توضیح ستاد بودجه درباره یارانه ۷۲هزار تومانی
۹۵۵۱۱۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
۲۶ 
سخنگوی ستاد بودجه سال ۹۹ گفت: با اجرای تصمیم جدید کمیسیون تلفیق، مجموع سرانه یارانه پرداختی به افراد کمتر خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی ستاد بودجه سال ۹۹ گفت: با اجرای تصمیم جدید کمیسیون تلفیق، مجموع سرانه یارانه پرداختی به افراد کمتر خواهد شد.

مژگان خانلو گفت: در جلسه مورخ 07/11/1398 کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و در ضمن بررسی تبصره (14) لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، با تصمیم نمایندگان محترم مقرر شد یارانه نقدی موضوع ماده (7) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب سال 1388 و یارانه طرح حمایت معیشتی خانوارها ناشی از اجرای طرح مدیریت سوخت، به تمامی مشمولین دریافت یارانه نقدی (یعنی 78 میلیون نفر) پرداخت شود.

وی گفت: در لایحه پیشنهادی دولت به جهت تفاوت جامعه هدف طرح‌های مذکور و تفاوت مبانی پرداخت بر اساس فرد و خانوار و با عنایت به اقدامات انجام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص برآورد شاخص‌های بهره‌مندی خانوارها از طرح حمایت معیشتی خانوارها و شناسایی مشمولین طرح و با هدف پرداخت هدفمند منابع حاصله به خانوارهای مشمول و همچنین مدیریت زمانبندی پرداخت‌ها در فواصل مشخصی از همدیگر در یک ماه، اعتبارات طرح‌های مذکور به صورت جداگانه پیش‌بینی شده بود.

به گفته این مقام مسئول، با تصمیم یادشده که با مخالفت نمایندگان دولت در کمیسیون تلفیق نیز مواجه بود، حدود 18 میلیون نفر که بر اساس شاخص‌های محاسباتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه حمایت معیشتی خانوارها نیستند، در فهرست دریافت‌کنندگان قرار می‌گیرند.

وی افزود، لذا با توجه به رشد 20 درصد یارانه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تصمیم یادشده به منزله تعدیل سرجمع یارانه پرداختی به هر فرد در مقایسه با سال جاری خواهد بود.

سخنگوی ستاد بودجه گفت: لذا انعکاس خبر مذکور با عنوان «افزایش یارانه نقدی در سال 1399 به رقم 72 هزار تومان در ماه به ازای هر نفر» باید به این صورت تصحیح شود که مجموع پرداخت یارانه از محل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اعم از نقدی و حمایت معیشتی خانوارها، در سال 1399 حدود 72 هزار تومان به ازای هر فرد خواهد بود که به جهت افزایش مشمولین نسبت به سال جاری، سرانه پرداختی یارانه کمتر از سال جاری خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/11/08
یعنی زاییدین بااین یارانه دادنتون همینم کمش کردین
پاسخ ها
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
وقتی یهو بنزین رو گرون کردین با یارانه معیشتی مردم رو فریب دادین .وگرنه با توجه به گرون شدن چند برابراجناس باید یارانه هم چند برابر میشد.شما مردم رو چی فرض کردین
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1398/11/08
هههههه ملت خوشحال بودن گفتن یارانه بیشتر شده نگو نصفشو بریدن ملت خبر ندارن
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1398/11/08
این همه دزدمیگریدمال مردم خور
که حق بیت مال میخورند.به مردمی بدیدکه نون شب ندارند.......
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1398/11/08
بازم پولدار ها زورشان چربید ، و این یک امر طبیعی است و کاریشم نمیتوان کرد .نوش جونشون ،آنها ولینعمت ما هستند
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1398/11/08
خب چرا به اونایی که یارانه میگرند به همشون سبد معیشتی یکسان نمیدن که مشکلی پیش نیاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج