چهار سهمیه المپیک کاراته ایران قطعی شد
۹۷۲۶۸۳
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
۸ 
با تصمیم فدراسیون جهانی مبنی بر لغو رقابتهای لیگ جهانی کاراته، کسب چهار سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای کاراته ایران قطعی شد.

خبرگزاری مهر: سایت رسمی فدراسیون جهانی عصر دوشنبه از لغو رقابتهای لیگ جهانی کاراته مادرید به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد. در این خبر آمده است که با تصمیم دولت اسپانیا مبنی بر اجرای اقدامات سختگیرانه مبنی بر مهار ویروس کرونا این رقابتها لغو شده است.

با اعلام لغو مسابقات کاراته وان مادرید (۲۹ تا ۳۱ فروردین ۱۳۹۹) طبق تصمیم قبلی شورای اجرایی WKF، لیگ جهانی سالزبورگ که چندی پیش برگزار شد، به عنوان آخرین مرحله از رقابتهای کسب امیتاز ورودی المپیک محسوب خواهد شد.

برهمین اساس و پس از لغو این رقابتها و مسابقات کاراته قهرمانی اروپا، پرونده رقابتهای کسب سهمیه از طریق سیستم رنکینگ و چهار سهمیه ایران قطعی شد. سارا بهمنیار با امتیاز ۵۶۴۷.۵ و ایستادن در رتبه چهارم در وزن ۵۵- کیلوگرم، حمیده عباسعلی با امتیاز ۶۹۹۷.۵ را رتبه دوم وزن ۶۱+ کیلوگرم، بهمن عسگری با امتیاز ۱۰۳۷۲.۵ و رتبه نخست وزن ۷۵- کیلوگرم و سجاد گنج زاده با امتیاز ۸۶۱۷.۵ امتیاز و رنکینگ دوم وزن ۸۴+ کیلوگرم سهمیه‌های خود برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را قطعی کردند.

با این حساب اعضای تیم ملی که در آلمان منتظر تصمیم فدراسیون جهانی برای برگزاری رقابتهای مادرید بودند تا روز شنبه به تهران باز می‌گردند. سارا بهمنیار، رزیتا علیپور، فاطمه صادقی، سجاد گنج زاده و ذبیح الله پورشیب به همراه سید شهرام هروی به تهران بازم خواهند گشت.

ضمن اینکه تیم ملی کاراته در صورت برگزار شدن مسابقات انتخابی المپیک در فرانسه برای کسب سهمیه در کاتای انفرادی بانوان و آقایان، وزن ۶۷- کیلوگرم مردان و ۶۱- کیلوگرم زنان تلاش خواهد کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج