واگذاری ۲۰هزار خودرو با داخلی‌سازی قطعات
۹۵۵۰۳۹
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
۲۳ 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از راه‌اندازی سایت توان ایران در هفته گذشته برای ارتباط تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان خبر داد و با اشاره به هدف‌گذاری این وزارتخانه برای صادرات ۸۵ میلیارد دلاری به کشورهای همسایه تا سه سال آینده، گفت که برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل در حوزه خودرو منجر به ساخت سه قطعه شد که در پی آن ۲۰ هزار خودرو از کف کارخانه‌ها جمع شدند.

ایسنا نوشت: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از راه‌اندازی سایت توان ایران در هفته گذشته برای ارتباط تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان خبر داد و با اشاره به هدف‌گذاری این وزارتخانه برای صادرات ۸۵ میلیارد دلاری به کشورهای همسایه تا سه سال آینده، گفت که برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل در حوزه خودرو منجر به ساخت سه قطعه شد که در پی آن ۲۰ هزار خودرو از کف کارخانه‌ها جمع شدند.

مهدی صادقی نیارکی در دومین جشنواره ملی حمایت از تولید داخل (حاتم) از راه‌اندازی سایت توان ایران در هفته گذشته خبر داد و اظهار کرد: در راستای قانون حمایت از ساخت داخل وزارت صمت مکلف به ایجاد چنین سایتی بود تا سازندگان و مصرف‌کنندگان را به یکدیگر پیوند دهد.

وی افزود: طبق قانون، هر خرید خارجی باید سه ماه قبل در این سایت بارگذاری شده باشد تا مشخص شود که نیازها در داخل تولید نداشته است و تمام دستگاه‌های دولتی ، بخش خصوصی که از صندوق توسعه ملی و یا دیگر منابع تسهیلات گرفته باشند مشمول قانون حمایت از ساخت داخل می‌شوند و باید نیاز خود را از این سایت تامین کنند و با کسانی که به این امر اهتمام نداشته باشند طبق قانون برخورد خواهد شد.

مطالعه نیازهای کالایی ۱۵ کشور همسایه

صادقی در ادامه با بیان اینکه در سازمان توسعه تجارت مطالعاتی مبتنی بر نیازهای کالایی در ۱۵ کشور همسایه در حال انجام است، گفت: در حال حاضر صادرات ما به این کشورها ۲۰ میلیارد دلار است، اما هدفگذاری شده که در سه سال آینده این عدد به ۸۵ میلیارد دلار برسد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری ۹ میز ساخت داخل در وزارت صمت تاکنون، گفت: سه میز در خودرو برگزار شده که نتیجه آن داخلی‌سازی ۷۵ میلیون یورو قطعات خودرو بوده و با برگزاری میز اول و داخلی سازی سه قطعه ۲۰ هزار خودرو از کف کارخانه‌ها جمع شد.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد که وزارت صمت برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات تا سال ۱۴۰۰برنامه‌ریزی کرده است.

امروز (سه شنبه) دومین جشنواره حمایت از تولید ملی (حاتم) با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری، دبیر خانه کارگر، معاون امور صنایع وزارت صمت و جمعی از تولیدکنندگان و مقامات دیگر کشور برگزار شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:14 - 1398/11/08
کدوم کشوری حاضره تولیدات آشغالتون رو بخره
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1398/11/08
طبق ادعای تولید کنندگان داخلی قیمت قطعات تولید داخل تا یک سوم قطعات خارجی کاهش پیدا کرده است فقط جای تعحب است چرا با وجود ارزانی قطعات روزانه، قیمت خودرو بالا می رود ...
Canada
15:46 - 1398/11/08
شما نمیخواد اشغال صادر کنید لطف کنید همین خودروهاتون رو که هر رو روز تو جادها این همه ادم رو به کشتن میدن سرو سامان بدید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج