۱۰ فیلم کمدی، برای روز‌هایی که حوصله ندارید
۹۸۰۸۱۷
۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
۲۹ 
روزهای قرنطینه بیش از حد حوصله‌سربر و خسته‌کننده هستند، اما با تماشای فیلم‌های کمدی، می‌توانید بخشی از خستگی این روزهای تکراری را فراموش کنید.

برترین‌ها: فیلم‌های کمدی یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرگرم‌شدن و فراموش‌کردن دغدغه‌های همیشگی هستند. این فیلم‌ها معمولا زیاد طولانی نیستند (کم‌تر از دو ساعت) و دیالوگ‌های زیادی هم ندارند. اما سرشار از جوک‌ها و شوخی‌های تمام‌نشدنی هستند و شاید همین برای پیداکردن یک دلیل منطقی برای تماشاکردن آن‌ها کافی باشد. با این حال مثل همه انواع فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کمدی هم کیفیت‌های مختلفی دارند. این روز‌ها که قرنطینه خانگی ناشی از ویروس کرونا زندگی همه ما را تحت تاثیر خود قرار داده، فرصتی فراهم شده تا به سراغ فیلم‌های کمدی بروید. کمدی‌هایی که برای تماشا در روز‌هایی که حوصله ندارید، انتخاب‌های منطقی هستند.

‌۱. Sideways (راه‌های فرعی)

  • نمره منتقدان: ۹۷ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

داستان فیلم «راه‌های فرعی» شاید بیش از حد ساده باشد، اما کمدی‌های ریز و درشتی دارد که باعث موفقیت و شهرت آن شده است. مایلز، نویسنده‌ای جوان است که متوجه می‌شود دوست میان‌سالش تصمیم دارد ازدواج کند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند پیش از نزدیک‌شدن به مراسم عروسی، یک سفر به‌یادماندنی را تجربه کنند. فراموش نکنید که این فیلم براساس کتابی به همین نام نوشته شده و نامزد ۵ جایزه اسکار لقب گرفت و در نهایت با جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، راهی خانه شد.


۲. School of Rock (مدرسه راک)

  • نمره منتقدان: ۹۱ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

این فیلم برای هواداران موسیقی یک انتخاب بی‌نظیر است. دوئی فین یک نوازنده گیتار در یک گروه موسیقی راک است، اما ناگهان از گروه اخراج می‌شود. حالا دوئی مانده و مجموعه‌ای تمام‌نشدنی از هزینه‌های زندگی که راهی برای مدیریت آن‌ها وجود ندارد. دوست صمیمی او، با پیشنهاد کاری جذابی برای آموزگاری در یک مدرسه مواجه می‌شود. اگرچه دوست دوئی این پیشنهاد را رد می‌کند، اما دوئی تصمیم می‌گیرد به جای او وارد این مدرسه شود. وقتی دوئی به عنوان معلم انتخاب می‌شود، تلاش می‌کند تا موسیقی راک را به شاگردانش بیاموزد. فیلم «مدرسه راک» یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های دوران خودش بود که هنوز هم هواداران بسیاری دارد.


۳. The ۴۰ Old Virgin (چهل سال مجردی)

  • نمره منتقدان: ۸۵ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

اندی استیتزر در یک مغازه فروش لوازم الکترونیکی کار می‌کند. او زندگی آرامی دارد و همکارانش هم او رابطه خوبی با او دارند. اما روزی متوجه می‌شوند اندی در آستانه چهل سالگی هنوز مجرد است. آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا همسر خوبی برای او پیدا کنند. اما اندی در جوانی تجربیات خوبی از برخورد با جنس مخالف نداشته است. با این حال وقتی با تریش، زنی همسن و سال خودش آشنا می‌شود، شرایط تغییر می‌کند. استیو کارل، بازیگری توانمند در دنیای کمدی است که هنرنمایی‌اش در این فیلم تقریبا فراموش‌نشدنی است.


۴. Mistress America (عزیز آمریکایی)

  • نمره منتقدان: ۸۲ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

تریسی دختری است که به تازگی وارد سال اول دانشگاهی در نیویورک شده است. این دانشجوی تنهای سال اولی، تجربه زیادی از زندگی در شهر‌های شلوغ و بزرگی مانند نیویورک ندارد؛ بنابراین تحت تاثیر جذابیت‌های نیویورک قرار می‌گیرد و اندکی دچار خودباختگی می‌شود. اما او دوست تازه‌ای پیدا می‌کند که نگاه متفاوتی به زندگی دارد. مسیر زندگی تریسی با شوخی‌ها و سرگرمی‌های دوست جدیدش برای همیشه تغییر می‌کند. این فیلم توسط نواه بامباک و گرتا گرویگ ساخته شده که این روز‌ها به کارگردانان شناخته‌شده‌ای تبدیل شده‌اند.


۵. Old School (مدرسه قدیمی)

  • نمره منتقدان: ۶۰ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

اگر سال‌ها از دوران دبیرستان شما می‌گذرد و حالا دلتان برای خاطرات آن روز‌ها تنگ شده، فیلم «مدرسه قدیمی» یک انتخاب منطقی است. داستان این فیلم درباره گروهی از دوستان قدیمی است که در میانسالی، از زندگی خسته‌کننده‌ای که تحمل می‌کنند اصلا راضی نیستند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند دوباره به دبیرستان بازگردند و روز‌های خاطره‌ساز گذشته را دوباره پیدا کنند.


۶. Juno (جونو)

  • نمره منتقدان: ۹۴ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

فیلم «جونو» یکی از مهم‌ترین فیلم‌های کمدی در دهه نخست قرن ۲۱ بود که تحسین منتقدان را برانگیخت و البته به الگوی ثابتی برای فیلم‌های کمدی پس از خود تبدیل شد. بسیاری از بازیگران این فیلم موفق، این روز‌ها ستاره اصلی فیلم‌های کمدی هستند. داستان «جونو» درباره دختری است که متوجه می‌شود حامله شده و تصمیم می‌گیرد تا زمانی که فرزندش به دنیا می‌آید، مراقب او باشد.


۷. Scott Pilgrim vs. the World (اسکات پیلگریم در برابر دنیا)

  • نمره منتقدان: ۸۱ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

این فیلم کمدی اکشن که براساس کتاب‌هایی به همین نام ساخته شده، یکی از فراموش‌شده‌ترین فیلم‌های کمدی چند سال اخیر سینما است که می‌توانید از تماشای آن در دوران قرنطینه لذت ببرید. داستان فانتزی و جذاب فیلم، درباره پسری خجالتی و درون‌گرا است که تصمیم می‌گیرد برای به دست‌آوردن دختر موردعلاقه‌اش، هر کاری انجام دهد. داستان کلیشه‌ای فیلم شاید اندکی ناامیدکننده باشد، اما کافی است به تماشای آن بنشینید.


۸. Silver Linings Playbook (دفترچه امیدبخش)

  • نمره منتقدان: ۹۳ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

پاترویزو سولیتانو با همراهی مادرش از آسایشگاه روانی به خانه باز می‌گردد. او تصمیم دارد سبک زندگی خود را عوض کند و گذشته تلخی که تجربه کرده را کنار بگذارد. در این میان او با خواهر دوست همسر سابقش یعنی تیفانی آشنا می‌شود که اخیرا به دلیل حادثه‌ای همسرش را از دست داده است. رابطه دوستانه و خنده‌داری میان آن‌ها شکل می‌گیرد که آهسته آهسته جدی‌تر می‌شود. فیلم «دفترچه امیدبخش» با کمدی جذاب و شیرینی که دارد از هنرنمایی بازیگران توانمندی مانند بردلی کوپر و جنیفر لاورنس بهره می‌برد.


۹. ?Why Him (چرا او؟)

  • نمره منتقدان: ۳۹ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

استفانی مدتی است که با پسری ثروتمند و متفاوت به نام لایرد در ارتباط است. لایرد از استفانی و خانواده‌اش دعوت می‌کند تا مدتی مهمان او باشند. لایرد امیدوار است در این میزبانی، نظر مثبت و رضایت پدر استفانی یعنی ند را برای ازدواج با او به دست آورد. اما ند از شخصیت لایرد خوشش نمی‌آید و در برابر همه تلاش‌های او مقاومت می‌کند. فیلم «چرا او؟» از بازیگران برجسته‌ای مانند برایان کرانستون و جیمز فرانکو یاری می‌گیرد تا هر ثانیه‌اش را به فرصتی خنده‌دار تبدیل کند.


۱۰. Unfinished Business (تجارت ناتمام)

  • نمره منتقدان: ۳۲ از ۱۰۰

۱۰ فیلم کمدی برای روز‌هایی که حوصله ندارید

مالک سخت‌کوش یک کسب و کار کوچک و ضعیف به همراه دو تن از همکارانش به اروپا سفر می‌کند تا قرارداد مهمی را منعقد کند که قرار است زندگی اقتصادی آن‌ها را برای همیشه تغییر دهد. اما در مسیر این توافق بسیار مهم و تاثیرگذار، اتفاقاتی رخ می‌دهد که همه چیز ویران می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج