد آن‌ها در آینده با بهبود همراه می‌شود. در عین حال رابط کاربری یک مرورگر اینترنتی تاثیر بسزایی در حس شما در هنگام کار کردن با آن دارد.

بهترین شاید از نظر بنچمارک با بهترین از نظر شما متفاوت باشد. تجربه من نشان داده بهترین در هر زمینه آن چیزی است که با آن بهترین تجربه را دارید این بنچمارک‌ها صرفا شما را در انتخاب بهترین‌ها کمک می‌کنند و رای نهایی نیستند.

منبع: Venturebeat

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/11/03
به جز بریو با بقیه مرور گرها تو ویندوز 10 کار کردم ...واقعیت اینه که امکانات ماکروسافت بسیار پایین هست تو کروم دسترسی به سایت های منتخب خیلی راحت تر هست اگه به اشتباه کل سایت ها رو هم اونا رو ببندی با یه کلیک به راحتی بر می گردن دسترسی به صفحه خانه راحت هست و به راحتی میشه سایت های دلخواه رو درونش قرار داد یا بوکمارکشون کرد تو بالای صفحه اما ایج خیلی تواین زمینه ضعیف تر هست تو اکثر سایت ها هم ایج خیلی کندتر از کروم عمل میکنه بنظرم موزیلا فایر فاکس به مراتب از ایج بهتره و امکانات زیادی هم داره ولی به پای کروم نمی رسه یکی از ویژگی های کروم اینه که می تونید ازش به عنوان پیش فرض خواندن فایل های پی دی اف هم استفاده کنید که رابط کاربری راحت تر ترو بهتری از دو تا دیگه داره پخش هر فیلمی از لپ تاپتون هم یه ویژگی دیگه خوبه کروم تو حالت آفلاين هست از افزونه های کروم هم چیزی نگم بهتره کلی افزونه جالب داره و حتی بازیهای آفلاين که درون خود مرورگر نصب میشن تو این زمینه رقیبش فقط موزیلاست که اونم خیلی ازش عقبه در کل کروم با اختلاف بهترین مرورگر هست بعدش هم موزیلا ؛ کار کردن با ایج خیلی خسته کننده و حوصله سر بر هست خصوصا اگه اهل دانلود فایل های مختلف باشید یا علاقه به مرور کردن سایت های خاصی باشید مثل همین برترین ها با ایج پیر میشید تا بالا بیاد یا اگه اهل سایت های پخش آنلاين مثل یوتیوب باشید کروم بهترین گزینه است ...تو سرعت پایین هم اج کاملا از کار می افته و این کروم هست که اینجا به کار میاد ....
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1398/11/07
گوگل کروم بسیار راحت و بهتر هست برای کسانی که احتمالا متد خاصی برای استفاده ندا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج