نتانیاهو: عملیات نظامی در غزه آخرین گزینه ماست
۹۶۱۶۶۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۴
۵ 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که تل‌آویو برای هر گزینه‌ای در ارتباط با غزه آماده است، اما قصد ندارد پیش از انتخابات پارلمانی ماه آینده در عملیات بزرگ نظامی در غزه درگیر شود.

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در دیدار با برخی سران شورای محلی شهرک «سدروت» و نواحی مجاور نوار غزه مدعی شد که تل‌آویو برای هر سناریویی در ارتباط با غزه آماده است.

به نوشته وبگاه «عاروتص شوع»، نتانیاهو در این دیدار با اشاره به پیش رو بودن انتخابات سومین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در اسفند ماه، گفت تل‌آویو تمایل ندارد که پیش از این انتخابات در غزه درگیر عملیات نظامی شود.

وی گفت:«چنین عملیاتی تنها در صورت شکست گزینه‌های امنیتی در جنوب اسرائیل اجرا خواهد شد.»

شبکه ۱۲ اسرائیل نیز در این زمینه گزارش داد که نتانیاهو در نشست امروز خود تاکید کرد تل‌آویو برنامه‌ای برای اجرای یک عملیات بزرگ در دو هفته آتی ندارد.

وی همچنین به سران شورای محلی حاضر در این جلسه اطمینان داد که قصد ندارد بر اساس طرح سازش جدید دولت آمریکا هیچ بخشی از مناطق مرزی با غزه از جمله شورای منطقه عسقلان را برچیند.

نوار غزه با جمعیت نزدیک به ۲ میلیون نفر، به دلیل مساحت کوچک یکی از فشرده‌ترین مناطق جمعیتی جهان است. این منطقه از سال‌ها پیش تحت محاصره قرار دارد و رژیم صهیونیستی هر از چندگاهی نقاط مختلف آن را هدف حمله قرار می‌دهد. وضعیت غزه به حدی وخیم است که در سال ۲۰۱۴، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر وقت انگلستان با اشاره به محاصره طولانی‌مدت این منطقه، از غزه با عنوان یک «زندان بدون سقف» یاد کرد.

نوار غزه پس از رونمایی از طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن، شاهد اعتراضات گسترده ضدصهیونیستی است و ارتش رژیم صهیونیستی مرتبا نقاط مختلف این باریکه را هدف قرار می‌دهد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج