تفاوت‌های شخصیتی؛ مردان آناناسی، زنان هلویی!
۹۵۴۲۲۳
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
۳۶ 
زن و شوهر‌ها برای آن‌که بتوانند با صلح، صفا و عشق با یکدیگر زیر یک سقف زندگی کنند، باید هم را بلد باشند! هر زنی قبل از ازدواج باید بداند که دنیای زمخت و نتراشیده مرد‌ها تا چه حد با دنیای لطیف زن‌ها فرق می‌کند و البته که هر مردی هم قبل از وارد شدن به زندگی یک زن، باید با چم و خم روحیات زن و راز و رمز به دست آوردن دل او آشنا شود.

روزنامه خراسان - زهرا وافر: زن و شوهر‌ها برای آن‌که بتوانند با صلح، صفا و عشق با یکدیگر زیر یک سقف زندگی کنند، باید هم را بلد باشند! هر زنی قبل از ازدواج باید بداند که دنیای زمخت و نتراشیده مرد‌ها تا چه حد با دنیای لطیف زن‌ها فرق می‌کند و البته که هر مردی هم قبل از وارد شدن به زندگی یک زن، باید با چم و خم روحیات زن و راز و رمز به دست آوردن دل او آشنا شود.

در این مطلب قصد داریم به شکل خلاصه، راجع به تفاوت‌های روانی و شخصیتی زن‌ها و مرد‌ها صحبت کنیم. تفاوت‌هایی که بسیاری از سوء تفاهم‌ها را حل می‌کند و دانستنش علاوه بر زن و شوهرها، برای دختران و پسران دم‌بخت هم کاربردی خواهد بود. با ذکر این توضیح که چنین نکاتی به طور مطلق برای همه زنان و مردان صدق نمی‌کند.

مردان آناناسی، زنان هلویی!

مردان کنجکاو و زنان محتاط

خانم‌ها، محتاط‌تر و بیشتر به دنبال آرامش و امنیت‌اند. به همین دلیل است که خانم‌ها هنگام رانندگی، گاهی روی اعصاب مرد‌ها می‌روند!

آقایان، حادثه‌جو و کنجکاو هستند. به همین دلیل احتمال رانندگی پرخطر و کلا انجام هر کار خطرناکی در مرد‌ها بیشتر است.

شباهت رفتار مردان به آناناس!

شخصیت خانم‌ها شبیه هلو است! ظاهری نرم و لطیف، اما در عوض، هسته‌ای محکم دارند. برعکس آن چه عموم مردم فکر می‌کنند، معمولا خانم‌ها به لحاظ روانی تاب و تحمل بیشتری دارند.

آقایان به لحاظ شخصیتی کمی تا قسمتی شبیه آناناس هستند! از این نظر که برعکس ظاهر خشن و بی احساس‌شان، باطنی نرم دارند. مرد‌ها انگار همان پسربچه‌هایی هستند که حالا دیگر سبیل درآورده‌اند!

مرد‌های مدیر و زنان مراقب

مردان آناناسی، زنان هلویی!

خانم‌ها دوست دارند از آدم‌های دور و برشان، مراقبت کنند. به همین دلیل هم آن‌ها مادر می‌شوند، مربیان باحوصله‌ای هستند و پرستارانی شایسته.

مرد‌ها به طور ناخودآگاه دوست دارند که مدیر باشند و معمولا به مدیریت کردن دیگران هم تمایل نشان می‌دهند. آن‌ها در ناخودآگاه‌شان دوست دارند درست مثل اجدادشان، رئیس قبیله باشند!

مرد‌های کلی‌نگر و زنان جزئی‌نگر

خانم‌ها، جزئی‌نگرند و به تمام زوایا و جزئیات هر چیز توجه دارند. جزئیات به ظاهرساده‌ای مثل لباس چند سال قبل یکی از اقوام در ذهن آن‌ها می‌ماند.

آقایان، کلی نگرند. در هر کاری معمولا به کلیات، اهداف، اصول و منطق کار توجه می‌کنند و به همین دلیل حافظه‌شان در امور جزئی ضعیف است. پس عجیب نیست اگر مناسبت‌ها را فراموش کنند.

مردان کم‌حرف و زنان پرحرف

خانم‌ها، وقتی احساس مشکل می‌کنند، مدام صحبت می‌کنند تا اضطراب خود را تخلیه کنند. پس اگر همسرتان در چنین مواقعی یک‌ریز حرف می‌زند، فقط کمی همدلی نشان دهید.

مرد‌ها به هنگام مواجه شدن با مشکلات به غار تنهایی‌شان می‌روند و کم حرف می‌شوند تا مسئله را در ذهن خود تحلیل کنند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود، خانم‌ها به غار تنهایی همسران‌شان سرک نکشند.

‌توجه مردان و زنان به ظاهر

مردان آناناسی، زنان هلویی!

خانم‌ها، توجه زیادی به ظاهر و باطن خود دارند. ممکن است در روز وقت زیادی را صرف تماشای خود در آینه کنند و معمولا با کوچک‌ترین نشانه بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند.

آقایان، تمرکز و توجه زیادی به ظاهر جسمانی، حالات روحی و حتی مشکلات جسمی خود ندارند. ممکن است مردی فوت کند و تازه بعد از مرگش مشخص شود که سال‌ها به یک بیماری مزمن مبتلا بوده است!

مردان چشمی و زنان گوشی!

خانم‌ها، بیشتر از راه گوش کردن و شنیدن عاشق می‌شوند. اگر می‌خواهید قلب همسرتان را تصاحب کنید، باید کلمات عاشقانه زیادی برای به کار بردن در مکالمات روزمره بلد باشید.

آقایان، بیشتر از راه چشم و دیدن تحت تاثیر قرار می‌گیرند. به همین دلیل است که برای به دست آوردن دل مردان، اهمیت به ظاهر جسمانی یکی از میانبرترین راه‌هاست.

مردان و زنان و موفقیت

خانم‌ها خوشبختی را در زندگی‌مشترک موفق و داشتن روابط صمیمانه و عاشقانه با همسری ایده‌آل می‌بینند.

مرد‌ها خوشبختی را در به دست آوردن شغل، ثروت، احترام و موقعیت اجتماعی چشمگیر می‌دانند.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
08:47 - 1398/11/07
جالب بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
چیش جالب بود یه مطلب از نظرات شخصی یه شخص ناآگاه انگار از آرزوهاش مطلب نوشته
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/11/07
اون مورد آخر ، الان بین زن ها و مردها جابه جا شده و بر عکسه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
این تخیلات نویسنده متنه زن و مرد نداره
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/11/07
بابا یکی به زنا بگه اگه ساکتیم با شما مشکل نداریم مشکل جای دیگست پس تنهامون بزارین.
اگه پرده خونه فلانی رو ندیدیم چون مهم نبوده و...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
باشه حرص نخور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
خود درگیری داریا. به سکوتت ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/11/07
وای چه آینده ای در انتظاره یه دختره آقا مرده نفهمیده بوده مریضه البته مردها از خود گذشتگی زیادی دارن شاید به خاطر مشکلات بستگانش به فکر خودش نبوده
ولی من خیلی از تنهایی بعد از ازدواج میترسم
پاسخ ها
نیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
ازدواج نکن عزیزم
نشستی راحت زندگی میکنی، مثل ما خر نشو و به زندگی بدون دغدغه ات ادامه بده
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1398/11/07
از نظر علمی شعر بود و تفکرات نویسنده بود فقط! انگار آدما میوه و شی هستند
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/11/07
کاش این مردونه زنونه کردنا تموم شه. بابا روح ادم که جنسیت نمیشناسه. اینا کلیشه هایی که ما خودمون ساختیم و تو ذهنمون فرو کردیم که مرد فلان و زن بهمان. اینهمه اسثنا در رد این مسله من جمله خود بنده. همین کلیشه و کج فهمیا باعث میشه که طرف فکر میکنه وقتی ازدواج کرد طرف مقابل وظیفه داره تمامی خلا و کمبودای اینو پر کنه. خب اقا و خانم محترم یکم خودت زحمت بکش یکمم از فکری و روحی قوی کن خودتو
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1398/11/08
علم روانشناسی امروز بیشتر این مسایلی که اشاره کردید رو زیر سوال برده. اینا بیشتر مربوط به نوع تربیت و فرهنگ آدمان و ربطی به روانشناسی ندارن
این مطلبی که گذاشتید قدیمیه و تاریخش مال چند دهه پیشه عزیزان
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/11/08
اره نیلی تو که ازدواج کردی حالا که نیاز جنسیت برطرف شده به ما میگی ازدواج نکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
برطرف شده؟؟!! اصلا میدونی چیه؟ انگار فقط یک باره که میگی شده، بعدش هم نیاز جنسیتو برطرف کنی به بدبختیش نمیارزه البته شما دوست داری میتونی بدبخت شی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج