دستگیری دو موبایل‌قاپ در تهران
۹۵۵۰۵۸
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
۱۸ 
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو موبایل قاپ با ۴۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: خرید موتورسیکلت در فضای مجازی سارقان را لو داد.

خبرگزاری ایسنا: معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو موبایل قاپ با ۴۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: خرید موتورسیکلت در فضای مجازی سارقان را لو داد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی اظهارکرد: با ارجاع چندین پرونده موبایل قاپی از مناطق شمال شهر تهران به پایگاه دوم پلیس آگاهی مشخص شد سارقان با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندای قرمز رنگ از شهروندانی که در حال صحبت کردن با گوشی همراهشان در ایستگاه‌های اتوبوس بودند، سرقت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: پرونده‌های تشکیل شده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و ماموران در گام نخست از تحقیقات اولیه خود با مراجعه به محل‌های سرقت و تحقیقات میدانی، چهره هر دو سارق جوان و شماره پلاک موتورسیکلت شان را به دست آوردند.

نجفی افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، هویت مالک موتورسیکلت به نام "مهران .م" شناسایی و به اداره هجدهم دعوت شد.

وی در ادامه گفت: مالک موتورسیکلت در اداره هجدهم حاضر شد و گفت که موتورسیکلت را به صورت قولنامه‌ای به یک نمایشگاه‌دار در حوالی میدان گمرک فروخته‌ام و اطلاعی از سرقت‌ها ندارم. بلافاصله کارآگاهان به نمایشگاه اعلامی مراجعه کردند که طی تحقیقات از نمایشگاه دار وی نیز اظهارکرد موتورسیکلت فوق را به صورت "نشر آگهی در فضای مجازی" به یک جوان به نام " فرزاد" فروخته است.

نجفی تصریح کرد: با به دست آمدن این سرنخ کارآگاهان مخفیگاه " فرزاد " را در محدوده خیابان شوش شناسایی کردند و موفق شدند با هماهنگی مقام قضائی فرزاد و همدستش به نام " رامین " را 25 آذرماه در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم دو دستگاه گوشی سرقتی کشف شد، گفت: موتور سیکلتی که متهمان با آن سرقت‌ها را انجام می‌دادند توقیف شد و متهمان به همراه اموال کشف شده به اداره هجدهم انتقال یافتند.

وی افزود: هر دو متهم به ۴۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر معترف شدند و گفتند، با پرسه‌زنی در محدوده‌های شمال و شمال غرب تهران با انتخاب سوژه‌هایی که در حال صحبت کردن با موبایل‌شان در ایستگاه اتوبوس بودند، بلافاصله گوشی‌شان را سرقت می‌کردیم و متواری می‌شدیم و گوشی‌های سرقتی را به افراد عبوری می‌فروختیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: تاکنون ۳۰ تن از مالباختگان شناسایی و هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج