وزیر صنعت: صادرات ایران به ۳۲میلیارد دلار رسید
۹۵۵۰۸۴
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
۱۸ 
وزیر صمت از صادرات ۳۲میلیارددلاری ایران در ۹ماهه نخست سال جاری خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: وزیر صمت از صادرات ۳۲میلیارددلاری ایران در ۹ماهه نخست سال جاری خبر داد.

رضا رحمانی در مراسم افتتاح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر کمیاب خاکی و سایر عناصر استراتژیک که ظهر امروز در مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران واقع در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز استانی مهم در کشور است و با تلاش‌های صورت‌گرفته شاهد یک آرامش و روحیه خوب در استان هستیم.

وی افزود: ارزش تولیدات معادن و صنایع معدنی کشور امسال 22 میلیارد دلار است که از این عدد 10 میلیارد دلار میزان صادرات معدن است.

وزیر صمت با ابراز اینکه "پیش‌بینی ما این است که در 9 ماه ابتدای سال جاری حدود 32 میلیارد دلار میزان صادرات غیرنفتی است که تاکنون علی‌رغم همه موارد کاهش نداشته است"، بیان کرد: اهمیت و ظرفیت معدن بر هیچ کس پوشیده نیست.

رحمانی با اعلام اینکه فعال‌سازی معادن کوچک در مناطق محروم از سوی وزارت صمت در حال انجام است، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان باید در این زمینه ورود کنند و در زمینه اکتشاف باید شرکت‌های دانش‌بنیان حضور فعالی داشته باشند.

وزیر صمت با تأکید به اینکه درآمدزایی از معادن باید جایگزین فروش نفت شود، ادامه داد: نوسازی معادن جزو برنامه‌های وزارت صمت است و تکمیل زنجیره فلزات اساسی نیز در دستور کار قرار گرفته است، صادرات معدنی کاهش داشته و به‌جای خام‌فروشی محصول مواد معدنی فرآوری‌شده با ارزش افزوده بالاتری را صادر می‌کنیم.

وی با اظهار اینکه "طی سال‌های گذشته 23 میلیون تن سنگ آهن صادر می‌کردیم که این موضوع روند کاهشی به خود گرفته است"، گفت: در سال گذشته صادرات محصول سنگ آهن به 8 میلیون تن رسیده و تولید سنگ آهن نیز روند افزایشی داشته ‌و این موضوع حاصل پرهیز از خام‌فروشی است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج