با این رفتار‌ها حتما افسردگی می‌گیرید
۹۵۲۵۹۴
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
۲۸ 
گاهی رفتار‌ها و عادت‌های کوچک روی هم جمع می‌شوند و در نهایت ناگهان احساس می‌کنید حس و حال خوبی ندارید. کار‌هایی مانند فرار کردن از ورزش و تحرک، تغذیه نامناسب، تا دیروقت بیدار ماندن و ... شاید حتما منجر به تشخیص پزشکی افسردگی نشوند، اما مطمئنا از کیفیت زندگی‌تان کم می‌کنند و اجازه نمی‌دهند بهترین عملکرد خود را داشته باشید.

برترین‌ها: گاهی رفتار‌ها و عادت‌های کوچک روی هم جمع می‌شوند و در نهایت ناگهان احساس می‌کنید حس و حال خوبی ندارید. کار‌هایی مانند فرار کردن از ورزش و تحرک، تغذیه نامناسب، تا دیروقت بیدار ماندن و ... شاید حتما منجر به تشخیص پزشکی افسردگی نشوند، اما مطمئنا از کیفیت زندگی‌تان کم می‌کنند و اجازه نمی‌دهند بهترین عملکرد خود را داشته باشید. اگر عادت‌ها و رفتار‌هایی را که در ادامه می‌گوییم دارید، پس بهتر است هر چه زودتر برای اصلاح سبک زندگی خود اقدام کنید تا خود را در معرض افسردگی قرار ندهید.

غذا‌های فرآوری شده زیاد می‌خورید

با این رفتار‌ها حتما افسردگی می‌گیرید

یک پاکت چیپس یا یک همبرگر فوری شاید اسنکی خوشمزه و بی‌دردسر به نظر برسد، اما مصرف زیاد غذا‌های فرآوری شده می‌تواند حال‌تان را بد کند. مطالعه‌ای نشان می‌دهد مصرف غذا‌های فرآوری شده و ابتلا به افسردگی با هم مرتبط اند. هر چه تغذیه‌تان سالم‌تر باشد، کمتر ممکن است دچار افسردگی شوید.

بیشتر اوقات‌تان را تنهایی سپری می‌کنید

هرازگاهی ساعاتی را با خود خلوت کردن مطمئنا فواید زیادی دارد و به بازیابی ذهنی و آرامش روان کمک زیادی می‌کند ما زیاد تنها ماندن و بیشتر ساعات را تنهایی سپری کردن عوارض ناخوشایندی برای سلامتی‌تان دارد و شما را در معرض افسردگی قرار می‌دهد. سعی کنید روابط قوی و باکیفیتی با دوستان خود داشته باشید و از هم انرژی بگیرید. هر زمانی که با دیگران ارتباط و تعامل برقرار می‌کنید، از نظر هیجانی و عاطفی شارژی می‌شوید و از افسردگی فاصله می‌گیرید.

مدام در شبکه‌های اجتماعی پرسه می‌زنید

این روز‌ها بیشتر ما غرق فضای مجازی و مشغول گوشی‌های هوشمند و تبلت و لپ تاپ و تلویزیون هستیم و بیست و چهار ساعت شبانه روزمان را با این ابزار‌ها سپری می‌کنیم. کارشناسان می‌گویند خیلی از افراد به طور همزمان با چند ابزار ارتباطی مشغول‌اند، مثلا تلویزیون تماشا می‌کنند و همزمان در صفحات شبکه‌های مجازی را هم بالا و پایین می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد این حجم از فشار برای مغز مضر است و باعث بروز علائم افسردگی در افراد می‌شود. سعی کنید برای مدت زمانی که صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنید محدودیت در نظر بگیرید و به آن پایبند بمانید.

با آدم‌های منفی وقت صرف می‌کنید

با این رفتار‌ها حتما افسردگی می‌گیرید

اظهار نظر‌های منفی و منتقدانه از جانب دوستان، رئیس، همکاران و ... می‌تواند شما را غمگین و افسرده کند. زیاد وقت صرف کردن با افراد منفی شما را در معرض افسردگی قرار می‌دهد. هیچکس دوست ندارد دیگران با او بد و خشن و آزاردهنده حرف بزنند. کسانی که انرژی منفی به شما ارسال می‌کنند بالاخره برای‌تان دردسرساز می‌شوند و روی انتخاب‌ها و تصمیم گیری‌های شما اثر می‌گذارند. شما به کسانی نیاز دارید که کمک تان کنند دنیا را با دید مثبت‌تری ببینید و حال‌تان را خوب کنند.

به طبیعت پناه نمی‌برید

زندگی شهری، ترافیک و استرس و فست فود خوری و مشغله‌های کاری همه و همه مانند چکّش‌هایی بر روح و روان‌تان هستند. مطالعات نشان می‌دهند زندگی در شهر‌های بزرگ با استرس بیشتر و بیماری‌های روحی خصوصا افسرگی ارتباط دارد. برای ساکنین شهر‌های بزرگ و شلوغ لازم است هر چند وقت یک بار به طبیعیت و سرسبزی پناه ببرند و نفسی تازه کنند. اثرات آرامشبخش طبیعت و گل و گیاه بر کسی پوشیده نیست. اگر فرصت این را هم ندارید که گاهی به دل طبیعت بزنید، حداقل در محیط خانه‌تان چند گیاه نگهداری کنید تا تماشا و رسیدگی به آن‌ها به شما آرامش بدهد و تنش‌های عصبی‌تان را کم کند.

شب‌ها تا دیروقت بیدارید

با این رفتار‌ها حتما افسردگی می‌گیرید

حتما شنیده‌اید که می‌گویند سحرخیز باش تا کامروا باشی. پژوهش‌های علمی نیز ثابت کرده‌اند افرادی که شب‌ها دیر می‌خوابند بیشتر دچار تفکرات منفی و آزاردهنده می‌شوند و در طول روز نیز رفتار‌هایی دارند که احتمال افسردگی‌شان را افزایش می‌دهد. برعکس، کسانی که شب‌ها زودتر می‌خوابند، افکار منفی کمتری دارند. امتحان کنید و همین امشب یک ساعت زودتر به رختخواب بروید تا اثرش را ببینید.

بی‌تحرک و یکجانشین هستید

مدت زمان‌های طولانی جلوی تلویزیون لم دادن یا یکجا نشستن و با ابزار‌های الکترونیکی ساعت‌ها سرگرم شدن، هم به جسم‌تان لطمه می‌زند و هم به روح و روان‌تان. انجام فعالیت‌های بدنی، حتی فعالیت‌های معمول داخل خانه می‌تواند احتمال افسردگی‌تان را کاهش بدهد. وقتی از نظر فیزیکی فعال هستید مغزتان هورمون‌های خوبی مانند اندورفین ترشح می‌کند که می‌توانند حس افسردگی را از شما دور کنند.

منتظر نمانید تا یک نفر دیگر برای‌تان برنامه ریزی کرده و فعالیت ایجاد کند. خودتان دست به کار شوید و ساعت‌های روزتان را برنامه ریزی کنید؛ زمانی برای پیاده روی، زمانی برای انجام کار‌های خانه، زمانی برای کمک به دیگران و انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و زمانی برای پرداختن به سرگرمی‌های مورد علاقه‌تان همگی تحرک‌هایی هستند که شما را بر سر شوق می‌آورند و سلامت روح و روان‌تان را نیز تضمین می‌کنند.

منبع: thehealthy

هدی بانکی
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/11/06
همه این شرایط رو دارم بشدت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
موافقم
بدون نام
United Arab Emirates
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
منم
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/11/06
والله تو این مملکت هرکاری نکنی بازهم افسردگی میگیری
پاسخ ها
علی احمدی
-
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اره ولا
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1398/11/06
من ؟ من با دیدن چهره مجری ستاره سمت خدا افسردگی می گیرم
پاسخ ها
بانام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ستاره چیه؟!!
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خز نبین
Romania
14:14 - 1398/11/06
کل شهر دنبال کار بگردی بشی گاو پیشونی سفید بعدهم همچنان بیکار باشی
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/11/06
من همه شرایط بالا رو دارم ولی مشکلی ندارم ولی اتفاقات بد تو ایران بیشتر باعث افسردگی میشه برای من تا تنهایی
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/11/06
فکر می کنی کیا میان اینجا را می خونند؟ یکجا نشین ها ها ها ها
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1398/11/06
مورد سومی کاملا درسته منم هروقت بخش اخبار برترینهارو میبینم تا یه مدت افسردگی میگیرم تو این مملکت هرچقدر بی خبر باشی به نفعتە
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
دقیقا
از هفته بعد انشالا برترینها رو کنسل میکنم و بی خبر میشم از دنیا
ج
Germany
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
من تمام این کارهایی رو که گفت دقیقا انجام میدم خصوصا همزمان هم تلویزیون میبینم هم تو فضای مجازیم هم چیپس میخورم بعد یهو میبینم صبح شده اونوقت میفهمم که شبو تا صبح بیدار موندم و الان حدود هفت ساله تنها زندگی میکنم .به نظرتون من افسردگی دارم!!!!؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/11/06
تو ایران زندگی کردن و زن بودن مساوی داشتن تمام موارد بالاس مثلا چکار کنیم دورهمی دوستانه هم مساوگی هرزگیه خندیدن و شاد بودن مساوی سبکسری و فساد!!! جهان سوم همینه دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کاملا موافقم
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/11/06
برای اینکه توی ایران افسردگی نگیریم باید شرافت و انسانیت رو بندازیم دور و فقط خودمونو درنظر بگیریم. مثل مسولین که فقط به فکر خودشون و خانواده خودشون هستن
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1398/11/06
من تو خیابون که فقط یه مشت افسرده روانی میبینم
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1398/11/06
من همشو دارم بعلاوه افسردگی،به خودکشی هم علاقه دارم متاسفانه
-
01:34 - 1398/11/07
دقیقا شرایط من و گفت
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1398/11/07
مورد آخر : در ایران زندگی کنید.
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/11/07
به غیر از غذاهای فراوری شده و شبکه های اجتماعی بقیه چیزها رو من دارم. من که خودم یه افسرده صد درصدی هستم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج