دیواندری نبود به بابک زنجانی بستنی هم نمی‌دادند
۹۵۵۱۲۱
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
۲۰ 
نماینده دادستان تهران گفت: دیواندری بابک زنجانی سازی کرده اگر او نبود به بابک زنجانی بستنی هم نمی دادند.

خبرگزاری مهر: رسول قهرمانی، نماینده دادستان تهران در دادگاه رسیدگی به اتهامات دیواندری در واکنش به دفاعیات متهم گفت دیواندری می‌گوید ۲۵۰ سند ارائه کرده اما هنوز یک سند هم از سمت او ارائه نشده است. آقای دیواندری می‌گوید که کیفرخواست هدفمند بوده و ۱۲۴ مرتبه اسم ایشان در کیفرخواست آمده است.

وی خطاب به متهم گفت: چرا آقای دیواندری خودتان در دفاعیات بیش از هزار مرتبه اسم آقای دستغیب را آورده‌اید.

دیواندری نبود به بابک زنجانی بستنی هم نمی‌دادند

وی گفت: اینجا فضای عدالت است و من به عنوان نماینده ۸۰ میلیون نفر یقه شما را می‌گیرم و به این موضوع افتخار می‌کنم. شما گفتید که هیچ رابطه سری و غیر سری با کسی نداشتید اما چرا با فرد غیر ذی‌سمت ارتباط گرفته‌اید. چرا با کسی خارج از تیم قضائی حرف می‌زنید و آن اتفاقات ناگوار رخ دهد.

قهرمانی افزود: می‌گوئید مطلعین آمدند و بحث را به حاشیه بردند من دوست دارم افکار عمومی فیلم جلسات غیر رسانه‌ای را ببینند تا مردم متوجه شوند که دیواندری به آن‌ها فشار آورده است.

نماینده دادستان افزود: بفرمائید کدام یک از صحبت‌های من غیر مستند است. شما با ذوق‌زدگی از بازگشت پول صحبت می‌کنید و خوشحال هستید در حالی که ارز مرغوب کشور را دادید و اکنون خوشحال هستید که ملک پس داده‌اید.

وی افزود: نفتی که ثروت کشور بوده را هدر داده‌اید و اکنون خوشحال هستید که یک دکل قراضه به عنوان اضافه پول برگردانده‌اید.

نماینده دادستان ادامه داد: می‌گوئید کیفرخواست از روی بغض تنظیم شده اما شما همه جا برای اعمال نفوذ رفتید. آقایان حتی در خبرنگاران هم نفوذ کردند و مدیر روابط عمومی آقای دیواندری هر روز با خبرنگاران تماس می‌گیرد. حتی نمایندگان مجلس هم با من تماس گرفتند و گفتند شما با آنها لابی‌گری داشتید.

قهرمانی گفت: در سه پرونده متشکل از باختری، فلاحتیان و کشتی بیش از ۶۶۰ میلیون دلار ارز از بانک‌های پارسیان و ملت رفته است که در مجموع آنها، نه مصوبه‌ای وجود داشته و نه قراردادی موجود است و هیچ یک از اعضای هیئت مدیره هم از این موضوع خبر نداشته‌اند. اگر تحریم بودید چگونه ایتالیا رفته‌اید؟

وی افزود: شما برای من از مدیر کنسول‌گری نامه آوردید نه از وزارت امور خارجه. زمانی که قرارداد برجام نوشته شد شما از تحریم خارج شدید اما با خروج ایالات متحده اروپا از برجام باز هم نام افرادی که قبلاً در تحریم بودند در تحریم‌ها قرار گرفت اما اسمی از شما در لیست تحریمی‌ها نیامد.

وی تصریح کرد: نام شما در پرونده بابک زنجانی هم وجود داشته اما می‌گوئید من متهم پرونده بابک زنجانی نیستم. شما بابک زنجانی سازی کردید. اگر شما نبودید به بابک زنجانی حتی بستنی هم نمی‌دادند و شما زنجانی را ساختید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج