عارف: لیست کاملا اصلاح‌طلبانه ارائه می‌کنیم
۹۵۵۰۶۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
۲۰ 
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تایید صلاحیت مجدد برخی کاندیداهای اصلاح‌طلب، گفت: ما در حال حاضر اصلی‌ترین جریان این کشور و نظام را نمایندگی می‌کنیم و بنا داریم در انتخابات پیش رو لیست کاملا اصلاح‌طلبانه ارائه کنیم.

خبرگزاری ایسنا: رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال تایید صلاحیت مجدد برخی کاندیداهای اصلاح‌طلب، گفت: ما در حال حاضر اصلی‌ترین جریان این کشور و نظام را نمایندگی می‌کنیم و بنا داریم در انتخابات پیش رو لیست کاملا اصلاح‌طلبانه ارائه کنیم.

محمدرضا عارف در مراسم رونمایی از گزارش عملکرد فراکسیون امید شورای اسلامی که صبح امروز(سه‌شنبه) هشتم بهمن در محل فراکسیون امید و با حضور اعضای مجمع عمومی این فراکسیون برگزار شد، گفت: مکانیسمی که در دهه ۹۰ طبق آن در انتخابات حضور پیدا کردیم مبتنی بر اصل وحدت بود و توانستیم در این مسیر جلو برویم. شورای هماهنگی اصلاح طلبان ساز و کارهایی در این زمینه پیشنهاد داد که مهمترین آنها تشکیل شورای عالی بود، ما با این رویکرد جلو رفتیم و جواب گرفتیم.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما توانستیم با این ساز و کار در تهران و در انتخابات مجلس شورای اسلامی و در انتخابات شوراها لیست ارایه دهیم و لیست‌مان به صورت صددرصدی رای آورد، اتفاقی که قبل از آن هیچ‌گاه نیفتاده بود. در انتخابات شوراها ۴۸ لیست موازی اصلاح طلبان ارایه شد اما لیست ما که لیست اصلی اصلاح طلبان بود، توانست رای بیاورد.

وی تصریح کرد: یکی از انتقاداتی که همواره در طول چند سال گذشته به شورای عالی وارد بوده، این است که نسبت به وظیفه نظارتی‌اش بر فراکسیون امید و شوراها قصور داشته است که ما تا حدودی این انتقاد را وارد می‌دانیم.

نماینده مردم تهران گفت: وقتی که شورای عالی تشکیل شد به دلیل اینکه تهدیدی برای رقبا بود، تلاش‌هایی برای تخریب آن انجام شد اما خوشبختانه این شورا توانست به خوبی کار خود را پیش ببرد و در انتخابات مجلس که ما در خوشبینانه‌ترین حالت فکر می‌کردیم ۵۰ الی ۷۰ کرسی را به دست بیاوریم، توانستیم حدود ۱۳۰ نفر را با لیست امید به مجلس بفرستیم.

عارف افزود: ما در این دوره از انتخابات در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیدیم که ائتلاف نمی‌کنیم، لیست‌مان کاملا اصلاح‌طلبانه خواهد بود و هر جا کاندیدا داشته باشیم، لیست می‌دهیم. تقریبا روندی که دور قبل طی شده از سوی شورای عالی رد شده است. گرچه در حال حاضر بحث رد صلاحیت‌ها مقداری کار را مشکل می‌کند که البته قابل پیش بینی بود و کاملا طبیعی است چرا که ما همواره با حذف کاندیداهای اصلاح طلب در ادوار مختلف انتخابات روبرو بوده‌ایم و این امر جدید و خاص این دوره هم نیست ولی چون در این دوره در مجلس حضور داریم لذا آن را بیشتر حس می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقی که در این دوره افتاد، دفعه اول نیست که افتاده است؛ سال ۸۶ نیز ما این مقدار ردصلاحیت‌ها را داشتیم و کسانی نیز که تایید شدند، انصراف دادند؛ علت انصراف نیز ردصلاحیت‌های گسترده عنوان شد.

رییس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر اینکه در انتخابات مجلس یازدهم بحث هویت برای جریان اصلاحات بسیار اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر و در انتخابات مجلس یازدهم مهمترین تاکید ما بر بحث حضور مردم در انتخابات است. ما اگر پشتوانه مردمی را از دست بدهیم، چیزی نخواهیم داشت. حضور ما به عنوان اصلاح‌طلبان در راستای ادای وظیفه و تکلیف است چرا که جریان اصلاحات جریانی است که ریشه در انقلاب دارد و حذف شدنی نیست.

وی با بیان اینکه نباید جریان اصلاحات را برای منویات خودمان بخواهیم، گفت: نباید بگوییم اگر فلانی رد شد، آسمان به زمین آمده است. با رفتن یک فرد جریان از بین نمی‌رود، باید اجازه دهیم که اگر خودمان نمی‌توانیم دیگرانی بیایند و اتفاقاتی را رقم بزنند. ما باید در خدمت جریان باشیم و در این راستا فعالیت کنیم.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبل از دهه ۹۰ و در کمتر از ۱۰ سال گذشته برخی ادعای پایان اصلاحات را مطرح کردند، حتی تا قبل از اسفند ۹۱ ارزیابی برخی بزرگان این بود که فضابرای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مهیا نیست اما ما آمدیم و موفق هم شدیم، فضا عوض شد. در حال حاضر نیز وظیفه ملی داریم که در انتخابات شرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر اصلی‌ترین جریان نظام و کشور را نمایندگی می‌کنیم، گفت: این جریان باید قدر خودش را بداند، در صحنه حضور پیدا کند، البته این حضور فقط برای کسب قدرت و با این هدف نباشد. وظیفه ما در این زمینه سنگین است و باید به این وظیفه عمل کنیم.

عارف خاطرنشان کرد: امیدواریم بحث تایید صلاحیت‌ها به خوبی انجام شود که ما بتوانیم لیست خوبی را در تمامی حوزه‌ها تهیه کنیم، کار جدی را آغاز کنیم و در انتخابات حضور فعال داشته باشیم.

عارف در ادامه با اشاره به جلسات خود با مقامات مربوطه درباره رد صلاحیت برخی نمایندگان فعلی و کاندیداهای اصلاح طلب گفت: تاکید ما این بود که در این دوره نیازمند مشارکت جدی مردم در انتخابات هستیم و لازم است در بررسی صلاحیت‌ها مر قانون رعایت شود. ما این موضوع را در هیئت نظارت چند استان بزرگ هم پیگیری کردیم.

رییس فراکسیون امید با اشاره به سوابق ردصلاحیت‌ها در ادوار گذشته انتخابات، گفت: من جلسه‌ای را هم با آقای لاریجانی برای همفکری در این زمینه داشتم و ایشان هم در حال پیگیری موضوع ردصلاحیت برخی نمایندگان فعلی است.

عارف خاطرنشان کرد: ما در مورد بررسی صلاحیت‌ها گزارش‌های غیر رسمی داریم، خوش‌بین هستیم و امیدواریم حجم بالایی از افراد شایسته و واجد شرایط مجددا تایید صلاحیت شوند و به گرم‌تر شدن فضا کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فضای کشور از نظر انتخاباتی هنوز فضای پرشوری نیست، به طور مثال همواره فضای دانشگاه‌ها در آستانه انتخابات فضای گرمتری بود که البته بخشی از آن ناشی از حوادث اخیر است. ما باید برای گرم‌تر شدن فضا تلاش کنیم چرا که معتقدیم مردم باید به صحنه بیایند و برای این کار لازم است که جریانات سیاسی فعال شوند.

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/11/08
زرششششششششششششک!
پاسخ ها
باید خون گریست...
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
سوپاپ اطمینان
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/11/08
صاحب ژن خوب ، حالا معلوم میشه به چه کسانی گفته میشه ؟
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1398/11/08
آری ژنهای خوبو سوا کن مبادا نسلشون منقرض بشه سرت بی کلاه بمونه
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1398/11/08
خخخ لیست امیدت فتح افتوح کردحالالیست اصلاح بده بیرون
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/11/08
خب اقای ژن خوب لیست قبلی شما که کامل رای اورد برای مردم بیچاره چه کردید فقط از امکانات مردم خوب استفاده کردید و پسرتان که ژن خوب هم هست صاحب چند تا شغل شد نه لیست شما و نه لیست مقابلتان برای مردم کاری نکردید
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/11/08
اصلاح طلب و اصولگرا دستتون دیگه رو شده واسه همه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
دقیقاً همینطور هست هیچ کدامشان هیچ نیستند فقط فکر جیب خودشان هستند
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/11/08
اقای عارف جناح اصولگرا و اصلاح طلب هیچ جایگاهی نزد ملت ندارند.چون هردو خیانتکارندفقط بفکر جیبشان هستن 40سال توراس قدرت بودن ولی کاری برای کشور نکردند .تمام ثروت این ملت نجیب را بتارج بردن هردو جناح فقط واگذارشان بخدا.
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/11/08
بین مردم هیچ جایگاهی ندارید آقای عارف، شما اگر توانمند بودید وقتی پسرت گفت من ژن خوب دارم و با خیلی ها فرق دارم می‌رفتی ادبش می‌کردی، معلومه در تربیت فرزند و تقوا و مسلمانی ضعف دارید در خانواده خودتون، خدا به شما فهموند که مشکل داری و برو اول مشکل خودتو حل کن بعد بیا به کار مردم برس، مردم اشتباه بزرگی کردند به شماها رای دادند، البته بر اساس هیجان و لیست رای دادند در غیر اینصورت رای نمی‌آوردید،،،
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/11/08
امیدوارم امسال به جای شما مدیران بی خاصیت یک عده جوان پر انرژی و درست و حسابی رای بیاورند و مشکلات را حل کنند،،،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
انشاا...امیدوارم.ولی تامرزهابسته هست وتندروهامانع روابط بادنیاهستندوضع خرابترخواهدشدهرکسی بیادهمینه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
بشین تا بیان خخ
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1398/11/08
فکر میکنم با اینکه نقد زیادی به آقای قالیباف داریم ولی ایشون و جوانها میتونند مفیدتر از خیلی ها کار کنند،،
پاسخ ها
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
به همین خیال باش فکر میکنی حمله گاز انبری میکنه و همه چیز را درست میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
خیال نمی‌کنیم فکر می کنیم
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1398/11/08
سلام، اصلا مهم نیست کی رای میاره ولی برای حضور مردم که سلایق مختلف دارن باید لیست های مختلف باشه، اگه همه قراره از یه طیف سیاسی باشن دیگه شوی انتخابات چه صیغه ایه....
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1398/11/08
اقای ژن برتر توی این چند سال که درمجلس بودی چندتاطرح ارائه کردی که لیستت بکنه
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/11/08
اصلاح طلب واقعی کرباسچی هست و اصغرزاده بقیه خنثی و در مسیر منافع
Kuwait
16:45 - 1398/11/08
لیست بی خاصیت بی قدرت چه ارزشی داره؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1398/11/08
مردم نباید بار دیگر فریب لبخند اصلاحطلبان دو چهره غربگرا شوند؛؛؛::؛؛؛؛؛؛:؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1398/11/08
کلا تو هم دارید,اون رییست که میگه اصلاح طلبی نیست,تو هم که میگی لیست میدهیم,اگر لایحه افشا نکردن خطای نمایندها را تصویب نمی کردید حالا مردم خود قضاوت میکردند.
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/11/08
چه لیست بدی چه لیست ندی دیگه رای بی رای هرچی تا حالا رای دادیم امید داشتیم درست بشه کافیه فقط رفتین جیب خودتون پر کردین به ریش ما خندیدن در مراسمهای خصوصیتون از احمقی ما جک ساختین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج