عباس تبریزیان کیست؟ واکنش‌ها به کتاب‌سوزی او
۹۵۴۲۰۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
۶۴ 
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام انزجاز از اقدام اخیر در آتش زدن کتاب علمی به نام "طب هاریسون"، آن را محکوم نموده و بیان داشته است این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد.

وب‌سایت فرادید: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام انزجاز از اقدام اخیر در آتش زدن کتاب علمی به نام طب هاریسون، آن را محکوم نموده و بیان داشته است این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد. رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز دراین باره، گفت: آنچه مایه تاسف است فقط خالی بودن دست این گروه جاهل و پرمدعا از نقد علمی نیست، بلکه سکوت و عدم برخورد قاطع مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی در برابر چنین رفتار‌های نابهنجار به نام اسلام و ایران است.

کتاب سوزی برای ترویج طب اسلامی؛ واکنش‌ها به اقدام عباس تبریزیان

روز‌های گذشته ویدیو وتصاویری از سوزندان کتاب اصول طب هاریسون توسط عباس تبریزیان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌هایی را به دنبال داشت.

عباس تبریزیان که خود را پدر طب اسلامی معرفی کرده، با آتش زدن کتاب اصول طب هاریسون، یکی از کتب مرجع پزشکی، خواسته تا اصول علمی پزشکی را در مقابل طب اسلامی زیرسوال ببرد. اقدامی که با دست به دست شدن میان کاربران شبکه‌های اجتماعی، جنجالی شد.

تبریزیان در کانال تلگرامی اش و در توجیه اقدامش نوشت: سوزاندن کتاب هاریسون انتقام واقعی از دشمنان اسلام است. ما اگر بتوانیم پروژه نفوذ دشمن در کشورمان را از طریق دارو‌های شیمیایی وبیمار کردن مردم مسلمان بگیریم، آنوقت است که می‌توانیم انتقام سختی از دشمن بگیریم. دشمن نشان داد که در بعد جنگ سخت افزاری نمی‌تواند کاری انجام دهد حال نوبت به جنگ نرم است که باید مقابل آن بایستیم.

اقدام تبریزیان با واکنش مسئولان وزارت بهداشت روبرو شد، رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت دراین باره، گفت: آنچه مایه تاسف است فقط خالی بودن دست این گروه جاهل و پرمدعا از نقد علمی نیست، بلکه سکوت و عدم برخورد قاطع مراجع علمی، فرهنگی، دینی و قضایی در برابر چنین رفتار‌های نابهنجار به نام اسلام و ایران است.

معاون وزیر بهداشت، ادامه داد: از دخالت جاهلانه در درمان صد‌ها بیمار مبتلا به سرطان و بیماری‌های مزمن تا توصیه به خوردن نمک در هنگامه پویش ملی کنترل فشار خون از تریبون صدا و سیما، خط نفوذی برای به تاراج بردن ایمان و اعتماد آحاد ملت مسلمان ایران و ضربه زدن به شأن و جایگاه روحانیت شکل گرفته است.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز در این رابطه در توییتر خود نوشت: جاهلی به نام عباس تبریزیان به شیوه اسلاف اموی خود، قتیبه بن سهل باهلی و امثال محمود غزنوی، قوم مغول و تاتار، احمد کسروی و دیگر قشریون و داعشیان تاریخ، درس‌نامه هاریسون را آتش زده است. غافل از آن‌که حتی در قیاس با آن اسطوره‌های بلاهت نیز:‌ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست.

تعداد بازدید : 0
کتاب سوزی برای ترویج طب اسلامی؛ واکنش‌ها به اقدام عباس تبریزیان
ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی نیز در واکنش به این اقدام گفت: لازم است مراجع قضایی به عنوان مدعی‌العموم با این گونه رفتار‌ها برخورد کنند و در این مورد خاص هم کسانی که دل‌شان برای دین و فرهنگ و پزشکی کشور می‌سوزد، باید وارد شوند و جلوی این گونه اقدامات را به طور جدی بگیرند.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام انزجاز از اقدام اخیر در آتش زدن کتاب علمی به نام طب هاریسون، آن را محکوم نموده و بیان داشته است این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد.

در متن این بیانیه که با امضای آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه منتشر شده، آمده است: حوزه‌های علمیه و بزرگان آن با تاکید بر جایگاه علم و اندیشه و نقد عالمانه، حرکت ناپسند و جاهلانه اخیر در تعرض به یکی از متون مهم علم پزشکی را که در فضای مجازی انتشار یافته است ناروا می‌دانند و حوزه‌های علمیه و بزرگان آن و شورای عالی و مدیریت حوزه‌های علمیه آن را محکوم می‌نمایند، آشکار است که این گونه تفکرات و اقدامات در حوزه علمیه جایگاهی نداشته و انتسابی به حوزه و روحانیت ندارد.

واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به اقدام تبریزیان

سوزندان نمادین کتاب اصول طب هاریسون به جز مسئولان، واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را هم به دنبال داشت. دکتر مهدیار سعیدیان، سردبیر ماهنامه دانستنی‌های پزشکی در توئیترش واکنش نشان داده و نوشته است: شنیده اید که برای گروه‌های تروریستی و فرقه‌ای مانند مجاهدین خلق از واژه گروهک استفاده می‌کنند؟ به خدا این فرقه ضاله طب اسلامی و حامیانش هزاران بار بدتر از آن هاست. خط قرمز امنیت ملی هر کشور سلامت مردم است. چه کسانی از تبلیغ و تقویت گروهک طب اسلامی سود می‌برند؟ قوه قضائیه کجاست؟!

کاربر دیگری در توئیتر نوشت: جهل مقدسی که در جستجوی مسلط شدن بر نظام هنجاری ماست. کتاب پزشکی هاریسون، از مقدسات نیست، اما آتش زدن آن عمق جهل و کینه نسبت به علوم جدید را نشان می‌دهد. تاسف آورتر آنکه این آتش سوزی در لباس تبلیغ دین و با سودجویی از دین صورت می‌پذیرد. این نمونه‌ای از جهلی است که روز به روز درجامعه ما گویی مقدس‌تر می‌شود.

کاربری هم به علت فوت حجت الاسلام هاشمی شاهرودی اشاره کرده و در توئیتر نوشته است که درمان به شیوه طب اسلامی دلیل فوت وی بوده است.

پاسخ تبریزیان به واکنش‌ها

عباس تبریزیان در واکنش به انتقاد‌ها در کانال تلگرامی اش نوشت: این معترضان و این اعتراض‌ها ناشی از بی سوادی وعمل نکردن به فرامین ودستورات قرآن ودستورات الهی است. خود غربی‌ها در مراسمی کتاب قانون بو علی سینا را اتش زدند و اخیراً مکرراً قرآن را آتش زدند وبه حکم قانون الهی قصاص، کتاب آن‌ها را بایستی آتش میزدیم کتاب در مقابل کتاب. هنوز انتقام خون شهید سلیمانی بصورت کامل گرفته نشده است و این کار نیز یک انتقام واقعی است، زیرا نابودی پروژه‌ای است که سالیان سال است که برای آن زحمت کشیده اند، کتاب سهل است کاخ سفید را هم آتش بزنیم کم است. این اعتراض‌ها ناشی از جهل وبی اطلاعی از مقدار آسیبی است که این کتاب به بشریت زده است وآمار بیمار وبیماری‌ها در کل جهان بخاطر این کتاب به حد اعلی در کل تاریخ بشریت رسیده است.

در پایان این پاسخ نامه آمده است: کتاب ملک شخصی است ومالک کتاب می‌خواهد اموالش را آتش بزند، به شما چه، واگر توهین باشد توهین به یک کافر بی دین وصهیونیست است. چرا شما غصه می‌خورید. بنابر گزارشات واصله مفاد این کتاب مرتب تغییر می‌کند ونویسندگان کتاب از شرکت‌های دارویی مبالغی دریافت می‌کنند ودارو‌های آن شرکت‌ها را تبلیغ می‌کنند، پس این کتاب بر اساس نفع مردم وبر اساس علم ودانش نیست بلکه بر اساس منافع مافیای دارو نوشته می‌شود.

انتشار یافته: 47
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/11/06
تقی به توق میخوره قران رو وسط می کشن دستورات الهی رو وسط می کشن در حال که قران با دانش و علم هیچوقت مخالفت نکرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
دقیقا چه اونکه معتقد چه اونکه غیر معتقد تا کم میارن از قرآن مایه میذارن اونکه غیر معتقد میگه لاکراه فی الذین بابا بغیر فرانک بخون نه همونجا که به منافعت نزدیکه اونکه معتقدند از رو جهل کاری می‌کنه ربطش میده به خدا و قرآن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
دین گوشی من تایپ خودکار داره یه چیز می‌نویسم خودش خودبخود تایپ می‌کنه اشتباه الذین فرستاده باز نگین خودت قرآن نخوندی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
جواب این احمق سکوت وفرستادن به تیمارستان است....شاید هم مواد مخدر مخلوط سنتی با شیمیایی زده!!!
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نفس کار کتاب سوزی را تایید نمی کنم
ولی من خواهان مبارزه جدی با نظام بهداشت و درمان پزشک سالار ایران هستم
من به مدعی العموم توصیه می کنم علیه وزارت بهداشت و درمان ،کمیسیون های ادواری بهداشت و درمان مجلس و سازمان نظام پزشکی به دلیل عدم اعمال حداقل حمایت های قانونی از طب سنتی کیفر خواست صادر کند
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/11/06
مسئولین از ترس غربیها وحشت کردند ودارند تند تند بیانه ومحکومیه صادر میکنند خیلی بدبختید
Netherlands
13:42 - 1398/11/06
اسمش و به دروغ عوض كرده معلوم نيست از كجا اومده كمي تحقيق كنيد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به نظر من که هم اسمش و عوض کرده هم قیافش و
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
نگران نباش عزیزم،حالا از تبریز باشه یا یزد و کردستان و بلوچستان برای ما مهم نیست ما به اون قومیت و شهر حق توهین نداریم ایشون یکی از شهروندای ایرانی هستن که اینکارو انجام دادن، حالا ما چه کرد باشیم چه ترک و چه فارس و بلوچ آبرد و منافع مون در خطره ،دیگه اینقد احمق نیستیم که اصل مسئله دشمنی با دانش جدید و تحمل نکردن نظر و ایده دیگران رو ول
کنیم بچسبیم به حرفهای احمقانه
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/11/06
به نظرم بیارنش تلویزیون و افرادی که مریض هستن رو درمان کنه شاید حقیقت داشته باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
نسل دایناسورها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
وای وای یعنی حماقت تا کجااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/11/06
این از قیافش هم معلومه ....
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/11/06
خیلی دوست دارم بدونم این دندونش خراب میشه بطریق طب سنتی میکشه، با انبر دست.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
از طب غربی کافران هم زیاد استفاده کرده ولی اون مشکلی نیست شاید مردم نباید استفاده کنن
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
وای عالی گفتی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نمیری خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/11/06
یک سئوال از این مرتیکه نفهم دارم اگر کتاب ملک شخصیس .قران هم ملک شخصی حساب میشه تجویز آتش زدن میدهی؟
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/11/06
دقیقا چیزی که دوست داره دارن انجام میدن براش این میخاست فیلم نمادینش پخش بشه در موردش صحبت بشه تا افرادی که اینو نمیشناسند متوجه بشن که اینجور شخصی هست ...که به هدفشم رسید تا دیروز کسی نمیشناخت الان جهانی شد از فردا از گوشه کنار میخان ببیننش هرچقدر میخاد بدن بخش فقط درمان بشن .این جور ادما زیاد داشتیم
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/11/06
من داروی فشار خون طب اسلامی را استفاده کردم و کامل درمان شدم ، الان یکسال هست که دیگر داروهای شیمیایی فشار خون هم مصرف نمیکنم و کاملا درمان شدم
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/11/06
به قول معروف این دفاعی که میکنی چه ربطی داره به کار شما؟
چرا از شهید سلیمانی و قرآن و اهل بیت برای خودت سنگر میسازی برادر؟
بنا بود ما سنگر آبروی اهل بیت و شهدا باشیم نه اسم آنها مایه ی سو استفاده ما
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1398/11/06
مدعی العموم خودش دلش با این شیخ هست
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/11/06
خدا عمر باعزت بهش بده مریضی منو که ده سال بود هیچ دکتری نتونست درمان کنه رو بدون چشم داشت درمان کرد, تعصب بیجا رو بذارین کنار لطفا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
ایشون عالم نیستن و چیزی کشف نکردن درد تورو طب سنتی درمان کرد نه این آقای مدعی
یه عاقل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
احتمالا سرما خورده بودی
مادر بزرگ منم بلد بود درمان کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
انشاله مريض نشي ولي خداوكيلي هر وقت تو خودت يا خانواده ات مريض شدن حتما برو پيش همينا مشغول زمه ضمه ظمه نميدونم هرچي هستي اكه يه بارم كه شده احساس كني دكتراي جديد بايد بري
....
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
دروغ نگووووو
United States
16:42 - 1398/11/06
خدایارویاورت باشه مرد بزرگ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
مرد بزرگ متوهم بهتره کسی با طب سنتی مشکل نداره با غرور و خودشیفتگی مشکل داریم وقتی خود این آقا چندین بار با علم غربی درمان شده
United States
16:48 - 1398/11/06
طب جدید رااسمش رومیزاری دانش طب جدید یک مشت چرندیات است که بیماری ها راریشه ای درمان نکرده ودرعوض دهها بیماری به بیماری شخص اضافه می‌شود مثل سرطان که بیمار باشیمی درمانی مرگ تدریجی راتجربه می‌کند ولی سرطان با روش‌های طبیعی به آسانی درمان می‌شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بادام تلخ درمان سرطان خودمون میدونیم اما ایشون نماینده طب سنتی نیست
یه عاقل
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
خیلی خوبه که هیچی نمیدونی ولی دهنت اندازه تمساح باز میشه
شما یک دونه بیار سرطان درمان کرده باشه و یکی هم درمان کنن درست میگی
کمتر بکش اون مواد مخدر لعنتی رو
زاهدان
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
هرچند که عمل ایشون ناپسنده! ولی بدون قضاوت های عجولانه و بی منطق نباید تمام مکتب رو زیر سوال برد، طب نوین پزشکی در کنار طب سنتی میتونه کارساز باشه!!
ولی فراموش نکنیم که پدر طب، جناب ابوعلی سینا هستن، که اگه ما ایرانی ها اطلاعاتی در مورد ایشون نداریم ولی دانش ابوعلی سینا زیربنای علوم پزشکی نوین که در بهترین دانشگاههای دنیا تدریس میشه، کتاب قانون و دیگر کتابهای منتسب به ایشون هستش
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/11/06
این آقا واقعا اسطوره بلاهت تشریف داره ! آخه خون سردار سلیمانی چه ارتباطی با کتاب طب هاریسون داره ؟! و بر چه اساسی فکر کردی منحصراً با آتش زدن این کتاب میتوان انتقام خون سردار را گرفت؟! آخه چرا انقدر راحت دروغ میگی؟! هیچوقت با جهل و نادانی نمیتوان به مقابله با دشمنان رفت و از آنان انتقام گرفت ! اینکار شما نه انها انتقام نیست بلکه ابزار مضحکه شدن در دنیاست
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1398/11/06
یه بنده خدایی میگفت اینا اکثرا لبنانی هستند ولی منبعشو نخوندم
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1398/11/06
مقصر اون موتوری است که جنس خراب بهش رسونده
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1398/11/06
وقتی چهار نفر مثل این تو ایران باشن ما دیگه اصلا نیازی به هیچ دشمنی نداریم.
Sweden
19:16 - 1398/11/06
برای اینکه آبروی اسلام را بیش از این نبره چرا خلع لباسش نمیکنین
Iran, Islamic Republic of
03:03 - 1398/11/07
انصافا خیلی هایی که دکترهای مدعی نتوانستند درمان کنند درمان کرده
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1398/11/07
دقیقا این بنده خدا درست گفته.این کتاب مافیای داروست.چون جیبشون کلی از طریق این کتاب پرمیشه واگر مردم دیگه ازاین داروهای شیمیایی استفاده نکن تمام منافعشون به خطر میفته درموردش اینجوری گارد گرفتن.وگرنه هممون میدونیم که این داروهای شیمیایی اگر به احتمال کم یک مریضی رو به ظاهر خوب کنه هزار تا مرض دیگه نصیب ادم میکنه.
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1398/11/07
حالا میبینی برای درمان بواسیرش میره انگلیس
پاسخ ها
ارباب
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
انشاله ببرنش چین این ویروس ریشکن کنه
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/11/07
حتما پارتیش کلفته!!! وگرنه اگه همون بار اول بخاطر حرف مفتش آب خنک میخورد حالا میفهمید مملکت قانون داره و جرات همچین کاریو نداشت
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/11/08
این فرد باید دستگیر و اعدام شود لطفاً نظر من را بذارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج