رائفی پور: یک ریال از جایی بودجه نمی‌گیرم
۹۶۶۷۷۷
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
۲۴ 
علی‌اکبر رائفی‌پور با اشاره به فعالیت مؤسسه مصاف ایرانیان گفت: این مؤسسه یک ریال از جایی بودجه نمی‌گیرد.

خبرگزاری فارس: علی‌اکبر رائفی‌پور با اشاره به فعالیت مؤسسه مصاف ایرانیان گفت: این مؤسسه یک ریال از جایی بودجه نمی‌گیرد.

در دوران رسانه‌زده‌ای که ویژگی بارز آن، گریزپا بودن مخاطب است، جذب مخاطب و ارائه محتوای مستمر و مورد نیاز به آن، دغدغه مشترک فعالان عرصه سیاست، هنر، اقتصاد و نیز صاحبان رسانه است. شاید از همین دریچه است که فعالیت‌های علی‌اکبر رائفی‌پور، اهمیت پیدا می‌کند. جوانی که با سخنرانی‌های پرحرارت خود، طرفداران پرشوری پیدا کرده و او را تبدیل به یکی از پرمخاطب‌ترین چهره‌ها در فضای عمومی کشور کرده است.

*شرط «سرافراز» برای پخش ۹۰ سیاسی چه بود؟

امّا اینکه آیا این ماجرا، عقبه‌ای دارد و چرا عده‌ای به ذهنشان رسیده که چنین چیزی را مطرح کنند، این به چند سال قبل و پیش از انتخابات مجلس دهم برمی‌گردد. در آن زمان طرحی را به رئیس وقت صداوسیما آقای دکتر سرافراز دادیم و گفتیم که صداوسیمای ما یک برنامه تلویزیونی سیاسی ـ اجتماعی که خواسته‌های انقلاب را پیگیری کند نیاز دارد. ایشان خیلی هم استقبال کرد و گفت طرح را بنویسید. طرح جامعی نوشتیم و خیلی روی آن وقت گذاشتیم. دوسه ماه با افراد مختلف از دکورساز گرفته تا دیگران جلسه گذاشتیم و طرح را آماده کردیم.

ایشان یک شرط داشت و آن اینکه خود من برنامه را اجرا کنم. من نمی‌خواستم خودم مجری باشم. حتی با چند نفر مجری که فهم سیاسی داشتند هم صحبت کرده بودم. موافقت‌های ضمنی هم گرفته بودیم.

یک شرط دیگر آقای سرافراز این بود که شاکی خصوصی برای خودتان درست نکنید.

خلاصه من ابتدا زیر بار نرفتم که مجری برنامه باشم و گفتم نمی‌خواهم چهره تلویزیونی باشم. گفتم من الان یک چهره دانشگاهی هستم و در شهرهای مختلف سخنرانی می‌کنم.

*دریافت پیشنهاد برای حضور در شبکه‌های معاند!

آدم اگر بخواهد پول بگیرد، آن‌طرفی‌ها که پولدارتر هستند و دنیای آدم را درست می‌کنند. الان من بخواهم پناهندگی بگیرم، کدام کشور پناهندگی نمی‌دهد؟ تا بروم آنجا و برنامه‌ای مطابق میل‌شان اجرا کنم؟ جالب اینکه این پیشنهاد از آن طرف هم به بنده داده شده است. مشاور یکی از آقایان مسئول در کبابیِ دور میدان فلسطین با بنده جلسه گذاشت ...

مشاورِ یکی از مسئولان دولت؟

رائفی‌پور: نه الزاماً دولت. مشاور یکی از مسئولان نظام. ایشان گفت از این مملکت و از این آخوندها چه می‌خواهی؟ هماهنگ می‌کنم می‌روی آن‌طرف، همه چیز برای تو فراهم است؛ شبکه فراهم است و حرف‌هایت را آنجا می‌زنی ...‌

یعنی می‌خواستند شما را از سر خودشان باز کنند؟

رائفی‌پور: نه، بحثِ از سر باز کردن نبود. می‌بینند این آدم در این زمینه مستعد است، می‌گویند چرا برای ما کار نکند؟

یعنی می‌گویید به آن طرف وصل بود؟

رائفی‌پور: اگر نبود برای چه باید این کار را بکند؟ والله‌العظیم افتخار من این است که تنفس در هوای ایران را با هیچ جای کره زمین عوض نمی‌کنم. اصلاً فکر زندگی جز ایران من را به‌هم می‌ریزد. این را جدّی می‌‌گویم. آیا کم دعوتنامه داشته‌ام از کشورهای آن طرفی؟ کم خواسته‌اند؟ کم پیغام پسغام فرستاده‌اند؟

*یک ریال از جایی بودجه نمی‌گیریم

برنامه خانمی که شبکه‌های اجتماعی را در اخبار ۲۰:۳۰ رصد می‌کند، توییت بنده را که جریان‌ساز بوده، نشان می‌دهد امّا رائفی پور را برمی‌دارند؛ عکس را برمی‌دارند. وقاحت تا این حد. آیا رائفی پور انحرافی دارد؟ بیایید بگویید. چه انحرافی؟ اگر داشت که شما در بوق و کرنا می‌کردید. مشکل اقتصادی و مالی دارد؟ دفتر ما در این محله است که خود شما تشریف آورده اید و به چشم می‌بینید. والله العظیم یک ریال از جایی بودجه نمی‌گیریم. این کمدهایی را که می‌بینید، خودمان ساخته‌ایم. باور می‌کنید خودمان ساخته‌ایم؟ بُرش زدیم و ساخته‌ایم.

اتفاقاً یکی از سوالاتی که مخاطبان ما درخواست داشتند از شما بپرسیم همین بحث بودجه مؤسسه «مصاف ایرانیان» بود ...

رائفی‌پور: این بچه‌هایی که اینجا هستند، همین کارها را بیرون انجام دهند دوسه برابر حقوق می‌گیرند، اما دوست دارند در مؤسسه مهدوی کار کنند. خیلی از اینها پای منبر خود من بار آمده‌اند. همین برادری که اینجاست، ۳ عدد سطل آشغال در ۸۸ آتش زده (خنده). الان می‌گوید حق بیت المال بر گردنم است، پولش را به شهرداری بدهم یا دولت؟ حق‌الناس می‌فهمد. آقایان چنین چیزی را درک نمی‌کنند. [می‌گویند] یعنی چه که آن طرفی هم برگردد؟ بله، چرا برنگردد؟ اصلاً‌ شما به ما بگویید برای حُر‌ها کدام آغوش باز است؟ همه‌اش شانتاژ ... از سمت اصلاح‌طلب‌ها، بی‌اخلاقی و تهمت و دروغ. همین چند وقت پیش گفتند رائفی پور کارمند مجمع تشخیص مصلحت نظام است. همه هم زدند. بعد فحش دادند به ما که پس پول از آنجا می‌گیری.

گفتم بنده نه کارمند آنجا هستم و نه هرگز حقوقی از آنجا گرفته‌ام. روی چه حسابی این حرف را ساخته‌اید؟ من به چپ و راست وابسته نیستم و دهانم باز است، می‌توانم حرف بزنم. برای اینکه ضربه بزنند می‌گویند با مجمع در ارتباط است. کانال‌های تلگرامی یک میلیونی، دو میلیونی هم پخش می‌کنند. من کجا می‌توانم پاسخ بدهم؟ در توییتر و نهایتاً کانال تلگرامی همین مؤسسه. ۲۵۰ هزار هم بیشتر عضو ندارد، امّا واقعی است (با خنده). جای دیگری که نمی‌توانم پاسخ دهم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج