افزایش نرخ پارک حاشیه‌ای در سال ۹۹
۹۵۵۱۰۹
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
۲۴ 
اعضای شورای شهر تهران به کلیات لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه ای و پارکینگ‌های شهرداری تهران که موجب افزایش نرخ آنها در سال آینده می شود رای مثبت دادند.

خبرگزاری ایلنا: در جریان یکصد و نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.

محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره این موضوع گفت:‌ ماهیت پارک حاشیه‌ای با پارکینگ‌های عمومی تفاوت دارد و به همین دلیل دو مصوبه در این زمینه به صورت جداگانه پیشنهاد شد.

او با بیان اینکه براساس قانون راهنمایی و رانندگی عوارض ناشی از درآمد پارک حاشیه‌ای باید به خزانه وارد شود ادامه داد: اما درآمد پارکینگ‌های عمومی به حساب شهرداری واریز خواهد شد و بر همین اساس این دو موضوع را در قالب دو مصوبه اجرا کردیم. پارکینگ‌های عمومی شهرداری بسیاری از آنها به دلیل پایین بودن نرخ ورودیه عمدتاً تبدیل به انبار اسقاطی‌ها،‌ خودروسازها شده و کاربری خود را از دست داده‌اند.

او با تاکید بر اینکه برای تبدیل پارکینگ‌ها به وضعیت واقعی باید اقداماتی همچون اصلاح نرخ آنها انجام گیرد افزود: بر همین اساس پارکینگ‌های عمومی شهرداری رده‌بندی و درجه‌بندی در سه سطح شده و این مسأله سب می‌شود که بهره‌برداران پارکینگ‌ها برای درآمد بیشتر ترغیب شوند کیفیت پارکینگ را ارتقاء دهند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: ورودی و نرخ توقف برای یک ساعت در پارکینگ شهرداری از نوع درجه یک ۳ هزار، درجه دو ۲۴۰۰ و درجه سه ۱۸۰۰ تومان است و به ازای هر نیم ساعت نرخ آن تغییری خواهد داشت. همچنین برای موتورسیکلت‌ها هزینه ورودی هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: لایحه نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای نیز در سال گذشته به دلیل برداشت اشتباه معاونت حمل و نقل به درستی اجرا نشد و به نوعی بر اساس مصوبه‌های قبلی نرخ‌ها اعمال شد.

سپس محمد سالاری درباره این لایحه پیشنهادی شهرداری گفت: با اصل این تصمیم مخالف نیستم و معتقدم هر چه زودتر باید تعیین تکلیف پارکینگ‌ها مشخص شود ولی باید توجه داشت که زمانی می‌تواند شهرداری بر اساس قانون عوارض بابت پارک حاشیه‌ای دریافت کند که تقاضا بیشتر از عرضه باشد و یا ۵۰ درصد پارک حاشیه‌ای برای کاربری غیرمسکونی در نظر گرفته شود همچنین خیابان از نوع شریانی درجه یک باشد.

وی گفت:‌ اختیار تعیین معابر که از چه درجه‌ای است به شورای عالی استان‌ها داده شده لذا از آقای علیخانی و شهرداری درخواست دارم تکلیف این موضوع را مشخص کنند.

سپس اعضای شورای شهر با ۱۸ رأی موافق به کلیات این دو لایحه رأی مثبت دادند که بر مبنای آن نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های شهرداری بر اساس کلیات تصویب شده برای سال ۹۹ افزایش یافت و جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/11/08
برپدرتون لعنت مگه ماشین مردم چی چی هست؟ پرایدوپیکان وپژو
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1398/11/08
سلام و درود
به به هر روز یه پرداختی جدید
مالیات بر طلاق
مالیات بر سود سپرده
افزایش نرخ پارک خودرو
به چه اوضاعی افتادیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج