بازگشت کُشتی به شرایط عادی
۹۹۷۸۷۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
۱۳ 
اتفاقات و حاشیه‌هایی که بعد از قهر کردن «غلامرضا محمدی» سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در جلسه مربوط به چرخه انتخابی تیم ملی رخ داد و گذشت چند روز و اطلاع‌رسانی بیشتر در خصوص این چرخه به نظر می‌رسد که همه چیز به شرایط عادی بازگشته و قرار نیست تغییراتی در راس کادر فنی رخ دهد.

خبرگزاری ایرنا: اتفاقات و حاشیه‌هایی که بعد از قهر کردن «غلامرضا محمدی» سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در جلسه مربوط به چرخه انتخابی تیم ملی رخ داد و گذشت چند روز و اطلاع‌رسانی بیشتر در خصوص این چرخه به نظر می‌رسد که همه چیز به شرایط عادی بازگشته و قرار نیست تغییراتی در راس کادر فنی رخ دهد.

«علیرضا دبیر» پس از انتقاد شدید نسبت به رفتار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و شرایطی که طی چند روز بر کشتی حاکم شد، با صراحت لهجه و خیلی شفاف اعلام کرد که چنانچه چنین رفتارهایی ادامه داشته باشد، سرمربی تیم ملی را تغییر خواهد داد.

به هر ترتیب چرخه انتخابی تیم‌های ملی کشتی از موضوعات مهم این روزهای کشتی کشورمان است که هنوز به مرحله اجرا گذاشته نشده است و قرار بود این چرخه در ابتدا در رده نوجوانان و برای حضور در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ در مجارستان به صورت آزمایشی اجرا شود که شیوع ویروس کرونا و لغو بسیاری از مسابقات جهانی از جمله بازی‌های المپیک، اجرای این چرخه را به تاخیر انداخت و بر همین اساس قرار است برای شناخت نفرات تیم ملی در بازی‌های المپیک توکیو که به سال ۲۰۲۱ موکول شده این چرخه برگزار شود.

هفته گذشته ششمین جلسه تدوین سند طرح توسعه کشتی کشور با حضور «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی، «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، «محسن کاوه» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، «یدالله اعتصامی» مربی اسبق تیم ملی و از کارشناسان مطرح رسانه و «بهروز حضرتی‌پور» مربی تیم ملی کشتی فرنگی و همچنین «غلامرضا محمدی» سرمربی تیم ملی کشتی آزاد برگزار شد و به نوعی حضور او در این جلسه پایانی بر همه اختلافات و به نوعی پذیرفتن شرایط انتخابی تیم ملی از سوی وی می‌توان قلمداد کرد.

به طور حتم چرخه جدید انتخابی تیم ملی تا وارد فاز اجرا نشود، نقاط قوت و ضعف آن به صورت ملموس نشان داده نخواهد شد و اجرای آن در سالی که قرار است بازی‌های المپیک برگزار شود، آزمون جدی برای «علیرضا دبیر» و فدراسیون کشتی می‌تواند باشد.

«محسن کاوه» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد نیز در این خصوص گفت: «غلامرضا محمدی» سرمربی تیم ملی است و به کارش ادامه می‌دهد. کدورتی پیش آمد و برخی نیز متاسفانه آتش بیار معرکه شده بودند. در کنار هم هستیم و باید برای روزهای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

به هر ترتیب بازگشت «غلامرضا محمدی» و به نوعی تمکین او از چرخه جدید انتخابی را می‌توان به فال نیک گرفت و هر چند حوادث روزهای اخیر یک بار دیگر شرایط پیش از المپیک ۲۰۱۲ لندن و در حالی که او در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۱ استانبول نتایج درخشانی کسب کرده بود را در اذهان زنده کرد. او در آستانه بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن برکنار شد. برکناری که در آن دوران برای «غلامرضا محمدی» به عنوان یک سرمربی جوان و موفق بسیار گران تمام شد.

او بعد از حضور در کادر فنی تیم ملی این امید را دارد تا پس از گذشت ۸ سال و با کوله‌باری از تجربه، فرماندهی تیم ملی کشتی آزاد را در المپیک برعهده داشته باشد، المپیکی که هنوز برگزاری آن در اما و اگر است و کمیته بین‌المللی المپیک و مسوولان کشور ژاپن نیز در این زمینه مردد هستند.

«جان کوتس» مسوول کمیته بین‌المللی المپیک در امور توکیو ۲۰۲۰ هشدار داد که با توجه به اینکه حتی کشف احتمالی واکس کرونا نمی‌تواند تهدید ناشی از کووید ۱۹ را تعدیل کند، برگزاری المپیک در سال ۲۰۲۱ نیز با مشکلات عدیده روبرو است.

وی افزود: مقامات در اکتبر سال جاری در خصوص اینکه آیا امکان برگزاری المپیک کرونازده در جولای ۲۰۲۱ وجود دارد یا خیر، فرآیند تصمیم‌گیری را آغاز خواهند کرد.

به هر ترتیب در صورت لغو بازی‌های المپیک، این موضوع ورزش جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و فدراسیون‌های ملی باید برنامه‌ریزی جدیدی را داشته باشند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج