درخواست ضدایرانیِ دیپلمات آمریکایی از اروپا
۹۵۵۱۲۷
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
۲۴ 
سفیر آمریکا در آلمان به نسبت دادن حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد به ایران، از اروپا خواست به تهران فشار بیاورد.

خبرگزاری فارس: سفیر آمریکا در آلمان در حالی‌که تلاش کرد حمله اخیر به سفارت آمریکا در عراق را به نیروهای هوادار ایران نسبت دهد، در توییتی خواهان اعمال فشار بیشتر از جانب متحدان اروپایی واشنگتن بر ایران شد.

«ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان که به شدت مواضع ضد ایرانی دارد، روز دوشنبه در حساب توییتری خود با منتسب کردن حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد به هواداران ایران، نوشت: «شبه نظامیان هوادار ایران به حملات خود در عراق ادامه می‌دهند. متحدان اروپایی ما باید این حمله را فورا محکوم کنند، برای توقف این حملات بر ایران فشار کرده و سپس مذاکره کنند.»

در حالی که واشنگتن و برخی مقامات و رسانه‌های غربی تلاش کردند این حمله را به گروه‌های هوادار ایران نسبت دهند، «جواد الطلیباوی» از فرماندهان «عصائب اهل الحق» پیشتر اعلام کرده بود که هیچ کدام از گروه‌های «الحشد الشعبی» ارتباطی با حملات راکتی به منطقه سبز بغداد ندارند و آنها از زمان شهادت فرماندهان «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» هیچ عملیات یا فعالیت نظامی نداشته‌اند.

سخنگوی دفتر سیاسی عصائب اهل الحق عراق نیز حمله راکتی به سفارت آمریکا را صحنه‌سازی خود آمریکا خواند و عزم عراقی‌ها برای اخراج نظامیان اشغالگر را غیرمرتبط با ایران دانست.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج